Jump to content

Bora Bora


Circoloco

Postare recomandată

Pai...:

VW BORA 1.9 TDI AJM 85kw 116CP.

Culoare: GRI

An fabricatie: 2001

Dotari:

- climatronic

- volan sport in 3 spite imbracat in piele

- cutie manuala 6+1

- airbag-uri frontale + laterale sofer si pasager

- cotiera spate

- scaun sofer cu reglaj pe inaltime

- tapiterie material textil culoare: negru

- ornamente "carbon"

- sistem audio GAMMA Dolby- 8 boxe

- geamrui electrice

- oglinzi electrice + incalzite

- ABS

- ASR

- jante tabla 195/65 R15

Modificari+alte dotari:

- jante Santa Monica cu cauciucuri Conti SportContact 3 225/45 R17

- faruri cu lupa si angel eyes DECTANE

- xenon pe faza scurta 6000K

- proiectoare ceata in bara

- iluminare numar inmatriculare LED

- stergatoare tip lamela BOSCH AeroTwin

- stalpi imbracati in autocolant negru mat

- folie autorizata RAR

- grila metalica fata FK

- cd-player Blaupunkt Santa Cruz MP36

- telecomada volan Blaupunkt RC-10

- plafoniera W8 cu lumina ambientala

- cotiera fata culoare: negru

Vor mai urma pe viitor dar le voi prezenta cu poze dupa ce vor fi puse pe masina.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Asteptam poze.

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu

Doar o poza pt moment pt ca sunt destul de mari si nu pot pune toate odata. :)

post-16307-1223077932_thumb.jpg

Link către comentariu

sa-l stapanesti sanatos.

e frumos,mai ales jantele imi plac.

pune si tu mai multe poze(interior si exterior).

Link către comentariu

Pictures pictures :D

Si ultimul grup ... dupa care astept sfaturi si pareri :D Accept si cirtici dar constructive... nu spuse cu rautate :D

post-16307-1223134424_thumb.jpg

post-16307-1223134430_thumb.jpg

post-16307-1223134437_thumb.jpg

post-16307-1223134450_thumb.jpg

post-16307-1223134455_thumb.jpg

post-16307-1223134462_thumb.jpg

post-16307-1223134484_thumb.jpg

post-16307-1223134633_thumb.jpg

post-16307-1223134640_thumb.jpg

post-16307-1223134645_thumb.jpg

post-16307-1223134651_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa maisna. De mare efect sunt jantele , imrpeuna cu grila. Dar incearca, la capota, sa astupi acea curbura ramasa de la stema veche :D

Link către comentariu

pff superba masina cat si farurile. le-ai cumparat asa sau le-ai vopsit. eu am un golf si i-am vopsit ramele interioare cu negru si i-am pus niste angel eyes. da bine rau si pe bora. sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute

Link către comentariu

Ms pt aprecieri. In locul emblemei am primit un plastic odata cu grila dar necesita vopsit. Urmeaza sa ii pun si o pereche de pleoape pt ai da o forma unpic mai agresiva tinand cont de farurile care sunt patratoase si destul de mari. Tot legat de vopsit ... vor fi vopsite si elementele negre ( manere, bandouri, posibil si fustele bara spate + fata ). Astept si pleoapele si un raspuns de la CASCO si le voi face pe toate odata.

Link către comentariu

Foarte interesanta masina, felicitari, eu ti-as sugera sa mai faci urmatoarele:

-Eleron discret pe capacul portbagajului (gen s-line de pe Audi)

-Stopuri cu led... o idee ar fi urmatoarele http://cgi.ebay.de/Rueckleuchten-Vw-Bora-L...id=p3286.c0.m14

http://cgi.ebay.de/RUCKLEUCHTEN-LED-VW-BOR...id=p3286.c0.m14

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu

@bobo g4 farurile sunt after market si au fost cumparate exact cum se vad si in poze. Nu au suferit nici o modificare.

