Jump to content

Accesorii Interior


SyncMaster
 Share

Postare recomandată

revin la ce am intrebat mai sus: nu au clipsuri de fixare a fetelor de usi nici la volksparts (ca sa stiti daca va trebuie vreodata) :)

pe stoc nu au, dar daca te duci cu codul iti aduce. Sau incearca tot cu codul la o reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    32

  • Amedeo

    31

  • Dobro GTI

    24

  • eleet

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se poate taia un pic schimbatorul de viteze? Vreau sa-l aduc la inaltimea pe care o au acum schimbatoarele masinilor din grupul VAG.La golf 3 este destul de mare si urat.La fel ca la Logan.Presupun ca nu va fi nici o problema.

Modificat de smoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate taia, dupa care dai filet pe tija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant pdf-ul.Cum ii spune acelui instrument care taie fierul fara sa il dai jos?Nu am vazut pana acum. Un nou filet nu imi trebuie caci am un maner care se fixeaza cu 3 suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, dar mai am o nelamurire,piesa aceea metalica,care se vede in linkul postat de Paul, se gaseste si in scaun sau trebuie sa ma uit numai dupa cea de plastic?

Smoto acel intrument este un dipozitiv cu rola pentru taiat teava, dar iti recomand sa inprumuti unul de la un instalator deoarece unul mai bunicel are pret de la 50 lei in sus.

Modificat de e13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa metalica trebuie sa o iei de pe o masina donatoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie tetiera de la un scaun din fata + sistemul (un plastic) in care intra tetiera. Gaura pt. tetiera exista in cadrul de la bancheta.

b-66-six ai dreptate tu asa am intecrat si eu dar nu stiu cum sa fac rost de codul de la piesa sau daca poatecineva sa imi dea o serie de sasiu...cineva de are ce imi trebuie mie sa merg sa il comand??multumesc frumos

b-66-six ai dreptate tu asa am intecrat si eu dar nu stiu cum sa fac rost de codul de la piesa sau daca poatecineva sa imi dea o serie de sasiu...cineva de are ce imi trebuie mie sa merg sa il comand??multumesc frumos

Modificat de Sorinel89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

smoto, nici eu nu stiu exact cum se numeste dar gasesti de cumparat la magazinele cu materiale de constructii, se foloseste la taierea tevilor de cupru, gasesti mai multe marimi, dupa ce nevoi are fiecare, pretul pentru una mica era 45 ron, una relativ mare, cred ca la fel ca cea din poza se gaseste pe la 80 ron. Asta din cate imi amintesc de la ultimele cumparaturi in acest domeniu. Cel mai simplu e cu un flex, iar filet nu ne trebuie pentru ca majoritatea avem de-alea care se prind cu suruburi pe lateral. Problema e daca e mai bine cu schimbatorul mai mic, e o chestie utila sau doar de fenta?

Bafta si numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai atata timp cat cutia merge bine, adica intra usor in viteza e Bine deoarece "scurtezi" durata de schimbare a vitezelor.. si mai e si partea estetica.iar partea proasta e ca o sa intre un pic mai greu decat cu bratul lung.. diferenta destul de mica... defapt stiti legea.. Moment= forta x brat, daca scade bratul.. trebuie marit momentul :), scuzati-mi exprimarea, dar asta e explicatia logica .. bafta tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

, Problema e daca e mai bine cu schimbatorul mai mic, e o chestie utila sau doar de fenta?

Daca esti mai inalt si stai mai pe spate e cam aiurea sa schimbi vitezele. De fiecare data trebuie sa te ridici din spatar si sa te apleci in fata.

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa e:) dupa mine e destul de mica maneta schimbatorului , la 1,82 ai mei:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal ptr cei inalti sudati o maneta de autobuz ))))) hai ca m0ati facut sa rad asta chiar era ultima mea grija fara sup))))) bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma enerveaza vizual foarte mult.Cred ca este mimica trendului.Cand vezi o Skoda fabia cu un maner micut si fin,iar g3-ul o ditamai bata de baseball,iti vine sa te arunci pe geam.Caroseria g3-ului inca nu e demodata.Din contra,mi se pare ca aduce cu ceea a lui Infiniti FX37.Numai schimbatorul s-a demodat,si trebuie sa ma dau in pas cu trendul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar la skoda ( sau multe altele...) consola e mai sus, d-aia e si maneta mai mica.

.. si vopseaua s-a demodat. Se poarta alb (eventual perlat) sau negru mat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la toate masinile inaltimea schimbatorului e aproximativ aceeasi, raportat la caroserie, dar cu cat e consola mai inalta cu atat schimbatorul e mai mic. ganditi-va la dacia 1300 care nu are consola deloc. schimbatorul pare imens(autobuz) dar defapt nu e cu mult mai inalt decat la alta masina.

parerea mea :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am si o cotiera aftermarket si cand schimb vitezele am cotul pe ea si imi vine greu cu acel schimbator imens.Plus de asta am scaunul dat jos de tot,deci mai mare stresul cu lungimea schimbatorului.

Offtopic: intr-o intersectie,doar la stanga si dreapta,semaforizata,semnul la stanga rosu,la dreapta doua semne identice,unul rosu,unul verde intermitent.Nu am vazut asa ceva pana acum.Stiu faza cu verde intermitent la dreapta cand ai rosu inainte si poti face la dreapta.Dar doua semne care indica aceeasi directie unul rosu,unul verde,nu am vazut pana acum.Ce parere aveti?

Modificat de smoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

traim in Romania si poti face accidente la tot pasul :icon_thumright:. Parera mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spun si eu ceva dupa care incheiem off topicul....aseara am prins un semafor care se aprindea verde, dar cand ajungea pe rosu nu se aprindea (defapt erau 2, unul sus si unul in dreapta pe stalp si la nici unul nu se aprindea rosu) am trecut normal dupa care m-am gandit ca daca venea unu................

sanatate! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare dragi colegi...va rog foarte frumos cine poate sa ma ajute si pe mine cu un cod pt piesa asta sau sa ma indrume si pe mine unde pot gasi in afara de dezmembrari...multumesc

post-70767-1282495763_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AutoTOTAL , AUGSBURG International...vezi si tu :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare dragi colegi...va rog foarte frumos cine poate sa ma ajute si pe mine cu un cod pt piesa asta sau sa ma indrume si pe mine unde pot gasi in afara de dezmembrari...multumesc

salut eu am gasit ca, codul pt piesa asta ar fi: 1HO 867 197 E sau mai incerci si 198 in loc de 197.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am cautat-o noua si nu am gasit nici la reprezenta, nici la Volksparts. Pana la urma tot de la un Golf dezmembrat le-am luat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut eu am gasit ca, codul pt piesa asta ar fi: 1HO 867 197 E sau mai incerci si 198 in loc de 197.

ms frumos vento-xwh...o sa am duc luni la porche bucuresti cu codul asta sa vedem ce o sa gasesc acolo

ms frumos vento-xwh...luni ma duc la porche sa vedem ce gasesc

dar un set de praguri din alea originale dar alea de plastic pe unde ma indrumati si pe mine ca si la alea tot probleme am si nu pot sa fac deloc rost de ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!