Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Greu de decis frate din pozele alea, dar mie-mi place oricum....arata tot mai bine masinuta ta, mai putin fusta aia din fata, care mie personal mi se pare ca nu da bine acolo, fiindca acuma is prea multe gauri de alea negre de aerisire, prea impopotonata partea aia de jos, fata de restul masinii, care e simpla, clean si frumoasa! :P

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri si sfaturi. Imediat dupa ce am postat am mers la colantat. M-am convins din nou ca e mai bine asa. Acum ca autocolantul este nou si nezagriat paraca e si mai si ... :D.

Alex-F1 sa stii ca efectul de care vb tu nu este atat de vizibil. Ma refer la faptul ca la aerisirile laterale am renuntat decat la capacul din spate, restul spatiului de acolo ramanand gri. Daca privesti masina in ansamblu si daca schimbi putin unghiul nu o sa mai fie atat de mult negru. Eu zic ca este echilibrata asa. Cel putin sunt f multumit de ce am facut pana acum si o iubesc din ce in ce mai mult:)

AaronNel Azi la colantari am fost cu un prieten care m-a sfatuit si el sa fac oglinzile negru lucios dar eu nu si nu :D. Am vazut la un Golf 4 si nu ma incanta ideea dar nu se stie niciodata. Poate nu am eu imaginatie bogata si o sa pun o data autocolant sa vad cum vine.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

ups sorry..am observat mai tarziu. cu oglinzile negre iti da senzatia din fata ca e ciunta,adik mie asa mi sa parut vazand la un passat. park nu ar fi avut oglinzi si pare mai ingusta, daca intelegi :D

Link către comentariu

Ms de aprecier. Masina mea e lucioasa toata. Mat nu mergea dupa parere mea cu folia de pe geamuri (aspect lucios) si parbrizul cu tenta si parasolar din fabrica. Eu zic ca mai bine se completeaza asa.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Vazut si eu in seara asta live cea mai frumoasa Bora. O masina modificata cu foarte mult bun gust. O placere sa stai s-o privesti in detaliu. Ce sa mai zic...bravo ! No comment. Este intradevar foarte frumoasa cu multe detalii facute foarte atent.

Link către comentariu

Multumesc pentru compliment. Nu stiu daca e cea mai frumoasa dar ma bucur ca iese in evidenta cu anumite modificari facute :P

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Unde gasesc si eu capacul asta ce acopera bidonul de apa-parbriz respectiv recipientul de antigel. Este in genul celor de pe Passat B5 sau B5.5 daca nu ma insel. Multumesc !

post-16307-1256386251_thumb.jpg

Link către comentariu

este capac OEM de Audi S3 8L ;)

din cate stiu difera cu putin capacul daca ai rezervor de 5,3l

pt rezervor mic , codurile pieselor necesare sunt (sper sa nu gresesc :blah_: ) :

# Holder for cleaning water coverage -> 8N0 103 946A

# Cleaning water coverage -> 8L9 103 928B

# Rivet -> N 902 732 01 - x6

# Screw M6 -> 8N0 103 531 - x3

mai este un capac , pt baterie :

# Holder for battery cover -> 8L9 103 912A

# Battery cover -> 8L9 103 927A

Link către comentariu

Multumesc mult de tot PAK. Ca tot mi-am adus aminte, iti urez aici felicitari pentru masina. Am vazut-o la Vitanis si mi-a placut mult. BV :banghead:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Din pacate am ajuns sa pun si poze de genul pe topicul masinii mele. Ieri seara, masina mea s-a ales cu "autograful" unui meltean, neam prost sau cocalar, oricum ati vrea sa-i spuneti. Asta este ...traim intr-o tara in care prostia, invidia si ura le intalnesti la tot pasul. Din pacate unui user i-au furat rotile cu totul asa ca ce ne mai mira cand e vorba de o cheie/cui... :blink:

post-16307-1256561927_thumb.jpg

post-16307-1256561931_thumb.jpg

post-16307-1256561936_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

cea mai mare marlanie posibila sa zgarii fara motiv o masina; de fapt nu exista motiv sa zgarii, sa deteriorezi o masina. Si asa este, multa prostie, multa cocalarie si multa invidie prosteasca in Romania asta. Ma intreb daca stie idiotul cat costa de revopsit un element, dar ce mai conteaza, ajungem la urarea clasica: de cati bani vei da tu pe reparatie de atatia bani sa-si ia nenorocitul (care ti-a zgariat masina) medicamente.

Link către comentariu

Am casco nu e vorba de costuri...e vb de idee si faptul ca imi strica mie cheful. O sa fie putin dificil sa o fac acum pe casco, pentru ca trebuie sa ma lipsesc o saptamana de ea. Fiind si in Bucuresti, cam greu sa fiu in acelasi timp si in Bucuresti si in Constanta. Intai o sa incerc cu un polish abarziv la un amic sa vad cat o sa se mai vada de mult, macar sa nu mai imi sara in ochi dimineata cand ma urc in masina, ca imi vine sa mor de nervi. O voi rezolva dar cu prima ocazie cand vad unul care face asta, fie si la o Dacie 1310 vai de el. Trebuie sa ma descarc pe unu dinasta nu ? :P

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Bai frate eu nu inteleg cum gandesc astia de recurg la asemenea gesturi. Adica ...bai i-o zgarii ca eu oricum nu o sa am una ca a lui...sau? si care e beneficiul lui ca a tras o dunga? ce castiga...sau ce va castiga? Cu ce se va alege el din asta? Il ajuta cumva chestia asta sa se dezvolte cumva?

Asta e lipsa celor 7 ani de acasa a unora care au ajuns pe la 30 de ani acum. N-ai ce sa le faci la astia...

Link către comentariu

pacat :P

Imi pare rau, dar asta e Romania. Si mie mi-a lovit masina de firma, si a plecat. Bara, aripa dreapta si poate farul,raman de inlocuit pe cheltuiala mea si a lui CASCO.

Sa fie sanatos sa bea o bere!

Link către comentariu

imi pare rau pt ce a patit masina ta.imi dau seama ce a fost la gura ta...saptamana trecuta polo-ul mamei mele a fost '' semnat '' si el... am umplut la frigidere cu ''carne''..

clar este invidia unora. suntem niste tampiti si ne meritam din plin soarta

sa ne auzim cu vesti mai bune :)

Link către comentariu

Lasati ca ma inveselesc cu bordul cu BC zilele astea si imi mai trece :). Sper sa nu aveti parte niciodata de treburi de genul :(

Link către comentariu

egh, speri degeaba si noi tot in Romania traim. Azi de dimineata m-am trezit cu chef de munca, cobor in parcare si gasesc masina de serviciu pe pana dreapta fata cu capacul furat si capacelul de la valva lipsa.....concluziile le trageti voi.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!