Jump to content

pleoape far golf3


zvan
 Share

Postare recomandată

am ajut ghinionul acum cateva saptamani sa pierd una din pleoape si acum se vede destul de urat un far fara pleoapa si unul cu.gasisem inainte la novatech pleoapele de care aveam nevoie dar nu am reusit sa le achizitionez atunci si vad ca site-ul nu mai merge acum. as vrea sa stiu daca este cineva care sa imi spuna si mie de unde as putea sa cumpar pleoape pentru far la golf 3 ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult o sa incerc sa vorbesc si cu cei de la spider tuning .stiam de ei si parca am cautat si la ei e site dar nu mai stiu sigur.o sa incerc mai bine la un telefon.multumesc inca o data

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut

Ma bate gandul sa schimb grila fata (cea dintre faruri) care e model vechi ('93) cu una model nou ('95-96) si sa pun niste ploeape la faruri. De asemenea cred ca e necesar sa pun si semnalizari noi pe fata, niste halogene originale din sticla clara si niste capace (la mijloc) noi.

Daca stiti cam ce preturi se invart si unde exact as gasi mai multe modele de pleoape, halogene si semnalizari?? ar fi excelent.

Grila cred ca o sa incerc pe la dezmembrari, daca stiti vreuna de vanzare la pret decent....??!!

Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SC Medchim Bucharest SRL

Calea Serban Voda 193, Sector 4,

Cod 040 206

Bucharest

Tel.: ++ 40 - 21 - 335 00 70

Fax.: ++40 - 21 - 335 00 29

info@medchim.ro

medchim@pcnet.ro

Distribuitor Romania produse Kamei

Am luat pleoape de Vento, 130 cu transport acum un an

calitate excelenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Paul, imi place modelul expus pe situl kamei (vezi poza), e foarte apropiat de modelul de ploeape pe care il vreau eu, care e putin mai lat, dar aceeasi forma. Nu stiu inca cum se prinde, mai ales ca e indicat sa nu il pierzi, cum am citit pe forum.. :icon_thumright:

Intrebare legata de grila : eu am modelul de grila vechi (ca in poza cu vento-ul negru) si vreau sa o schimb cu una ca in poza cu vento argintiu. Merge schimbata, se potrivesc gaurile unde intra clemele ??

post-7117-1197535773_thumb.jpg

post-7117-1197535798_thumb.jpg

post-7117-1197535815_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pastreaza grila, e mult mai de efect decat a doua. In SUA se vinde scump o grila de acest gen Acolo, piesele de la primele generatii sunt scumpe, celelalte sunt la gramada.

Uite cum arata pe maina mea

post-6155-1197570317_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul

sa stii ca imi plac, ma tot gandesc de mai demult daca sa pun grila noua sau nu, oricum a mea e griul ala original, naspa, daca iau pleope (sunt excelente, bravo) le vopsesc impreuna cu grila.

Intrebare : de unde as putea cumpara partea de jos (spoilerul de cauciuc negru) modelul tau ?? eu am modelul ala standard, mai ingust si mai naspa. Pe ce model/an de vento gasesc asa ceva si daca aveti idee de vreun pret ??

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoilerul din cauciuc cum are paul este dupa modelele vr6.Incearca la volksman.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rog un raspuns rapid !!!

Am gasit la dezmembrari acest spoiler de vr6 (cel negru de sub bara), model mai lat decat la vento normal si cu nervura pe mijloc, imi cere 60 ron pe el, ba mai mult desi e vorba de dezmembrari VW, omul zice ca e NOU, mie imi pare ok, voi ce ziceti ?

Ma gandesc ca asta de VR6 e de un singur fel, a fost un singur model, cum se vede in poza lui Paul, adica nu am luni cum sa ma trezesc cu altceva ??

Se demonteaza/monteaza greu ??

Iar in spate exista cumva alt model decat cel standard, tot asa mai lat ???

Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul e ok,in magazin e aprox 100 de lei.Si este singurul model.

P.S. Vezi sa fie facut dintr-un cauciuc mai maleabil,pentru ca sunt unele aftermarket care sunt casante si se pot sparge usor cand il lovesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 60 ron e ok, vezi recomandarile lui bubulbisi sa fie neaparat de Vento. Cel de Golf3 e mai scurt, nu se potriveste. De montat/demontat dureaza 1 minut. Iarna si cand merg la padure il dau jos, fiindca se gasesc destul de greu. Pt spate se gasesc niste kit-uri care inconjoara teava de esapament.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daam sunat inca o data pt mai multa siguranta si acum imi spune ca e de pe un passat vr6....care banuiesc ca nu se potriveste nu? Nici nu stia ce passat. :huh: Cam multe vrajeli in cazul asta din partea lui. :blink:volksman zice ca 150 ron e unul pe producatori, cel original e 400, cel aftermarket oare difera? o fi rea afacerea cu unul de ala??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si aftermarket, la prima atingere de bordura s-a spart.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:DDeci tot asa cumva, sa gasesc la dezmembrari, ceea ce mi se pare cam putin posibil...Deci tot asa cumva, sa gasesc la dezmembrari, ceea ce mi se pare cam putin posibil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut!

am vazut k aici se discuta de pleoape de golf 3.

acuma am si io o intrebare. cu ceva timp in urma mi-am pierdut o pleoapa de pe far ... am plecat la drum si cand am ajuns la destinatie cea din dreapta nu mai era. banuiesc ca s-a dezlipit k am vazut la cea din stanga era lipita cu un fel de autocolant de far. problema este k nu am mai gasit sa cumpar acelasi model de pleoape (aveam pleoapele pe masina cand am cumparat-o) si chiar imi plac la nebunie :icon_cool: .

daca este cineva care poate sa ma ajute cu o informatie de unde as putea sa imi gasesc acelasi model de pleoape as fi foarte recunoscator.

ms anticipat.

post-1938-1208950440_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pleoapele au vreo utilitate practica sau doar design ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de design , normal. dau un aer de masina suparata. dar cel mai frumos tot BBL-ul ramane (bad boy look):)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare,

Astazi am observat că cineva mi-a şutit pleoapele de pe faruri... le-a luat ieri sau alaltaieri noapte. Ştie cineva ceva magazin serios unde aş putea găsi? Mă interesează vişinii.

Probabil

Modificat de Kenny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan nu stiu magazinu, dar nu ma pot abtine sa nu rad putin de ce ai scris akolo :D ;)

sincer nu stiu daca e necesar sa ajunga sub tir pentru 2 pleape..dar na..patria hotilor :P

cred k majoritatea magazinelor de tuning au pleape daca nu pe stok sigur iti pot aduce ;)

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesajele :ceuameni: s-au sters.

On Topic- Eu mi-am luat pleoape FK chiar de la ei. Vezi ca nu vin vopsite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Constantinescu

Salut Cauta pe 4 tuning

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!