Jump to content

Accesorii Interior


SyncMaster
 Share

Postare recomandată

Eu am comandat la Medchim pleoape pentru faruri, Kamei, si mi le-au adus din Germania, pe comanda in 2 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    32

  • Amedeo

    31

  • Dobro GTI

    24

  • eleet

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai de la tine stiam de ei, dar nu am primit nici un raspuns....daca mai aduc sau nu.... A trecut mai mult de un an. Poate mai incearca si altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Promit ca maine il dau jos si ii fac poze la toate codurile si pe toate partile! daca mai gasesc ceva va anunt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare, colegi: S-a montat pe Mk3 cotiera? Din fabrica? Adica pot sa gasesc cotiera OEM? Ca tare mi-ar placea o cotiera dar nu imi vine nici sa umblu cu plastice cromate si alte kitchuri prin masina, pe de o parte, iar pe de alta parte, ma doare sufletul sa ma apuc sa gauresc cine stie cum bunatate de consola pentru prinderea "universala".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eleet, pe cuvant ca nu vroiam sa imi dai raspunsul asta. Stiu postul, stiu modelul, dar nu am vazut si nu am auzit de asa ceva pe vreo masina. Nici la dezmembrari, nici pe forum, nici la magazine. Speram sa mai fie un model, ceva, poate mai des intalnit, ca astea sunt asa de rare de parca ar fi legende. Tu ai gasit pe undeva asa ceva? Eu nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex nu am vrut să te supăr. Cotiera respectivă am gasit-o pe un forum din Croaţia. Tipul respectiv se lăuda că a găsit 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Prietena mea are un Golf 3 hatchback, pe motorina. Ne-am chinuit amandoi sa ne dam seama cum se rabateaza bancheta din spate ( sezutul) incat sa se obtina un pod plat- stim ca se poate, dar ....nu stim cum.

Va rog, imi poate cineva explica ?

Multumesc.

Modificat de Englishman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prima data trebuie ridicata bacheta pe care stai, apoi rabatat spatarul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns, dar tot nu pricep. Ce se intampla cu bancheta dupa ce rabatez spatarul, sta drept, perpendiculara? nu "intra" si ea undeva? nu culiseaza? Ne-am chinuit in seara asta ca toti dracii, nu ne-a iesit.

PS. Salutari, romascane, esti de-al meu, vad.

Modificat de Englishman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sezutul il desprinzi si vezi ca se rabateaza pana ajunge sezutul lipit de spatarul scaunelor din fata, dupaia rabatezi spatarul si o sa se lase pana ajunge la nivel cu porbagajul. O sa ai ceva de genul _/|__ prima linie e sejut scaun fata a 2 e spatar scaun fata a 3 e sezut scaun spate a 4 e spatar scaun spate.

Modificat de ass1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam` frumos. Incet, incet, ma dumiresc. Am uitat sa mentionez ca masina e in doua portiere, aspect important, cred eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arunca o privire in poza atasata :)

Ordinea: Rosu, Galben, Verde.

Verde : normal trebuie sa ai o chinga dedesubt de care sa poti trage.. daca nu ai trage in sus fara mila dar din partea de unde e marcata sageata rosie :) .. nu se rupe nimic.

Galben: Dupa ce a sarit putin in sus din sageata rosie roteste bancheta ca in sageata galbena si o sa aduci bancheta in pozitie verticala .

iar spatarul il rabatezi normal dupa ce ridici de butoanele din colturile de sus :)

si gata ai un portbagaj mai mare :P

principiul e acelasi si la golfurile in doua usi din cate stiu eu :)

post-34876-0-80057600-1300777708_thumb.j

Modificat de Darkgrin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mirica_Victor

Am eu Golf 3 in 3 usi si metoda de rabatare este exact aceea prezentata de Darkgrin. Chinga de care vorbeste este dintr-un plastic cauciucat exact la mijlocul sezutului banchetei din spate, in dreptul acelui petic de plastic care exista in tapiterie sub sezut. Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Galben: Dupa ce a sarit putin in sus din sageata rosie roteste bancheta ca in sageata galbena si o sa aduci bancheta in pozitie verticala .

Din nou multe multumiri pentru implicarea voastra. Am inteles tot ce ati spus, INSA bancheta, dupa ce o aduc in pozitie verticala, ASA ramane? nu se poate rabata si ea spre inainte, spre scaunele din fata?

Sper ca m-am facut mai bine inteles de data asta. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mirica_Victor

Din cate stiu eu atat poate fi facit din punctul asta de vedere, daca ai da sezutul mai in fata sau l-ai inclina mai mult spre in fata, nu ai mai avea loc... pentru scaunele din fata. Si din experienta priprie cu mutatul prin Bucuresti, este foarte folositoare pozitia verticala a banchetei (sezutul), ca la transport se comporta ca un zid intre partea din fata si partea "incarcata".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte adevarat, e o observatie de bun simt. Insa ma intereseaza cu masina stationata daca se poate realiza chestia asta, nu se va merge cu ea. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Englishman.

Nu stiu daca se poate face cum zici tu. Spun nu stiu pentru ca m-am gandit la o varianta : (daca impingi scaunele din fata la maxim spre bord nu poti culca si sezutul de la bancheta ? (asta in cazul mentionat de tine in care nu se va circula cu masina) .

Am vazut ca intrebai daca la 4 usi e la fel ca la 2 usi. Da e la fel. Eu am in 2 usi si este la fel sistemul de rabatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, am incercat sa o fortez spre inainte, ca este loc teoretic in fata, dar nu-i permite din balama miscarea asta, cand ajunge in pozitie verticala se blocheaza.

Am apelat la ajutorul vostru pentru ca cineva, mai demult, mi-a spus ca se poate face ce vreau eu, dar am cam uitat pasii necesari.... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai mult de pozitia verticala pentru sezut nu ai ce sa-i faci..

desfaci balamalele daca chiar vrei.. iti trebuie un imbus de 5 daca nu gresesc si poti sa elimini sezutul daca chiar ai nevoie de spatiul ala.. dar dupa parerea mea nu te ajuta decat cu o palma.. cam asa ceva.. pe urma o sa dai de scaunele din fata...

ai in poza un portbagaj cu bancheta rabatata.. poza nu e de golf... am luat-o de pe net si eu.. spatarul o sa iti vina exact ca in partea rosie.. iar sezutul ca in partea galbena.. mai mult de atat nu ai ce-i face decat sa-l dai jos cum ziceam :D

post-34876-0-70642800-1300794814_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ce zice Darkgrin.

O poza cu bancheta rabatata la mine.

post-10002-0-30929300-1300807997_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum e clar. Definitiv. Iau situatia ca atare daca nu mai e nimic de facut.

Multumesc mult pt toate raspunsurile pe care le-am primit incredibil de prompt. Rar vezi oameni de asemenea calitate care sa rascoleasca arhive foto & google pentru a-l ajuta pe un incepator cu doar 3 posturi la activ. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ajutam, ajutam, mai ales un romascan ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.Sunt nou pe forum si sper ca am postat bine.

Am si eu o intrebare,ce este chestia din stanga,de langa casetofon?

http://www.autob.ro/files/mari/31.07.2010_VOLKSWAGEN_VENTO_22614.JPG

O am in bord si undeva sub parbriz dar nu stiu ce este cu ea tiphat.gif

Modificat de IoNutsCTA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este capacul de la senzorul de temperatura interioara. E posibil sa fie doar capacul nu si senzorul. De obicei senzorul apare la masinile dotate cu climatronic sau thermotronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!