Jump to content

Golf Iv 19 Tdi 90cp


RazvyRULZ

Postare recomandată

ar fi ceva, insa nu prea ma incanta investitia asta, nu cred ca as folosi camera.

Link către comentariu

Ar arata frumos si de efect, sa umplii locul unde a fost semnul VW de pe haion, si sa vopsesti grila fata in culoarea masinii :icon_thumright: Imi place linia simpla a masinii!

Link către comentariu

Georgik - multumesc mult :( la vara daca mai trec prin Tecuci poate te prind la o cafea :(

defense1 - in spate probabil ca voi umple locul semnului VW, insa in fata grila ramane neagra, pentru ca am facut si farurile negre (Joey Mode), vreau sa infoliez in negru si partea din bara ce vine intre grila si far (sa semene fata cu golf 6 sau scirocco.

Insa nu stiu ce sa fac cu grila fata, nu sta dreapta nicicum, in partea dreapta a masinii sta ridicata, cu folie dublu adeziva nu cred ca o pot aseza pe bara :) caut o solutie.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

intr-adevar smechere jantele, si dau foarte bine pe golf 4 :D... sa le stapanesti sanatos si atentie la gropi, costa mult indreptarea lor ;)

Link către comentariu

Ms Ionut, daraca is smechere ca doar is de le tine :icon_thumright:

New DownGrade(in viziunea unora): intentionez sa renunt la muzica din masina (amplif, woofer, condensator, condensator, cabluri)

Probabil voi trece pe un cdplayer OEM + DMC(Digital Music Changer) ulterior.

Link către comentariu

Azi am primit si 2DIN Delta, multumesc mult RedFighter de ajutor:). Sper ca saptamana asta sa il vad montat :)

imag000s.th.jpg imag001h.th.jpg

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

te-ai hotarat sa o dai OEM? :blink: vizual da mai bine, nu stiu despre calitatea sunetului...

:) cred ca avem acelasi model de laptop Dell, 1501

Modificat de www_ionut_ro
Link către comentariu

Chiar nu aveam in plan un HeadUnit OEM, insa m'am uitat pe la anunturi aici pe forum si mi'a picat cu tronc :), de calitatea sunetului nu imi fac griji, tatal meu are tot Golf si avea un casetofon Beta si imi placea cum se auzea (ca si claritate), volum nu ma prea mai intereseaza, pt ca acum incerc sa vand tot ce am in portbagaj (amplif, woofer).

OFF: da, asta'i modelul de laptop ;))

sony4uandrei - ms mult :blink:

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

oooo... cu fostele mele cauciucuri de vara, n-o misti de-acolo :) asteapta sa se topeasca ;)

Link către comentariu

am curatat'o si am plecat ieri cu masina, intradevar a fost un chin:(

Link către comentariu

In epoca geamurilor infoliate, eu am renuntat si la folia de pe geamurile spate, imi place mult cum arata fara folie :), poze nu am...I'' be back >:blah:

Link către comentariu

cateva poze cu masinuta mea stand la barfe cu a lui Andreiand:

dscf6791k.th.jpg dscf6792.th.jpg dscf6793o.th.jpg dscf6794.th.jpg dscf6795g.th.jpg dscf6796.th.jpg dscf6797.th.jpg dscf6798.th.jpg dscf6799a.th.jpg dscf6800w.th.jpg dscf6801.th.jpg

Link către comentariu

mda...foarte frumoasa masinuta. Ai bagat ceva timp si bani in ea :D .

pacat ca ai renuntat la folie...mie imi placea mai mult cu folie :icon_thumright:

Ca si sfat...chestiile alea (nu stiu cum le zice:P) dintre far si grila poti sa le faci si pe ele negre cu putin autocolant...ar da mult mai bine

Bafta in continuare !!!

Modificat de Miky_xXx
Link către comentariu

Salut

vad ca ti-ai luat masina in 2007 octombrie...

ma poti ajuta cu ceva informatii ;) :

-Cat a costat avand in vedere starea in care era? (desi stiu ca nu mai e valabil pretul)

-Aproximativ cat ai bagat in ea sa o aduci in starea in care e?

intreb ca vreau sa-mi cumpar acum masina si nu stiu ce.... nu sunt decis intre golf 4(am mai avut) si golf 5 (nu am mai avut).

La golf 4, singura problema pe am depistato la el e... baia de ulei care e prea jos :| in rest, e o masina foarte buna cu performante deosebite la consum mic.

Golf 5 cred ca are mai mult conform si spatiu+ design (plasticul din bord mi se mare mai prost decat la golf 4). Dar sunt mai scumpe piesele de upgrade la el si consuma cu aprox 0.5-1l mai mult cu acelasi motor ca si la golf 4.

__________________________

www.paginaacasa.blogspot.com

www.intendmedia.ro

Link către comentariu

Salut,

Miky_xXx - Ms mult de apreciere, in legatura cu folia, depinde de gusturi, nu regret deloc decizia luata. Urechile acelea dintre far si grila vor fi infoliate exact cum spui tu, insa nu e graba, deocamdata am alte prioritati si nu prea am timp de masina.

adipopz - Salut, masina am luat'o in august 2008, la pretul de 6500 EURO cu tot cu inmatriculat (asa m'am inteles cu dealer'ul), fara inmatriculat imi vindea masina la 5500 EURO. M'a purtat 3 luni cu numere rosii amanand inmatricularea pt ca masina s'a dovedit a fi euro2 iar taxa era 7200RON, insa in Decembrie s'a simtit fortat sa o inmatriculeze pentru ca urma sa se tripleze taxa(eu nu am mai dat nici un ban).

- in masina am investit mai mult timp decat bani, am acasa un XLS in care am pus toate cheltuielile cu masina, fie de intretinere, fie pt o grila, niste jante, cutie de viteze, etc..., totalul este undeva la 8500 RON.

Referitor la baia de ulei pozitionata foarte jos, un scut metalic solid si multa grija si ai rezolvat problema, eu odata am lovit scutul cam la 70km/h dupa ce am pus arcurile sport, s'a indoit putin scutul si atat. Sper sa te fi lamurit :Driver: :angry:

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Salut,

Rog un moderator sa imi inchida topicul. Masina va aduna praf in parcare pentru cateva luni...

Link către comentariu
Salut,

Rog un moderator sa imi inchida topicul. Masina va aduna praf in parcare pentru cateva luni...

Ce s-a intamplat ? :Driver:

Link către comentariu

trebuie sa schimb caseta de directie, banii sunt putini, eu sunt student (la stat dar cu multe restante si in ultimul an), lucrez, am o banca, etc etc, m'au ajuns toate. Iau o pauza sa ma refac financiar (cel putin la 0) :). Eram in grafic daca nu ma lasa caseta de directie. :scratch:

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!