Jump to content

capac anti inghet spart


mk1gti_paul
 Share

Postare recomandată

am motor 1.1 si sa spar unul din capacele anti-inghet de pe bloul motor ,problema nu este asta ca am luat altul l-am scos pe cel vechi si cand sa il bag intra cu mana .se gaseste si alta cota eu l-am luat de la volksparts ce sa fac exista si alte cote sau ceva de genul are o garnitura ceva helppppppppp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu dar el asa intra mai gasesc si alte cote sau fac unul la strung ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca fac unu la strung un pic mai mare decat cel de la volkspark are ceva ?

adica ma gandesc ca nu e o problema si e mult mai bun decat cel facut aftermarket

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

inca nu am rezolvat problema poate aveti si voi o solutie sau ceva ca masina sta pe dreapata pentru un capac idiot in mare parte am vb deja la strung dar va fi la fel de rezistent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca veneai la pitesti iti dadeam eu...deja facute si probate pe motor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de ce nu incerci tot la magazin poate iti gaseste alta cota,masoara pe bloc cota si ceri cota la magazin,ar trebui sa fie cu 1 2mm mai mare sa iti intre fortat acolo pt ca alea asa trebuie sa intre :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacul pe care l-ai cumparat se poate largi cu o cheie tubulara care intra fortat in capac o ciocanest si gata, cand o bagi la loc folosesti si poxipol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lol ... cum sa lipesti cu poxipol un capac care intra in blocul motor si mai trebuie sa reziste si la presiunea apei care se formeaza acolo ...

capacul a fost facut de catre strung la cota care trebuia, acum asteapta sa fie montat si sa fie rezolvate si celelalte probleme pe care golfanul le mai are :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
lol ... cum sa lipesti cu poxipol un capac care intra in blocul motor si mai trebuie sa reziste si la presiunea apei care se formeaza acolo ...

capacul a fost facut de catre strung la cota care trebuia, acum asteapta sa fie montat si sa fie rezolvate si celelalte probleme pe care golfanul le mai are :icon_thumright:

Rasinile epoxidice rezista la 300 grade si 10...15 atmosfere presiune,in motor daca e 1 atmosfera e sarbatoare...pt comerciantii de piese,succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca veneai la pitesti iti dadeam eu...deja facute si probate pe motor....

Cand vii la Bucuresti poti sa aduci 1 ( 2 ar fi ideal ca sa nu facem vreo gafa ) le poti lasa la Cornel daca vrei. Contra cost bineinteles.

Am inteles ca aduci si radiatoru cu vasu de expansiune (asa ca poate tot ajungi )

Multumesc.

Modificat de vwciufulici
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
lol ... cum sa lipesti cu poxipol un capac care intra in blocul motor si mai trebuie sa reziste si la presiunea apei care se formeaza acolo ...

capacul a fost facut de catre strung la cota care trebuia, acum asteapta sa fie montat si sa fie rezolvate si celelalte probleme pe care golfanul le mai are :(

crede-ma ca de nevoie am mers pana pe transfagarasan cu un capac anti inghet spart,aveam bagat un betisor si silicon pt ca nu puteam sa lipsesc de la intalnirea anuala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

capacul ala se poate face si la strung...e destul de usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!