@GOLF TDI stopurile cu led sunt deja urmatorul pas. mai exact modelul rosu/alb si vor veni probabil weekendul urmator. Legat de eleron am facut o proba cu unul kiar in culoarea masinii (era al unui amic) dar nu pot sa zic ca am ramas impresionat. Masina este destul de inalta, si doar cu o suspensie sport cred ca ar da bine. Am ganduri si cu suspensia dar tinand cont k mare parte din an stau in buc la facultate nu prea sunt asa hotarat daca merita sau nu. Ms pt sfat... se pare ca am gandit lafel. Mi se par cele mia decente stopuri cu LED facute pt bora ( fara crom si alte aspecte nu tocmai estetice)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina.Umblat la eu fin si cu gust.Tine-o tot asa

Drumuri bune.Dive safe! :mellow:

Link către comentariu

Foarte frumoasa :icon_thumright: :icon_thumright: . Dar spune-mi si mie ce e cu butonul ala unde ar trebui sa fie incalzirea scaunului din stanga ?

post-12500-1223206078_thumb.jpg

Link către comentariu
Foarte frumoasa :icon_thumright: :icon_thumright: . Dar spune-mi si mie ce e cu butonul ala unde ar trebui sa fie incalzirea scaunului din stanga ?

Este de la proiectoarele din bara. Farurile stoc (cu oglinda) nu erau prevazute cu proiectoare deci nici blocul meu de lumini nu avea pozitia pt ele. Puteam sa schimb blocul de lumini dar era ceva mai costisitor si fara rost zic eu. Am cautat butonul ala care zic eu ca se integreaza relativ ok in bord si le-am legat pe contact; astfel le pot folosi independent de faruri.

Foarte frumoasa masina.Umblat la eu fin si cu gust.Tine-o tot asa

Drumuri bune.Dive safe! :Driver:

Multumesc lafel. Multi km cu masinuta :Driver:

Link către comentariu
Frumoasă Domnule :icon_thumright: vad şi o plafonieră w8 :icon_thumright: ....jantele sunt frumoase foc!

Ms ms... este si plafoniera :D. La stopuri o sa le mai fac poza si ziua sau mai bine zis...mai pe lumina. :D

Link către comentariu
Inca un upgrade...

Salutare ... in primul rand sa o stapanesti sanatos si acum o intrebare ... nu iti palpaie ledurile de la nr de inmatriculare ?

Link către comentariu
Salutare ... in primul rand sa o stapanesti sanatos si acum o intrebare ... nu iti palpaie ledurile de la nr de inmatriculare ?

Ms. Nu au palpait niciodata. Am pus unele de o calitate buna zic eu si nu am avut probleme... Daca sunt proaste se ard repede dar de palapit nu cred k apuca :D. Deci ori aprinse ori stinse

Link către comentariu

Am incercat sa iti raspund de mai multe ori pe PM dar primesc mereu acest mesaj:

The following errors were found

This member has chosen not to be contactable by the board Messenger

This personal message has not been sent

Iar acum raspuns la intrebare:

Salut,

Din pacate momentan nu mai am. Momentan caut un furnizor de unde sa pot lua acelasi model la un pret bun. Te anunt cand primesc.

Rudi

Link către comentariu

Ok ms frumos nu stiu care e treaba cu eroarea dar am mai vb prin PM cu alti forumisti :angry: poate ne lamureste un moderator. Astept :angry:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sfaturi: Scapa de suporti de numar si lipeste numarul cu banda dublu adeziva 3M.

Incearca daca ai resurse financiare sa pui un CD-PLayer OEM

In rest masina este bestiala!! Vezi poate ii faci un soft ca merita din plin la acel motor. Intra in aria masina mea si vezi AJM-ul meu. Poate ne vedem si iti dau o tura sa vezi ce poate:D Numai bine

Link către comentariu

Salut. M-am gandit sa scap de suporti dar pe fata ma incomodeaza bandoul si exista riscul sa nu se lipeasca foarte bine in partea de sus. Legat de cip am mers cu un G4 AJM cu cip si nu pot sa zic ca am ramas cu gura cascata. Este clar o diferenta dar m-am gandit sa nu-mi asum riscuri legate de motor. Legat de cd-player eu l-am pus in primu rand pentru citirea mp3, muzica si sonorizarea in masina nu pot sa zic ca ma atrag dar ma gandesc la un sistem multimedia...cred ca ar da si mai bine si ar face si mai multe:D . Eu am sistemul GAMMA si pt mine este foarte ok. Multumesc pentru sfaturi :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Daca ajung prin Constanta, te sun sa iti arat ce poate AJM-ul :icon_thumright: De curiozitate, de cine era facut soft-ul?

Modificat de Beşcu
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!