Jump to content

deflectoare de vant pentru geamurile usilor


saboteur
 Share

Postare recomandată

Dat fiind faptul ca geamul e inclinat la usa de la Fabia, de cate ori ploua nu pot lasa geamul nici macar putin crapat pt ca ploua inauntru. Ce e mai rau e ca ploua exact pe butoanele pt geamuri de pe cotiera. M-am gandit sa montez niste deflectoare de vant ca cele din poza alaturata: http://www.auto-styling.ro/index.php?main_...fabba44ae090200

Intrebare: mai are cineva asa ceva pe masina? sunt bune de ceva, cum se comporta la viteza, suiera? Nu vreau sa dau banii pe ele si sa le arunc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Moog

    8

  • sb_30_rga

    7

  • saboteur

    6

  • CrisH

    6

Top Posters In This Topic

Salut, eu am.Am povestit undeva intr-un topic la After Sales cred nu mai stiu exact.Referitor la utilitatea lor:eu sunt multumit,te ajuta si la drum.Cind plouA si vrei sa lasi putin geamul crapat sau in mers nu mai auzi fasaitul ala de la curent care il face geamul.Eu le-am luat de undeva din Cluj si au costat cu tot cu transport 125 lei(curier rapid).Despre montat nu ii mare lucru ,are si niste cleme metalice dar eu pe fabia de exemplu nu le pot folosi.La inceput la citeva zile dupa ce le-am montat am fost sa spal masina la spalatorie si imi apareau trei firicele de apa pe interior.Dupa vreo saptamana am fost iara si nu mai intra,probabil pina sa mulat chederul dupa deflector!Deci in final SUPER MULTUMIT !! :)

Modificat de repciuc_alexandru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut la una dintre fabiile pe care le-am avut, care nu avea A/C, si am zis numai bine pot lasa geamul jos; putin sau mai mult daca era cald. Problema este ca de fiecare data cand inchideam geamul se auzea cum geamul freaca pe clemele de prindere ce se pun exact pe mijlocul chederului, chiar in sant. Am presat mai tare clemele dar zgomotul nu a disparut. Eu le-am luat de la Lugoj de la o firma ce le aduce din Ungaria , 120 RON o pereche fata. Cat despre utilitate ...........deosebita senzatia avand in vedere ca fiind geamul deschis te protejeaza atat de curentul de aer ,cat si de soare . Super senzatia. Cand am banii imi pun si la fabia pe care o am acum. Parerea mea e totusi ca merita banii. Atentie la montaj plasticul de pe ele are muchii taioase! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am montat cleme,pe linga asta mai si intra apa pe linga cleme pt ca acestea inpiedica chederul sa etanseze perfect acolo.Stai linistit ca nu ies de acolo daca sunt fara cleme !!Stau destul de bine fixate in cheder!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare la multele trepidatii provocate de drumurile noastre, vezi exemplul E70 portiunea Lugoj-Timisoara si altele, nu se vor misca din locasul lor neavand clemele ? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu, de exemplu daca lasi geamul 3-5 cm in jos sticla tot prinde pe defectorulde aer si cheder si nu ii permite sa se miste.El este sustinut pe toata muchia usii de la oglinda pina in coltul usii!Daca nu uit o sa pun si niste poze sa vezi exact cum arata !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de impresii, cred ca o sa imi comand un set pt fatza atunci...pe spate nu e nevoie ca nu folosesc, eventual doar pt design. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am deflectoare pe alta masina, de vreo 4-5 luni, prima data nu stiam sa le montez si le pusesem putin gresit si freca geamul destul de tare cand urca, se auzea motorasul ca trage mai greu. insa mi-a aratat cineva pozitia corecta si a fost ok dupa. recomandarea producatorului e sa lasi geamurile inchise cateva ore/zile dupa ce le-ai montat sa se aseze calumea acolo cu chederul.

apa nu mi-a intrat la spalatorie, dupa abia vreo luna am simtit ca s-au asezat perfect.

clema e pusa pe marginea usii care priveste spre stalpul central al masinii, si nu incomodeaza cu nimic.

pe ploaie poti merge cu geamurile deschise destul cat sa ai si aer curat si sa nu ploua in masina, pe soare are rol de parasolar, iar la viteza mare nu iti mai vajaie toate prin masina, se racoreste uniform si frumos, neviolent cum e cu geamul deschis fara deflectoare.

