Jump to content

Modificare stopuri


eXtenZy
 Share

Postare recomandată

Nu trebuie sa aiba neaparat Passat. Ajunge sa fie din grupul VAG.

Vezi pe topicul de intalniri in Craiova, sunt niste baieti de treaba acolo si te pot ajuta.

Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, dar prin zona mea nu vad pe nimeni a fi cu Passat...

Sau daca ai drum prin Bucuresti odata, vreo 1/2 ora in plus....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare

problema asta o am eu cu passatul din state an 2003...am picat cu brio RAR-ul din motivul asta si al comutatorului de pozitii...ce nu are decit pozitii-faza scurta

miine merg sa modific stopurile ca altfel ...nu trec de RAR.....si cica nici reglaj de faruri nu am....inginerii astia de la RAR citeodata sint dobitoci...pai reglajul manual de deasupra blocurilor optice nu este de faruri sau ce ?

oricum...voi vedea ce si cum ca deja ma lasa nervii cu RAR-ul....trist este ca sint gramada de bisnitari cu masini din state....si fac RAR aici...in RO....fara nici un fel de probleme....dar cum banii nu au miros....la astia nu se mai vede ca au numai lumini rosii pe spate...sau comutatoare de pozitii fara..

anyway...o sa fac din stopurile de jos de ceata si din cele de sus frina...adica baietii (mecanicii).... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

l-am facut si eo sa se apinda aman2 stopurile de cetaza, noroc ca a trebuit doar sa trag fir :D acuma sa vad cum fac cu frana :hmm:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Faza cu luminile de ceata am facut-o si eu, e foarte simplu. cat despre partea cu luminile de frana eu mi-am facut ca la masina din semnatura sa se "aprinda" frana din pozitia "stins". Astfel cand pozitiile sunt aprinse partea de sus a cercului de sus e stinsa ... Se vede cam aiurea noaptea dar frana e mai "stridenta". Ma gandesc insa sa las pozitia asa cum e si sa fac in asa fel ca la frana sa se aprinda tot cercul de sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna ziua. Am si eu o intrebare nu stiu daca este sau nu cam banala :icon_cheesygrin:

Se potrivesc cumva stopurile de audi a4 pe passat b5 variant? :icon_redface:

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: NU !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de acest model ce parere aveti ? eu zic ca sa merita efortul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul e urat, ledurile prea mari.

Frumos e sa iti faci modelul de B6 - pe lampile de B5 - cu leduri de 5 mm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da sunt cam mari becurile astea .. dar ideea in sine e buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul este frumos, ledurile sunt numai bune :icon_cheesygrin:

Daca led-urile nu sunt clar delimitate efectul optic este ca si inexistent; mare lucru nu se va observa si va fi multa munca pentru prea putin castig.

De altfel, la majoritatea masinilor, sunt in stilul asta. Ca B6 face exceptie nu-i cel mai relevant aspect.

Nu am reusit insa sa ma lamuresc care-s preturile pe siteul ala ca au niste deflectoare pentru led-uri foarte interesante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, o finete... si cromul de la lampi si de pe carligul de remorcare.....

Oricum, eu asemenea uraciune, nu am vazut la nicio masina, sa fie facut de fabrica - chiar daca o gramada au leduri in lampi.

P.S. - zici ca sunt niste margarete....

Asa ceva... poate cu mai putine leduri - dar arata a lampa -

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ... cunosc faptul ca ce nu-ti place tie e urat. Nu-i o treaba noua. Ramane sa-mi mai spui ca pe langa cromul ala si tipsurile de la toba sunt oribile. Si atunci chiar nu mai au cum fi stopurile ok !

Daca era de ales intre realizari cu leduri neeventiate o preferam pe a lui paddyssat si nu pe cea a lui madelgado. Aducea o minima schimbare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, alea le-am ratat... dar asa e, sunt urate si alea.... plus ca nu a decupat fusta si sunt puse sub ea... dar e alta discutie. Fiecare cu gusturile lui ... si sa-si faca masina asa cum considera de cuvinta.

In rest, fara cuvinte..... tine de altceva.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tuningul auto si mai ales cel de exterior este o chestie foarte controversata. Nu ca asi fi auzit prea des cuvinte de lauda despre fisierele de tuning motor dinspre un tuner spre altul.

De la controversa la atitudini de inalt judecator intr-ale tuningului este totusi un drum lung.

A ... si bine ca n-am raspuns mai repede si ai avut timp sa-ti editezi postul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad ce tuning vezi la masina aia, in afara ca a umplut-o de ornamente de crom.... de prost gust, din punctul meu de vedere.

Tuning exterior - cu crom - mai rar vezi pe la saloanele de specialitate... clean look, etc... da, e altceva.

Oricum, discutam off topic .... plus ca vad ca tu ai luat-o pe alt drum.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot suntem aici, din stopurile normale se poate ajunge la asa ceva VW_Passat_3BG_schwarz_weiss.jpg? Sau trebuie cumparate de undeva. Eu am masina neagra si cred ca tare bine ar arata :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate ajunge prin aplicarea unei folii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate ajunge prin aplicarea unei folii

Doar folie? Ca vad ca alea sunt negre inauntru, nu sunt rosu inchis :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil sunt fopsite in interior dar nu sunt ok asa...trebuie desfacuta sticla etc etc . e ceva home made toata treaba.nu cred ca o sa gasesti asa ceva in comert sau daca gasesti este aftermarket si nu prea merita...daca tot ai de gand sa le faci negre pui folie pe ele si ai cam termin treaba si este si ceva sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 years later...

Vreau sa schimb triple la passat b5.5 combi, sa pun de b5, acelea stopuri ca design care sunt si pe golf 4, dar imi fac urat tare, ma poate ajuta cineva cum sa leg cablurile?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!