Jump to content

Bataie roata fata dreapta


Florinel
 Share

Postare recomandată

Imi cer scuze daca s-a mai discutat despre aceasta problema, dar nu mai am rabdare sa caut. Rog moderatorii sa-mi acorde o clipa inainte sa mute sau sa stearga topicul. Multumesc.

Am o Fabia din 2001, 98.000 km si mi-a aparut o bataie la roata drapta fata. Se aude doar la denivelari, gropi, etc... Am fost cu ea la service si mi-au spus acolo ca e bieleta antiruliu si bucsele de bara stabilizatoare. Am schimbat ambele bielete si bucse, dar problema inca persista. Ce ar putea fi? Ceva la amortizor sau la bara stabilizatoare si daca da, cum pot sa-mi dau seama? Astept un raspuns cat mai urgent posibil si daca este posibil, si un ID de mess pentru o discutie mai amanuntita.

Repet. Rog moderatorii sa-mi acorde un moment inainte sa ia vreo masura cu topicul.

Va multumesc si astept un raspuns.

Florin

Modificat de Florinel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica si flansele de amortizoare.

Si...cam cum as putea sa fac asta? :)

Te rog da-mi mai multe detaii pentru ca sunt necunoscator. Unde sa caut si ce sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Capota motorului deschisa, pune o mana pe flansa de la amortizor, cealalta pe aripa si faci putin balans in directia sus-jos si vezi ce se simte. Daca se simte un joc, problema poate fi acolo.

Citeste si topicul

Bataie la o roata fata, nu o pot localiza sau identifica !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa fac asta si am simtit ceva la mana... acum, mai departe, nu mai stiu...

Ar trebuii dat jos amortizorul, verificat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Trebuie sa mergi la service. Pt schimbul acestora se demonteaza arcul, amortizorul, planetara etc. aproape toata suspensia, e o treaba destul de dificila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult...

Pana la urma am sa strang din dinti si am sa merg la service...alti bani, alta distractie... ;)(

Mersi inca odata

PS: sti vre-un service de lucreaza pe caier? :)

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult

Am sa incerc sa strang putin amortizoarele, sa vad rezultatul. Daca nu iese, nu am de ales decat sa merg in service, cu putzinii bani care ii mai am...

Am sa mai postez, cum primesc rezultate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult

Am sa incerc sa strang putin amortizoarele, sa vad rezultatul. Daca nu iese, nu am de ales decat sa merg in service, cu putzinii bani care ii mai am...

Am sa mai postez, cum primesc rezultate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!