Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

lasa modificarile la capota...nu-mi plac si dai in altceva..

BAGA POZE CU DISCURILE TE ROG..ROATA JOS SI POZE:D

Modificat de roli_wrc
Link către comentariu

Inca nu sunt hotarat de capota. Nu ca nu mi-ar placea, dar nu gasesc pe cineva "competent" ca sa zic asa :D. Badboy-lookul nu cred ca face parte din cateoria kitch tuning de genul tonelor de fibra, evazari, guri de aer etc. Este o modificare "finuta" care da un aspect agresiv si care mai micsoreaza din farul PATRAT de Bora. Poze cu discurile ceva mai pe seara sau maine-poimaine cand voi lua la revopsit etrierii. Nu stiu daca sa raman tot la rosu sau sa ii fac ceva foarte aproape de culoarea masinii.

Link către comentariu

Dap, plafonul este colantat in negru lucios. "Ma mananca" sa il vopsesc dar...vopseaua e vopsea si ramane :P. O sa vad cum decurg lucrurile. :D

Link către comentariu

Nu o vopsi. e si scump si vorba ta, ala ramane. poate vrei sa o vinzi si acea persoana nu va fi interesata si banii sunt pierduti.

fa o poza sa se vada si partea de sus mai clar. oricum e ceva deosebit.

Link către comentariu

Voi face...tot trag de un prieten care are camera profesionala si ceva talent sa-mi faca si mie un set de poze dar tot nu reusesc :). Gasesti cateva poze ceva mai de sus la pagina 3 postul 59 si la pagina 6 postul 113 dar masina nu era in faza asta :). Oricum sunt multumit de el si pentru 80 RON... plus ca, inca sta.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

eu am avut un golf 5 caruia i-am pus folie pe capota si m-a tinut fara nicio problema. nu ai de ce sa iti faci griji. daca e bine pusa o ai 5 ani ca popa

Link către comentariu

da poate ca asa este, dar prefer un set de pleoape ok decat sa modific capota..adica nu stiu parerea mea

etrierii GALBEN;) nu stiu dc m-am gandit la asta, dar poti incerca eventual albastru

Link către comentariu

N-am nimic galben pe masina , albastru nici atat... cred ca m-ar durea ochii :icon_thumleft:. Raman la rosu-stopurile sunt rosii.

Nici n-am vopsit-o bine ca mi-a si sters unu bandoul spate pe coltul din stanga. Dar foarte fin, doar lacul. Acum pe intuneric nu se vede mare lucru dar ma voi uita maine. Faza tare e ca am gasit bandoul sarit de la capat, asa mi-am dat seama- infine, n-ai cu cine, niste...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa 1 saptamana la munte si un drum de Cheia (superb), pun si eu cateva poze care din pacate nu sunt foarte calitative :icon_thumright:. Masina a mers perfect si suspensia chiar m-a satisfacut. A vazut multe serpentine si chiar pot sa zic ca e ceea ce trebuie- pentru mine :icon_thumright:

post-16307-1250520249_thumb.jpg

post-16307-1250520261_thumb.jpg

post-16307-1250520273_thumb.jpg

post-16307-1250520412_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce ingrjita e. Au iesit si pozele perfect. Super masina.

Se vede pasiunea... :)

Link către comentariu

Multumesc :). Mai pun pozele care nu mi-au incaput in postul anterior. Din pacate mai multe cu "fundul" :blah:

post-16307-1250523104_thumb.jpg

post-16307-1250523180_thumb.jpg

post-16307-1250523200_thumb.jpg

post-16307-1250523229_thumb.jpg

Link către comentariu

Ms ms. Sunt convins ca si a ta este (avatarul tau), asa ca asteptam o prezentare :Driver:

Link către comentariu

Ca tot ma plictisesc, mi-a venit o idee :). Sa ies sa-mi fac sigla de pe haion negru mat (gen Army). Pareri?! ;)

Link către comentariu

Am iesit pentru badge si am mai facut ceva :biggrin:. Foarte multumit de rezultat. Pozele, strict pentru a va face o parere ;)

post-16307-1250612472_thumb.jpg

post-16307-1250612672_thumb.jpg

post-16307-1250612699_thumb.jpg

post-16307-1250612878_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Parca arata bine domnu :biggrin: desi privit de sus parca am o retinere, nu te supara ca zic :blah: daca tie iti plac e ok ;)

Link către comentariu

Arata foarte bine din toate unghiurile ca m-am invartit in jurul ei 20 min ;). Tipsurile sunt Borla (inox) si am fost cu un prieten sa le pun. El a venit cu ideea daca sa le pun asa dupa forma barei spate. Initial am avut o retinere pentru ca eu vroiam paralele dar acum dupa ce le-am vazut pe masina arata perfect. Pacat de poze, eu sunt multumit si de tipsuri si de sigla :biggrin: PS: inca o realizare; acum pot vopsi spoiler-ul linistit :blah:

post-16307-1250614143_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

frumos,tipsul e finut(de fapt cum trebuie sa fie)

eu as masca cu fibra/chit locul emblemei,zic ca ar da mai bine decat cu emblema vopsita

Link către comentariu

E foarte corect ce spui dar implica putina munca si chiar nu mai am rabdare si chef sa stau cu ea la chituit, vopsit. Probabil o voi face pentru ca si eu stiu (ca toata lumea de altfel) ca e mai frumos "clean" dar momentan imi place foarte mult cum mi-a iesit badge-ul, asa ca o sa mai stea putin pe masina. Parerea mea e ca merge mai bine asa decat crom. Nu mai am nimic cromat pe masina si nici nu sunt adeptul cromului. :P

Link către comentariu

era prin ploiesti o bora modificata la greu,culoarea ca a ta dar cu reflexii fine de violet

spatele era fenomenal.capacul portbagajului nu mai avea loc pt numar,un eleron discret,bara cred ca era de golf4 pt ca acolo avea numarul.

daca o mai vad ii fac niste poze.

spor la modificat :P

Link către comentariu

Eu vreau sa cred ca masina mea este "stilizata" sau putin individualizata. Cel putin asta urmaresc, sa fie unica in felul ei dar nu prin schimbari majore si "agresive". Haionul nu l-as umple cu fibra sau chit in veci, chiar nu mi-ar placea iar legat de bodykit ma voi rezuma strict la spoilerul de v6 si intr-un viitor poate praguri cat mai simple (cel mai mult imi plac cele de pe Bora GLI din state). Spoilerul actual cu decupaj pentru evacuare chiar arata super, mai ales ca il voi vopsi si n-are rost sa dau in jur de 3 mil pe cel de v6 care e nesesizabil mai diferit.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!