sfatul meu : merita toti banii, dar vezi cine ti le monteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi frumoase si pe fata si pe spate ar da continuitate liniei usii. Eu am observat diferenta asta vizuala, avand numai pe fata la fosta fabia. Si nu stii cand pasagerii din spate au si ei nevoie de aceeasi senzatie ca soferul..nu? Dar firmele care aduc deflectoare pe fata nu aduc si pe spate asta-i baiu. Stie careva, undeva, o firma care aduce set complet fata si spate? Daca aflati, postati si pentru mine informatii va rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici gasesti.Eu de la ei le-am luat si au de toate,sunt facute in ungaria !!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu pt geamurile usilor din fata deocamdata. Multumit de ele. Se potrivesc exact. Dupa ce le-am luat am vazut ca sunt unguresti, fiind importate de o firma din Dej care le vinde la dealer-ul local, deci fara simbolurile VW, SKODA, AUDI, SEAT pe ele. Pret aprox.160 lei... :icon_thumright:

Pt cele din spate sigur o sa schimb furnizorul.

Modificat de fabro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca gasesti undeva mai ieftin decat la cei din dej, lasa aici site-ul de unde le-ai comandat. eu tot de la ei am luat insa mai vreau sa iau pentru 3 masini, si cred ca la 12 deflectoare se cam aduna diferenta de pret ...

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la masina pe care am apucat sa pun, au exact acelasi pret 115ron. probabil la alte modele difera pretul.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine tot 115 lei a fost + 10 lei transportul.Problema zic eu ca ar fi de material,probabil de aia variaza pretul.O sa se vada diferenta in iarna cind o sa fie temperaturi scazute si materialul "lucreaza".Bafta !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil, diferenta de pret poate fi de la material, de la producator (astea cica is facute in portugalia), si bineinteles de la adaosul comercial (care la dealerii skoda e 200% din cate mi s-a zis de spioni :) ).

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am facut comanda pe data de 14.10.2008 la auto-styling.ro. Pe data de 17 primesc un mesaj ca nu sunt pe stoc dar vor fi disponible peste 10 zile si sa le transmit daca doresc sa astept. I-am instiintat printr-un mesaj ca doresc. Dar pe data de 04.11.2008 comanda a fost anulata fara sa mi se dea nici o explicatie. Asta spune mult despre seriozitatea firmei respective, iar pe viitor bineinteles ca o voi evita pentru a nu mai avea astfel de neplaceri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In postul 10 gasesti de unde am luat eu, am comandat azi si maine le-am primit si sunt super k!!De unde zici tu sunt si mai scumpe! Bafta !

Modificat de repciuc_alexandru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru doritorii din vestul tarii,la reprezentanta skoda din szeged setuld de deflectoare fata costa 32 de euro.sincer nu stiu daca sunt de calitate sau nu dar zic ca pretul este ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In postul 10 gasesti de unde am luat eu, am comandat azi si maine le-am primit si sunt super k!!De unde zici tu sunt si mai scumpe! Bafta !

Am cautat pe tot site-ul dar nu am gasit. Daca ai cumva un link direct ar fi grozav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce diferenta de material? cred ca tot un plexiglas d-ala este, m-am uitat la alte masini cu alte tipuri de deflectoare si arata la fel. acum e posibil structura interna sa difere insa stiu pe un tip care vinde in constanta ce cumpara de la auto accesorii si de 3 ani nu a avut probleme de genul asta, nu i s-a intors nimeni sa-i dea cu ele in cap.

cum ne-o fi norocul, insa zic ca nu ar trebui sa se crape sau ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie toata lumea ca produsele care au credibilitate sunt cele ce au pe cutie macar inscriptionat marca unui organism de certificare ISO. De exemplu TUV, MOODY,SRAC etc. Deci daca deflectoarele sunt cu plastic de joasa calitate facute pe vapor atunci nu prezinta rezistenta la temperaturi extreme iar in cativa ani apar mici fisuri in structura , dupa care s-ar putea sa nu ne placa cum arata, nu neaparat sa se crape de tot. Vorbesc din ceea ce am vazut la mai multe masini inclusiv Dacii. Oricum cred ca raportul calitate-pret inclina catre cele aduse din Ungaria de mai toate firmele de piese si accesorii auto. http://www.tuning100.ro/products.php?id=1488, sau http://www.auto-styling.ro/deflectoare-van...bia-p-5336.html

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru doritorii din vestul tarii,la reprezentanta skoda din szeged setuld de deflectoare fata costa 32 de euro.sincer nu stiu daca sunt de calitate sau nu dar zic ca pretul este ok

Merci de pont, cu prima ocazie dau o fuga pana in Szeged :beerchug: Cele comandate de la auto-styling n-au venit nici azi.

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alinrac: daca ma tin 2 ani eu sunt super multumit pentru pretul pe care l-am dat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!