Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

ii mult mai de efect in culoarea masinii pentru ca in primu rand se observa :D asa pe negru zici ca nici nu e, daca era masina neagra era altceva dar asa trebuie neaprat sa-l vopsesti sa se vada forma frumoasa care-i ofera

Link către comentariu
Firondoiu Horia

Salut Circoloco! Am o bora din 2000 si m-ar interesa cat a costat plafoniera de passat w8. Masina mea are si trapa.

Multumesc!

Link către comentariu

Plafoniera eu o am de la colegul lexxus, nici nu mai stiu cat am dat pe ea. Transmite-i sa-mi dea si mie un procent pentru reclama :D

Link către comentariu

avem aceeasi culoare la masina si aceeasi prelungire ... sfatul meu ii sa o lasi neagra pentru ca o vei zgaria in primul rand , mai ales cand o trantesti... personal nu imi place deloc cum arata vopsita pe o bora de culoare deschisa .

bafta cu dansa ;)

Link către comentariu

Gata m-am hotarat. Asa va arata vopsit dar la o dimensiune mai mica pentru ca cel din poza, este de la Rieger. De cand mi l-am dorit am zis ca-l vopsesc si chiar va arata nasol cu spoilerul spate vopsit si cel de pe fata nevopsit. Maine merg sa vorbesc cu vopsitorul sa vad manopera :vaidecapulmeu:.

calin.massive as vrea sa-ti cer un detaliu daca se poate. Cand ajungi pe la masina uita-te te rog daca la prizele de aer laterale ale spoilerului, in spate ai un capac sau e liber (adica vezi prin spoiler). Al meu are capace dar cu 4 gauri, ma gandesc ca sunt facute in cazul in care vrei sa le decupezi. MS :icon_thumright:

post-16307-1252329668_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

da . asa era si la mine pana sa mi le fure ... acuma sunt prinse bine si numai am capacelele acelea :Driver:

asteptam produsul final ;) chiar is curios cum da pe masina ta

Link către comentariu

Nu pot sa cred ca se fura capacele de la spoiler. La tine erau prinse gen cleme? La mine pare dintr-o bucata, doar cu cate o gaura pe fiecare perete. Eu ma gandesc sa le dau jos, daca-mi explici cum ca sa nu ramana urme ti le dau tie, daca-ti folosesc la ceva.

La aceste 2 capace ma refer, si daca te uit atent o sa vezi ca au o zona de intrerupere. Eu acolo ma gandesc ca sunt facute sa le poti decupa...dupa preferinta.

post-16307-1252342358_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Nu pot sa cred ca se fura capacele de la spoiler. La tine erau prinse gen cleme? La mine pare dintr-o bucata, doar cu cate o gaura pe fiecare perete. Eu ma gandesc sa le dau jos, daca-mi explici cum ca sa nu ramana urme ti le dau tie, daca-ti folosesc la ceva.

La aceste 2 capace ma refer, si daca te uit atent o sa vezi ca au o zona de intrerupere. Eu acolo ma gandesc ca sunt facute sa le poti decupa...dupa preferinta.

ah imi cer scuze dar ai zis spoiler si ma gandeam la guriile din bara . la prelungire ( sau buza cum mai zic altii ) tin minte cand am dat-o jos in capat de tot era decupata ( asa vad ca ii si in poza postata de tine ) dar ma gandesc ca ii facut asa ca sa nu se adune mizerie si sa se spele mai usor :D . Oricum a mea ii fix ca a ta :D

Link către comentariu

Maine las la vopsit spoilerul fata si cel de pe spate, dar din pacate tocmai sambata ma voi bucura. Tot maine e in plan si capota dar... nu depinde de mine. Iar, nerabdarea isi face simtita prezenta :vaidecapulmeu:

Multumesc steffan :icon_thumright:

Link către comentariu

Asa e. Spoilerul fata vopsit- mai am de vopsit cu negru, capacele din spate la cele 2 guri laterale , spoiler spate vopsit, capota prelungita (intra maine dimineata la vopsit) +schimbat parbriz. Poza din spate nu am, intamplator am in telefon dupa ce am luat-o de la baiatul care mi-a facut capota. Super multumit !!!

