Jump to content

Golf Iv 19 Tdi 90cp


RazvyRULZ

Postare recomandată

RedFighter:

Nu is hotarat daca sa o dau sau ba ... dar dragostea pt ea e mare;))

Cu stopurile ... cred ca am sa iti urmez iar sfatul (ca si cu plasticele interioare) si am sa le fac ca si ale tale :D (se simte tare la atingere diferenta de straturi?)

Carligul nu stiu sigur daca il dau jos, daca il dau il montez pe golfuletul lui taicami'o :)) ca el si'l doreste de multa vreme;))

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Frumoasa masina si pret foarte bun.

off topic:Matuit plastice de interior? cine stie cum se face asta?

Link către comentariu

Salut,

Altii iau vopseaua veche cu diluant, eu am urmat sfatul lui RedFighter si le'am matuit cu smirgher de 400.

Link către comentariu

Nu raman deoarece e foarte fin cel de 400, si scz am uitat sa iti spun, smirgher cu apa, ramane foarte fina suprafata.

Link către comentariu

golfuletul a primit un "cadou" mai mult decat neasteptat ...: un borcan de zacusca pe aripa stanga fata, aruncat pe geam de vreun vecin prietenos... urmari: o zgarietura si aripa foarte putin indoita.

Link către comentariu

Vecine ... nu stiu ... un vecin(nu stiu care) a aruncat un borcan pe geam ...aripa ca aripa ...dar daca pica in cap la cineva ...(masina era pe trotuar).

Azi am demontat carligul (ca tot zicea RedFIghter:)) ), si am innegrit stopurile, poze am sa fac maine la lumina.

O seara placuta.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Stopurile arata foarte bine asa dar daca te plictisesti de ele,crezi ca mai poti da jos vopseaua?Spor in continuare!

Link către comentariu

Salve,

CCristi : da se poate da jos vopseaua cu smirgher fin de 800(asa le'am matuit inainte de vopsea) si pe urma le lacuiesti doar, si arata ca si noi. Multumesc de apreciere :)

RedFighter: multumesc multumesc :() urmeaza sa'i mai fac o operatie (tot ceva ce spuneai si tu ca ar da bine) insa inca nu dispun de banii necesari :P

Acum se "asorteaza" sigla neagra din spate cu stopurile(poza la tot "curu'" pe maine). Carligul urma sa il montez pe variantul tatalui meu insa am inteles ca nu se potriveste.

P.S. : imi e tare dor de jantele pe 18" :P ce credeti? mai ingheata/ninge anul asta?

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Intr-adevar acum se potrivesc cu sigla dar nu trebuia sa le dai cu smilgher. Puteai sa folosesti un spray negru special pentru stopuri de la Duplicolor si iti garantez ca nu se ducea. Eu asa am facut la ale mele si a trecut si zapada si ploaia si nu s-a dus deloc; plus ca se pot sterge foarte usor cu acetona si cu un polish pentru plastic (care nu este obligatoriu) sunt ca noi!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

NU mai ninge nimic :) Cred ca stiu al ce te gandesti :P:P Mult suicces si bani (ca de aia am si eu nevoie sa termin odata) :blink:

Link către comentariu

Circoloco - cu duplicolor pentru stopuri le'am facut si eu (negru transparent), dupa 2 straturi nu erau lucioase(din cauza ca le'am matuit, pe urma am matuit usor vopseaua si la urmatorul strat au iesit perfect.

RedFighter - banii astia :)

Cand imi va permite timpul am de gand sa fac si farurile negre in interior si am o intrebare: sa fac si grila fata neagra(sa fie o "linie" neagra in fata)?

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

am ramas masca cand am citit postul cu borcanul...ce :Driver:

schimba locul de parcare ca sa eviti

km multi fara incidente

Link către comentariu

masca, nu stiu, al culaorea ta s-ar putea sa dea bine cu negru , intra in contrast. VB mai tarziu, da-mi un pm sa iti fac o simulare in phtoshop, dar cu simularea farurilor cam greu :):D

Link către comentariu

Eu am trecut la cele de vara si mi-am cam luat teapa... dar oricum nu-mi fac probleme :blah_:

Am facut si eu emblema fata neagra. A iesit foarte adevarat. Ti-as recomanda sa sa copiezi tratamentul pe care eu l-am aplicat la grila mea! (vezi poza)

Intr-adevar: cu faruri negre si grila tot neagra, stema se incadreaza perfect. :vwrullz:

Bafta cu masinuta! Vad ca ai un anunt in geam. Era un baiat pe topic interesat! :icon_cool:

post-28590-1235076131_thumb.jpg

Link către comentariu

brici arata fata asa :icon_thumright: cred ca am sa ii fac si eu la fel mai "la caldura"

Nu ma lasa inima sa o dau :P nu mai este de vanzare :D este a mea si tin mult la ea :D

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!