Jump to content

Golf Iv 19 Tdi 90cp


RazvyRULZ

Postare recomandată

Andrei TDI dupa cum spuneam, sunt multumit de ce'am "realizat" in proportie de 70%, probabil voi comanda alte inele mai inguste cand voi mai avea timp sa ma ocup de ea, sa vad cum dau.

Link către comentariu

Salut,

Ce parere aveti de arcurile sport N-Force?

Am inteles ca lasa masina cu 40mm fata, 40mmspate, vrea sa imi vanda cineva un set, insa nu sunt hotarat, astept pareri.

Multumesc

Link către comentariu
m-ar interesa dc iti schimbi suspensia cat costa cea veche.arcurile.

Deocamdata astept sfaturi, daca's bune si etc, daca fac modificarea te anunt.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

cu arcurile am lasat'o balta, pt ca nu am primit nici un fel de sfat, iar pe cel ce le vinde nu are rost sa il intreb pt ca el vrea evident sa isi vanda marfa.

dar ... vine iarna si golfuletzu' a spus ca ii e frig la picioare asa ca am trecut la Tabla pe 15" si cauciucuri de iarna:

post-17173-1227549096_thumb.jpg

post-17173-1227549212_thumb.jpg

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
i-ar sta mai bine cu niste capace de vw.. nu?

Evident ca da :icon_thumright:), sunt pe drum si ele :icon_thumright:

app... ce diferenta ... fata de jantele pe 18" ;)), ce confortabila e acum ;))

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Dar stabilitatea in curbe?

Stabilitatea in curbe ... a avut de suferit putin, este stock :)

App, de astazi, golfuletul a primit buletinul :D il cheama MM-07-FUO.

But_Fns - golful a primit si capacele de VW :icon_thumright:

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

deocamdata, bine ca'i inmatriculata, sunt cam la pamant din punct de vedere financiar deocamdata :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

frumoasa masina cu stil si eleganta..imi place jantele mult:) sa o stapanesti sanatos. bafta :)

Link către comentariu

Frumoasa masinuta si sa o stapanesti sanatos.Nu ai aflat daca km sunt reali?Sunt curios pt ca eu tocmai am aflat ca am 210000 in loc de 93000 cat imi arata pe bord.

Link către comentariu

salut,

va multumesc pentru aprecieri, nu am aflat daca km sunt reali, nu prea m'a mai interesat, avand in vedere ca sunt foarte multumit de ea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

un mic "update" (liber o saptamana de la servici, iar chef de inv pt examene nu prea):

urmeaza si pe spate, este in lucru inca :))

post-17173-1233154833_thumb.jpg

post-17173-1233154843_thumb.jpg

post-17173-1233154889_thumb.jpg

post-17173-1233154939_thumb.jpg

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

imi place cum arata fata cu emblema neagra ..la spate ai facut poza prea in prim-plan si nu-mi dau seama ...foarte frumoasa masina..km fara sfarsit !!

Link către comentariu

multumesc, maine am sa fac si o poza de la distanta cu spatele, acu am facut de aproape din cauza ca se intuneca si telefonul meu are 2 megapixeli trasi de par.

Link către comentariu

Emblemele le-ai dus la un vopsitor sau le-ai facut tu? Daca le-ai vopsit tu poti sa imi spui exact pasii care trebuie urmati? macar pe pm. Cum ai facut sa adere vopseau pe emblemele cromate ca parca am citit undeva pe aici o discutie ca s-ar exfolia cu timpul?

Cu le-ai lipit la loc ?

Arata foarte bine cu emblemele vopsite, costuri mici, efecte maxime.

Bafta in continuare cu modificarile :)

Link către comentariu

Salut,

100% home made :icon_cheesygrin:) Am scos emblemele ( pe fata are cleme, iar pe spate la mine era lipita cu ceva mastic , l'am dezlipit), pe urma le'am dat jos cromu' cu smirgher fin de 400, am mascat emblema spate, de garnitura de cauciuc ce o are in jur si de plasticul din interiorul semnului, am degresat si am vopsit, cu spray negru mat pentru plastic(duplicolor-cu acelasi spray am vopsit si plasticele din bord, manere si au trecut aprox 5,6 luni si sunt in stare perfecta). le'am lasat la uscat 15,20 de minute si le'am pus inapoi (emblema spate cu o banda dublu adeziva care s'a dovedit a fii foarte puternica

Stiu ca deocamdata emblemele sunt cam aiurea, ca nu se "asorteaza" cu nimic insa am in plan sa vopsesc la primavara farurile in interior si sa infoliez sau vopsesc stopurile.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

ff asemanatoare cu a mea !!

sincer nu-mi place emblema asa.daca vroiai sa o schimbi pe fata mai bine puneai grila fara emblema.

parerea mea ca ar arata mult mai bine :P

Link către comentariu
ff asemanatoare cu a mea !!

sincer nu-mi place emblema asa.daca vroiai sa o schimbi pe fata mai bine puneai grila fara emblema.

parerea mea ca ar arata mult mai bine :coffee_lol:

si eu sunt de parere ca acum nu arata foarte bine, dar cred ca lucrurile se vor schimba dupa ce voi vopsi farurile si stopurile.

Link către comentariu

Razvy, ce e cu anuntul ala'n geam? Sper ca nu indraznesti s-o vinzi :P

Arata frumos, dar sfatul meu ar fi sa faci stopurile smoked dar nu total. Sa le faci ca cele OEM de edition (vezi topicul meu) :))

Si da jso CARLIGUL ala, te rog io :icon_thumright:

Modificat de RedFighter
Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!