Jump to content

Senzori de parcare invizibili


draganuta
 Share

Postare recomandată

Am vazut odata senzori de parcare care erau tip banda. Undeva pe net. Erau de vinzare pe okazii cred. Dupa aceasta au disparut. A mai vaut cineva? De unde s-ar putea cumpara?

SENSORI DI PARCHEGGIO

SENZA FARE NESSUN FORO SUL PARAURTI, INSTALLAZIONE SEMPLICE E VELOCE, SI INSTALLA LA BANDA ADESIVA ALL'INTERNO DEL PARAURTI

post-3638-1221311624_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Firma respectiva cred ca e fantoma. Nu raspunde la mail sau telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firma respectiva cred ca e fantoma. Nu raspunde la mail sau telefon.

fantoma sau nu, cativa dintre noi au apucat sa cumpere de la ei. cred ca se poate inchide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca nu degeaba senzorii de origine la toate masinile pe care le-am vazut sunt cu ultrasunete. Cei capacitivi de mai sus nu sunt directivi.

Cred ca tot de asta nu sunt prea raspanditi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de "o solutie cu ultrasunete, si destul de discreta: http://www.atigroup.ro/senzori-de-parcare-...p-33.html"

cred ca are 2 minusuri :

- acoperirea pe colturile masinii cred ca este una precara (la colturi ai sansa cea mai mare sa-ti julesti masina)

- usurinta cu care poate fi furat

plusuri

- se monteaza f usor si nu este nevoie sa-ti "alterezi masina"

voi ce ziceti?

Modificat de gsmatei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa spuneti ca sint rau, eu as zice ca daca nici cu senzori de parcare soferul nu reuseste sa se descurce "pe la colturi", atunci n-ar fi trebuit sa aiba permis de la bun inceput.

gsmatei, senzorii astia de parcare au si ei limitele lor; sint orientativi, si nimic mai mult.

sa-ti dau un exemplu: vrei sa faci o parcare laterala linga un perete, sau un gard viu; senzorii vor incepe sa tiuie fiindca te apropii de obstacolul din dreapta, si asa o sa-ti vina destul de greu sa aproximezi zistanta pina la masina din spate.

sau daca n-ai obiceiul sa-ti speli prea des masina... sa vezi atunci simfonie.

insa pe parcurs te obisnuiesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau daca n-ai obiceiul sa-ti speli prea des masina... sa vezi atunci simfonie.

insa pe parcurs te obisnuiesti.

Sa inteleg ca sesizeaza si praful de pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu neaparat praful, ca senzorul nu stie ca e doar praf. Il "vede" ca pe un obstacol care este permanent aproape de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am senzori originali pe masina si oricat ar fi de imputita nu da erori false...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil n-ati avut masina atit de murdara ca a mea; e drept, are citeva episoade in care ajunge de... nerecunoscut.

senzorii mei sint niste no-name, la pret entry level; adica niste panarame de senzori, insa cred ca principiul de functionare nu difera asa de mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Principiul nu difera, in mod sigur. Difera calitatea implementarii - calitatea senzorilor, puterea lor, interfata si logica de eliminare a alertelor false.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cativa dintre noi au apucat sa cumpere de la ei. cred ca se poate inchide.

Daca aveti senzori ,,invizibili,, spuneti-ne si noua daca dau alarme false?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzori montati in reprezentanta, nu stiu exact ce firma sunt stiu doar ca aici in Romania s-au montat, singura data cand au dat eroare a fost iarna trecuta cand era super frig afara si am spalat masina si au inghetat senzorii, in rest eu pot zice ca am incredere 95% in ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nu se compara senzorii originali cu cei afetrmarket.cei originali nu dau erori cum dau cei afermarket daca masina este murdara.eu unul nu sunt de acord cu punerea lor pe masina pt ca strica si aspectul masinii.parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu i-am pus in bandoul de plastic negru si nu prea se vad, sunt cam "invizibili" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!