Jump to content

A4 - 2.o Tdi


popa.misu

Postare recomandată

Salutare,

De doua zile mi-a venit si mie noua masina: A4 - 2.0 TDI din 2005 - 68.000 km. Am cumparat-o din Munchen de pe mahag.de. Nu are foarte multe dotari dar cu ce are pe ea sunt multumit: senzori de parcare in fata si spate, navigatie originala, perna lombara in scaune, volan si schimbator de piele, jante pe 16". Masina arata impecabil la interior si exterior si sunt foarte multumit de ea. Toate service-urile si reparatiile au fost facute la Mahag de cand masina a fost noua si pana in august anul asta. Singura problema in afara de revizii si schimbat cauciucuri iarna/vara care apare in istoric este "schimbat parbriz".

Am facut ieri un drum de 200 de km si motorul trage excelent. Consumul e foarte bun si el...

Atasez mai jos ceva poze care erau pe site. Revin zilele urmatoare cu cateva poze facute de mine.

post-26849-1219561605_thumb.jpg

post-26849-1219561620_thumb.jpg

post-26849-1219561631_thumb.jpg

Modificat de popa.misu
Link către comentariu
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • popa.misu

    30

  • Andrei_VVB

    4

  • iulian_1976

    3

  • Riddler

    3

Mihai.Nechifor

foarte frumoasa masina si suficient de dotata, poate chiar mai mult. imi place culoarea. sa o conduci cu grija si fara incidente cat mai multi km :(.cat te a ajuns?

PS: terbuie actualizata si semnatura:)

Modificat de GL-81-NYK
Link către comentariu

merci mult.

masina + numere provizorii nemtesti + transport: 16.000

mai trebuie ceva pt taxa de inmatriculare si ulei, filtre, etc... estimez cam 17.000 in total. maine dimineata o duc la service sa vedem ce e de schimbat si o sa stiu sigur.

Modificat de popa.misu
Link către comentariu
Am cumparat-o din Munchen de pe mahag.de.

Te salut, am intrat si eu pe site dar nu ma descurc in germana deloc, poti sa imi spui te rog ca re e meniul pentru masini de ocazie ???.

Merci anticipat.

Link către comentariu

salut

in partea dreapta a meniului ai Gebrauchte si apoi mergi in submeniul Fahrzeug-Suche (cautare masina). o sa se deschida o fereastra noua cu criteriile de cautare. vezi sa nu ai popup blocker.

succes! :)

Link către comentariu

Frumoasa masina...si destul de dotata.Vad ca are si navi. :)

Sa o conduci cu placere cat mai multi km :)

Link către comentariu

merci!

am uitat de anvelope: Dunlop Sport 9000 215 / 55Z R16 in stare foarte buna.

oare ce reprezinta Z-ul de dupa 55? un prieten zicea ca ar fi coeficientul de viteza dar mai apare si un Y undeva pe anvelopa...

Link către comentariu

vlade, manca jar! de la turda spre cluj, pe panta aia lunga unde ma flash-uiau toti pana acum sa ma trag pe banda 1, i-am dat 140 si eram numa in a 5-a. simteam ca poate mult mai mult dar m-am oprit ca eram 4 in masina :rolleyes:

Link către comentariu

azi dimineata am fost cu ea la service pentru o diagnoza si revizie. la un prim test mecanicul mi-a zis ca masina e super ok si ca nu are nici cea mai mica problema. am lasat-o acolo pentru revizie (am ales ulei long life - asa a avut si in germania). i-am luat si presuri originale de cauciuc pentru a4 fata si spate - 300 ron.

atasez si niste poze:

post-26849-1219649384_thumb.jpg

post-26849-1219649396_thumb.jpg

Modificat de popa.misu
Link către comentariu

Impecabila masina, culoarea imi place mult.

Masina vine de la Starnberg la S-E de Munchen sa spunem marginea Munchenului , este un lac superb in Starnberg il recomand tuturor pentru plaja,desigur cine are drum pe acolo vara :(

Modificat de iulian_1976
Link către comentariu

... :beer: de vis masina!Masina,motorul,culoarea,dotarile...toate sunt de senzatie ( ;) parerea mea),iar pretul mi se pare chiar rezonabil (sunt unii care dau cate 12 mii de EUROI pe un Logan MCV :icon_redface: )...In fine, sa ai bafta de ea si sa te poarte cat vrei tu fara cea mai mica problema!

Link către comentariu

@Iulian: chiar m-ai facut curios sa vad locurile alea. sper sa ajung candva :icon_redface:

@BN23RZV: merci frumos!

m-au sunat de la service. revizia e gata: 720 RON. revin cu detalii referitor la ce au schimbat.

update: au schimbat ulei (castrol long life 3), filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru habitaclu

Modificat de popa.misu
Link către comentariu
merci!

am uitat de anvelope: Dunlop Sport 9000 215 / 55Z R16 in stare foarte buna.

oare ce reprezinta Z-ul de dupa 55? un prieten zicea ca ar fi coeficientul de viteza dar mai apare si un Y undeva pe anvelopa...

De fapt e ZR, si reprezinta un indice de viteza: peste 240 km/h.

Link către comentariu

E frumoasa tare. Si ai dat bine tare pe ea. Sa aveti grija unul de celalalt. Cat despre 140km/h ce spuneai tu ... merge brici mai sus de-atat. Doar sa ai grija. Putini kilometri, e ca noua bijuteria. Si navi plus ala e super. Cat schimba interiorul masinii...

Link către comentariu

Felicitari pt masina!

Nu inteleg de ce trebuie sa arate atat de diferit motorul pe audi fata de seat in cazul meu...

Cam asa arata (desi in poza este o jetta) :

post-11635-1219698503_thumb.jpg

Modificat de Andrei_VVB
Link către comentariu

super masina misu ai grije de ea ca e belea si mai ales la femei vezi ce aspiri:))!!! :)

Link către comentariu

merci frumos pentru urari!

andrei, habar nu am care e raspunsul la intrebarea ta :) cred ca sunt altii aici pe forum mult mai in masura sa iti raspunda :icon_cry:

p.s. stiu ca nu e foarte permis dar am o intrebare... poate s-a mai discutat pe ceva topic si va rog sa imi trimiteti un pm ca eu nu am gasit: nu stiti de unde pot lua ceva harti pentru europa de est pentru navigatia pe care o am la masina?

Modificat de popa.misu
Link către comentariu

Intrebarea era retorica misule :)

Modificat de Andrei_VVB
Link către comentariu

gicuss, nu prea imi permit sa aspir nimic. sunt supravegheat de aproape :)

ne gandeam cu niste prieteni: sa fi avut masinile de acum cat am fost studenti... :icon_cry:

Link către comentariu
hangyouridols

Frumoasa masina,sa o porti cu placere si cati mai multi km;asta e tipul de audi pe care mi-l doresc si eu.Felicitari!

Link către comentariu

merci, Cornel! inca sunt la fel de entuziasmat de masina ca in prima zi. iti doresc si tie sa ajungi cat mai repede sa achizitionezi o sora geamana :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!