Jump to content

AUDI A3 SPORTBACK


Johnny Bravo

Postare recomandată

Merci mult ptr cei care am raspuns. Ideea ca dupa actualul Golf 4 Variant as continua tot pe un break dar Golf 5,6 Variant sunt hidoase cu stopurile alea de pe spate absolut tampite...dar A3 Sportback arata intr-un mare fel deci s-ar merita. Daca ar fi si un pic mai spatioasa la interior ar fi si mai bine, Golf 4 cel putin e inghesuita rau ptr pasagerii din spate.

Abia astept sa vad ce updateuri mai faci in viitor la masinuta...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am inceput un nou an cu planuri noi.

1) anvelope de vara pe 18" - DONE

2) montat la loc basculele de TT

3) montat intercooler-ul de S3

4) montat bucsele metalice la franele de pe fata

5) reparat zgarieturile

6) montat la loc stopurile LED

7) supensie (cumpar b14 sau KW v2)

8) bare stabilizatoare (cumpar 26 cu 24)

9) oglinzi face-lift

10) spate S3 Sportback

Nu neaparat in ordinea asta insa ideal ar fi sa reusesc sa le fac anul asta.

Cine are de vanzare ceva din cele enumerate mai sus, astept oferte.

Link către comentariu

si ai simtit ceva ai vazut de IAT ai? Ai pus masina pe dyno? Ti-a scazut cumva EGT-ul ca la mine au ramas constante.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Noutaaaaati!

Cele bune:

20120308150629.jpg

20120308150715.jpg

20120308150652.jpg

Imi doream RNS-E de cand am cumparat masina. Abia acum am reusit sa o iau pe asta de pe e-bay insa sper sa fi meritat asteptarea.

Cica este ultimul racnet in materie de RNS-E, varianta cu ecran LED. Abia astept sa o montez.

Cele rele:

Mi s-a stricat rulmentul dreapta fata. Face un zgomot infernal. La 60 la ora trebuie sa vorbesc tare sa ma fac auzit.

Multumita zapezilor din februarie am reusit sa pierd iar cele doua aparatori de noroi de la rotile din fata. Noroc ca am scut metalic ca alt fel cred ca ramaneam si fara motor...

Link către comentariu

Deja vu!

20120308152806.jpg

20120308152818.jpg

20120308152826.jpg

26 fata - 24 spate

Cu ocazia asta mai bifam din lista.

1) anvelope de vara pe 18" - DONE

2) montat la loc basculele de TT

3) montat intercooler-ul de S3

4) montat bucsele metalice la franele de pe fata

5) reparat zgarieturile

6) montat la loc stopurile LED

7) supensie (cumpar b14 sau KW v2)

8) bare stabilizatoare (cumpar 26 cu 24) - DONE

9) oglinzi face-lift

10) spate S3 Sportback

11) RNS-E - DONE

In curand urmeaza sa mai mai bifez cateva.

Link către comentariu

Aseara am facut 150.000 km

s5i61l.jpg

Si pentru ca a venit caldura am trecut la incaltari de vara. 18" BBS-CH + Michelin PS3

o7j2av.jpg

Unde gasesc si niste prezoane sa se asorteze cu jantele?

Modificat de Johnny Bravo
Link către comentariu
Master_Blaster

Ce fel de prezoane cauti? Si eu sunt interesat de unele albe...

Daca nu gasesti zic sa pui capacelele negre oem peste prezoane, ar trebui sa arate ok.

Ar trebui sa te intalnesti cu The_Ego sa faceti niste poze impreuna cu BBS-urile.

Link către comentariu
Master_Blaster

Mi s-a parut ca ar trebui sa fie si ceva mai lungi decat astea OEM pe care le am acum.

Cand le-a montat pe masina, baiatul ala invartea putin de surub, cat sa prinda iar cand a strans cu pistolul mi s-a parut ca nu se invarte mult.

Link către comentariu

Am fost la Autosoft azi si am cumparat prezoane mai lungi si mai frumoase.

post-1861-13322588372878_thumb.jpg

post-1861-13322588559081_thumb.jpg

post-1861-13322588779454_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte asemanatoare cu ce am si eu, cu precizarea ca la mine nu scrie Motorsport si ca mi s-au potrivit prezoanele oem.

Dau foarte bine pe masina! Sa le folosesti sanatos, la cat mai multe drumuri fara gropi.

Ai suspensie sport oem?

Link către comentariu

Salut!

In afara de inscriptie difera si et-ul. Eu am et50.

Suspensia este cea sport oem. Pana in vara poate gasesc una reglabila kw sau bilstein.

Link către comentariu

Mai bine cu ET50, stai mai linistit :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da! Nu trece roata peste aripa. Pot sa o cobor mai mult.

Link către comentariu

Am deja doua saptamani cu rotile noi si am putut sa observ cateva chestii.

In primul rand pot rupe aderenta si cu rotile de 18", unori si in treapta a 3-a. Ma asteptam, conform celor citite pe forum, sa pierd din demaraj insa nu s-a intamplat.

In al doilea rand, rup aderenta prea usor... Ma asteptam ca PS3-urile sa aiba aderenta mai buna. Sau poate nu sunt rodate inca.

Pana una-alta, maine o duc in service sa-i schimb intr-un final rulmentul defect. Cu ocazia asta pun si noile bare stabilizatoate, pun la loc basculele de TT si intercooler-ul. Sper sa mearga totul struna.

Link către comentariu

Sincer am citit mai multe de rau de PS3 decat de bine.. Asteptam impresii despre ultimele modificari si bafta! :)

Link către comentariu
Master_Blaster

Nu mai montezi navigatia, vad ca e de vanzare?

Ce se zice despre rotile mari e in mare parte mit daca nu sunt jante grele nu pierzi mai nimic la demaraj. O sa pierzi la consum, suprafata de contact fiind mai mare si frecarea o sa fie mai mare si de aici un consum marit.

Uite eu am cantarit rotile pe care le am si pt mine e clar:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!