Jump to content

LUNGIME PIESA TIMONERIE


madmaxtata
 Share

Postare recomandată

Salut,

Imi spune cineva cat sunt urmatoarele cote de pe desen, pt ca am cumparat de la cineva o timonerie de golf 1 in 5 trepte si piesa respectiva are o portiune taiata si as vrea sa o sudez. Am inteles ca sunt diferente intre cea cu 4 trepte si cea cu 5.

Asadar apelez la golfistii cu cv cu 5 trepte.

Va multumesc.

post-9333-1221769028_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Domnilor revin cu o noua problema: eu am modificat piesa nr 20 din ochi, daca imi poate spune cineva ce lungime are piesa respectiva ca nu prea imi intra in a -Ia si a II-a. Adica deloc

Modificat de madmaxtata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa reglezi timoneria, desfaci surubul 43 si misti de schimbator in asa fel in cat sa intre in toate treptele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Domnilor revin cu aceeasi intrebare (despre lungime) dar pentru piesa 20, ca si pe aia am lungit-o ochiometric si cand bag a 2 sau a 4 imi loveste galeria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor revin cu aceeasi intrebare (despre lungime) dar pentru piesa 20, ca si pe aia am lungit-o ochiometric si cand bag a 2 sau a 4 imi loveste galeria.

http://vwcaddyforum.com/showthread.php?t=8374

Uite aici da ceva nu stiu daca se refera la piesa pt cutia de 4 vit sau 5. dar ei zic 15,7cm lungime totala.

Si aici se discuta despre reglajul timoneriei> http://www.vwcaddy.com/showthread.php?t=2815

Sper sa iti fie de folos.

Modificat de MK140
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am si eu o intrebare daca nu te superi... :Driver: Capacul de sub schimbator,piesa 46 din desen,ai schimbat/o sau ai modificat-o pe cea care era pe masina pt cutia in 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai pe aia asa am cumparat-o. Dar mai degraba cauti o timonerie completa si functionala care ai vazut-o cu ochii tai si scapi de o grija si de mult chin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!