Jump to content

motor 1.6 atf 101 cp


hd80gti
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Pai ma intereseaza si pe mine numai ca eu cred ca e AFT NU ATF... Tot de 75 kw e si al meu.

Edit: m-ar interesa si un consum, un ulei recomandat etc. Al meu e variant.

Modificat de paintball mania
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai un consum ar fi cam 10 % in oras si 5 / 5,5 % in afara , motorul meu are 160.000 Km , si ca ulei folosesc Castrol 5 W 40

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paintball mania

Asta in Iasi insa din cate stiu nu mai e Iasiul la fel de liber ca inainte... Ca stil unde te incadrezi? Cox, Mediu, Lejer? BTW ce benzina bagi in el? Ai incercat c3eva mai "tare" un 100 sau un 99?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da intradevar e super aglomerat , daca am loc o calc :offtopic: in jur de 5500 Rpm 6000 , la benzina nu are pretentii 99% bag LukOil 95` am bagat si 99+ de la Petrom da dupa mine nu merita diferenta de pret , am simtit un mic plus doar de la 4000 Rpm in sus . Diferenta de benzina se simte de la VR6 in sus ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mai trimiti inca o data manualul te rog ca nu pot sa il iau

Are cineva manual despre acest motor

scuza aft

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

va rog help manual mk3 1.6 aft il are cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am motor tip AFT, si am si toate manualele cu care a plecat masina in '96 de la mama ei, dar nu este nici unul (manual) dedicat motorului AFT, tot ce am sunt generalitati (ingrijire, comenzi...). Spune ce te-ar interesa si poate te putem ajuta eu si Dany78, sau cine mai are acelasi motor si mai are cat de cat habar despre el...

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!