Asta este, nu intotdeauna pozele pot fi artistice nu?! Produsul conteaza :D

post-16307-1252853616_thumb.jpg

post-16307-1252853624_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Calin nu inteleg reactia :) Iti place?! Am ales fibra pentru ca am hotarat sa fac doar pleoape si nu toata capota. E mai finut asa dar de efect. 220 RON cu tot cu kit :D. Acum doar ce m-am intors de la service. Miercuri e gata. Iar asteptam dar sunt convins ca o sa fie :)

Am uitat sa amintesc ca am vopsit grilele din bara negru lucios. Arata mult mai bine, mai curat si se completeaza cu grila si proaspata vospea :blink:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

:blink: da da imi place . subtil si de efect ... da excelent de bine

sa ai grija acuma la borduri,gropi etc pentru ca ii pacat de prelungire . asteptam pozele finale :)

Link către comentariu

Foarte bine arata prelungirea dar si Bad Boy look, totusi as fi ales ca bad boy-ul sa fie un pic mai coborat peste faruri ca sa para mai agresiva. Unde ai facut bad boy-ul cu banii astia?

Ca si recomandare cumpara o sticuluta de acetona si curata dunga neagra de pe nr de inmatriculare, numai sa ai grija sa nu dai si pe litere ca se curata imediat , ai sa vezi ca o sa arate mult mai bine dupa, mai ales ca ai nr prinse cu banda dublu-adeziva.

Link către comentariu

Ms Auras. Capota imi place mai mult asa. La o capota cum spui tu e nevoie de jante mai late si un kit mai agresiv. Eu zic ca asa, pentru ce am eu pe masina este echilibrata. Capota am facut-o la 2 baieti din Constanta, mai exact Ovidiu. Ei lucreaza in general cu fibra si sunt foarte priceputi si migalosi. Tot respectul. Un bad-boy complet ar fi fost 320 ceva de genul dar eu am ales doar pleoape si astupat gaura de la badge. Initial vroiam tabla dar nu am gasit pe nimeni priceput intr-un timp atat de scurt (azi a intrat la vopsit) si asa am ales fibra pentru ca se lucreaza mai usor si la ce am avut eu nevoie nu exista riscul sa crape (in zona aia nu exista soc, presiune etc). Am vazut asa ceva facut la un Civic mai vechi si era fibra pe masina de 3-4 ani fara pic de urma. Treaba cu curatatul numarului am facut-o la numerele vechi si nu pot sa zic ca mi s-a parut ceva WOW. Asa astea sunt noi, e pacat sa le stric :(

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Ms gbrgeorge. Farurile sunt "custom" :biggrin:. Ma bucur ca am mai scapat de aspectul farului patratos. Acum linia capotei este paralela cu linia de jos a farului plus ca lupa parca nu mai pare asa mica (Auras... stii tu :)). Miercuri dimineata o iau, in primul rand o voi spala pentru ca este groaznic de murdara dupa care ii voi face cateva poze :rolleyes:.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Chiar frumos, dupa vopsire va arata si mai tare :rolleyes: imi place ca stii o limita si esti adeptul conceptiei nu foarte exagerat dar de efect. Faina treaba!

Link către comentariu

Dupa fibra s-a murdarit si era pacat sa le-o duc in service curata :biggrin:. Am eu grija cand iese :)).

Ms h3llboy! Nu te-am auzit de mult :rolleyes:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Asteptam nerabdatori fotografiile de maine.

Eu personal am o intrebare: oglinda retrovizoare din dreapta observ ca e de aceeasi marime ca cea din stanga. Unde ai gasit?..si cat a costat?

mercic fain

Link către comentariu

frumoasa masinutza pe zi ce trece...o intrebare: farurile ti le.ai facut tu , adica ai montat lupe bixenon....esti multumit de ele?? merita sau nu ???

Link către comentariu

@slick, maine o iau :(. Oglina am luat-o de la un user care a avut 2, dar ti-am dat pe PM un link unde am vazut SH de vanzare, numai ca are sticla clara (fara tenta) din cate am observat eu in imagini. Daca nu ai primit PM anunta-ma te rog.

@theonae Ms. Farurile sunt cele originale, desfacute, curatata oglinda cromata si vopsite negru mat + montate lupele bixenon. Dap rezultatul este fff bun. Imi place si cum arata dar mai ales cum bat (de-asta le-am facut ca sa am si eu lumina pe strada si nu pe langa, in pom sau deloc :ceuameni:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!