Jump to content

VW Passat '90 syncro


JUJU

Postare recomandată

Am uitat sa fac si poza la schimbator, la cel luminat, dar m-a enervat la culme aparatul foto, nu stiu din ce cauza ies foarte 'miscate' pozele...:unsure:

faine masinile.... :Driver:

Mersi ! :blush:

Link către comentariu

incearca sa faci cu blitzz...teoretic ies mai clare oizele decat daca le faci la lumina normala....

daca poti...daca nu mai caut eu undeva.... :Driver:

Link către comentariu
incearca sa faci cu blitzz...teoretic ies mai clare oizele decat daca le faci la lumina normala....

daca poti...daca nu mai caut eu undeva.... :Driver:

Multumesc de sfat...dar, prima poza este facuta cu blitz-ul ON, si a iesit cam intunecata, din cauza numarului si a altor elemente reflectorizante...

Inainte facea super ok pozele, dar, poate din cauza luminei mai proaste au iesit asa...

O sa fac o sedinta foto odata....cu toate 3...:unsure:

Sper sa pot face si in seara asta poze la schimbator, acum nu e masina acasa...

Link către comentariu

E vremea cam proasta pe la Brasov...si si cu timpul stau foarte foarte prost....

Dar cand am timp, si un aparat mai ok, fac !

Link către comentariu

Nu stiti cine vrea sa cumpere Passatul B5 ?

1.9 tdi, neinmatriculat, 115 cp, 1998, 230 mii km, climatronic, cotiera....etc..

3000 EUR....

Am gasit o oferta pe care nu o pot refuza, un Audi A6 2003....

Modificat de JUJU
Link către comentariu
  • 2 months later...

pai iti iei un passat vr6 2.9 de 184 cp model dupa al tau b4 din 96 sa zicem la 2-3 mii de euro , dar cred ca are peste 200 de mii km

Link către comentariu
pai iti iei un passat vr6 2.9 de 184 cp model dupa al tau b4 din 96 sa zicem la 2-3 mii de euro , dar cred ca are peste 200 de mii km

hmm....vr6 cu 2.9 la 2-3 mii eur? nu prea cred...

de ceva vreme studiez si eu piata pt ca vreau sa imi cumpar un vr6 (passat variant) si crede-ma ca nu gasesti la banii aia...

in schimb versiunea mai veche de VR6...cea de 2.8 sigur o gasesti la 2-3 mii eur...inca la banii astia gasesti ceva chiar foarte ok.

eu unu am gasit un passat vr6 la 1800 eur si are 177.000 km...doar ca ma omoara taxa...care ajunge la 3.000-3500 cu tot cu faimoasa depreciere care o fac cei de la RAR...

asa ca pana mai scade taxa...poate cumparam masina si o tinem in garaj.... :icon_rambo:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

da...am grestit formularea... :icon_thumright:

am vrut sa zic Syncro....in loc de G60.

si stiu ca acela are turbo si are 160CP

nu stiu de ce m-am incurcat... :eek:

Link către comentariu

pentru pasionati , am un b4 variant intermediar, 1,8gl , 02-'97 , impecabil, neinscris, 205k reali.nerulat Ro.

Link către comentariu

pune cateva poze cu masina domnu' costi005....ca nu se stie poate convingi pe cineva. :blink:

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu
  • 4 months later...

Intre timp, motorul de 2000 s-a stricat, si am pus unul SDI...

Nefiind satisfacut de putoarea aia de motor :mellow: acum ii pun un turbo-diesel...

Ce-mi place e ca au ramas diferentialele de benzina, si am vitezele foarte scurte, plec cu a 2-a fara probleme :D

Link către comentariu

chiar asa tare sa defectat motorul incat nu se putea reface?

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu

Da, tot ardea garnitura de chuilasa, nu se mai tura, a pierdut compresia...:blah_:

Dupa ce crapa si TD-u' asta ce il pun acum, o sa urmeze un TDI de cel putin 130 cp....poate un V6 dizăl...:whistling:

Link către comentariu

interesant faptul ca ai putut pastra diferentialul pe motor diesel.. :)

Link către comentariu
  • 3 months later...

salutare

stie cineva, se potrivesc rotile de pe passat 35i pe golf 3 ? sa nu le mai desfac degeaba...

mersi !!

Link către comentariu

merg foarte bine...daca sunt 185/60/14...si ET35...

acuma depinde ce cauciucuri ai avut tu pe Passat

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!