Jump to content

probleme golf3 vr6


79gti
 Share

Postare recomandată

salut!mi-am cumparat un golf 3 vr6 si dupa aproape o luna de functinat perfect a aparut o problema, imi da rateuri,nu mai are forta,daca o accelerez brusc din mers la o turatie mica nu se tureaza deloc 2 secunde pe urma ori da rateu ori de abia trage,ma gandesc ca ar fi pompa de benzina,apreciez daca ma puteti ajuta,multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

In primul rand, cred ca trebuie sa verifici avansul. Ai schimbat distributia recent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am schimbat nimic la ea,se poate deregla avansul fara sa-mi bag nasul?

Modificat de Paul.Iasi
Nu mai da quote la mesajul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vr6 nu se regleaza de nicaieri nici un avans. Totul e din ecu. Trebuie prima data sa-ti faci o diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Scuze, nu am citit cu atentie si m-am uitat la masina trecuta in profil. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca sa-i fac o diagnoza trebuie sa ajung cu ea in service,prima data voiam sa-mi fac o idee cam ce ar putea fi inainte sa o duc in service,am vazut ca sunt cateva vr6 pe aici si sunt convins ca cine isi iubeste masina cunoste bine motorul asta,sunt in franta, ora la service costa 50e,nu-i vad pe toti sa se priceapa asa de bine pe aici,mi-au cerut 300e pe manopera sa-mi schimbe amortizoarele,mi le schimb eu cand ajung in ro,asa ca pana sa ajung la service as vrea sa mai astept un pic poate ii descopar buba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe unde anume tragea aer ca a mea face aproape la fel si nu stiu ce sa ii fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviu G3, verifica-ti flansa de sub injectie. Nu poti compara problemele motorului tau cu vr6... sunt alte trasee, alta poveste.

Deoarece problema s-a rezolvat, topicul se inchide. Va fi redeschis la cerere daca cineva mai are probleme cu modelul in cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!