Jump to content

Golf Iv 19 Tdi 90cp


RazvyRULZ

Postare recomandată

Muale - ai dreptate, pe vreme "uda" in 5 minute e OPAC geamul spate :(

Circoloco - tre' sa rog un moderator sa inchida topicul pentru jante, m-am reindragostit cand le-am pus pe masina :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

sper sa nu fiu off topic ...de curand mi-a m achizitionat un Golf 4 de culoare neagra ..care necesita ceva investitie ...in primul rand m ar interesa butoanele acelea pt incalzirea in scaune ..din nefericire am numai unu' care este pentru scaunul din dreapta ....iar in locul celui din stanga este un buton de dezaburire care a fost pus pentru completare, iar cel din dreapta are firele intrerupte ar trebuii sa se aprinda "rosu" la fel ca celelalte butoane?.! Super Masinutza ....bani si timp investiti dar cu merit, asa vreau sa fac si eu cu a mea, so aduc din nou pe calea cea buna ! ;))

Link către comentariu

speri degeaba,esti offtopic.

butoanele alea le cumperi din dezmembrari (este rubrica pe forum chiar) sau de la dealer,pe comanda (este codul de produs postat tot pe forum sau ti-l pot comunica eu)

butoanele se aprind rosu cand aprinzi pozitia. e posibil sa nu fie firul corect tras din blocul de lumini,sa fie ledul ars...fara a demonta si verifica nu iti poate spune nimeni 100% de ce nu este rosu.

sper ca ti-am fost de ajutor si sper si eu am fost offtopic

Link către comentariu
  • 1 month later...

De multa vreme mi-am dorit sa imi pun priza in portbagaj, acum am gasit una dubla OEM, am demontat-o frumos cu tot cu instalatie electrica(cablu, mufe, panou sigurante):

img5043y.jpg img5044o.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am terminat de facut si montat tempomatul Home Made, functioneaza perfect.

img5076r.jpg

Link către comentariu

Felicitari! Si unde exact ai legat firele in plus?Acuma mai trebuie doar sa il activezi din vag?

Link către comentariu

Arata bine. Poate cam mare suportul on-off.

Firele se leaga la fel ca la maneta oem.

Sent from my HTC using Tapatalk.

Link către comentariu

Sub stergatoare,nu sub bord.

Suny sigur ca gasesti informatia scrisa pe topicul despre Tempomat.

Aici e topic despre masina colegului

Sent from my HTC using Tapatalk.

Link către comentariu

Va multumesc, butonul e prea mare fiindca ma uitam si la un film si am facut gaura prea mare, si a trebuit sa mai "umplu cu ceva pe langa" :)).

E activata maneta, functioneaza, toate detaliile si schitele se gasesc aici.

http://vwforum.ro/topic/11977-se-poate-monta-cruise-control-tempomat/page__pid__1848288__st__820#entry1848288

Plusul l-am luat de pe siguranta nr 5, pe acea siguranta e modulul climatronic. Trebuie date jos stergatoarele, plasticul de sub ele, mecanismul de stergatoare si capacul de plastic ca sa ajungi la mufa neagra.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Superba jucaria ta. Multi km fara incidente. Sa ai parte de ea. Spor la cat mai multe modificari.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Multumesc Cristi, si ale tale sunt deosebite, apreciez mai ales munca la golf, ca a cam fost de lucru.

Nimic nou, doar intretinere:

-Cabluri fana de mana TRW

-Placute spate TRW

-Bielete antiruliu Meyle

-bucse ozn trapez Lemforder

-bucse bara stabilizatoare pe original

-ulei

-filtre

-2 cauciucuri 225/45 pe fata.

photo0015o.jpg photo0017jn.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Downgrade la jante... din simplul motiv ca am vrut sa fiu in regula cand ma intalnesc cu R.A.R.-ul.

Montreal II:

photo0027m.jpg

photo0028mr.jpg

Au zgarieturi,vopsea sarita, dar poate la primavara vor primi o vopsea noua.

Jantele pe 17" inca nu stiu daca le mai pastrez sau le vand.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Downgrade la jante... din simplul motiv ca am vrut sa fiu in regula cand ma intalnesc cu R.A.R.-ul..

:tuktuk: de ce?! vezi ca le poti trece in carte...sunt cativa care au fost la dealer pt hartie si la RAR pt a le scrie in cartea masinii.

intreaba-l pe rudolf.s de exemplu...

Link către comentariu

Dupa ce ma intorc din concediu am sa merg si pana la ROBOT (reprezentanta din BM) sa vad daca se poate face ceva:)

Link către comentariu

frumos golfu' tau :emthup: ! imi place cum arata cu suspensia sport, ii asezat frumos pe roti. Si eu am la al meu tot montreal 2 si mi-as pune niste arcuri sport in viitorul cat mai apropiat :lol: ! Ai investit ceva in el pina acum, din cat am citit, bafta in continuare!

Modificat de george.o
Link către comentariu
  • 1 month later...

Downgrade la jante... din simplul motiv ca am vrut sa fiu in regula cand ma intalnesc cu R.A.R.-ul..

:tuktuk: de ce?! vezi ca le poti trece in carte...sunt cativa care au fost la dealer pt hartie si la RAR pt a le scrie in cartea masinii.

intreaba-l pe rudolf.s de exemplu...

Salut,

Am fost si in reprezentanta, nu s-a pus pe motorizarea care o am eu pe 17", am primit forward la mailul de la nemti... Asa ca am ramas cu Montreal II.

De asemenea dupa 3 ani in care am circulat in "ilegalitate" mi-am trecut si motorul in acte luna aceasta.

frumos golfu' tau :emthup: ! imi place cum arata cu suspensia sport, ii asezat frumos pe roti. Si eu am la al meu tot montreal 2 si mi-as pune niste arcuri sport in viitorul cat mai apropiat :lol: ! Ai investit ceva in el pina acum, din cat am citit, bafta in continuare!

Multumesc George.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

foarte bine arata masina!, esti multumit de cei 90 de cai? sunt curios daca e diferenta mare intre a ta si a mea (variant) ar trebui sa fie ceva mai sprintena a ta ca e mai usoara. Cat mai multi km fara incidente! imi place si mie cum ai facut maneta de tempomat.. ma tenteaza si pe mine :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc Dan; sunt satisfacut cum merge masinuta cu 90cp, tatal meu are un variant AXR, e diferenta foarte mare, insa pentru mine sunt suficienti si 90cp, mai ales ca nu ma prea aventurez in depasiri. Pentru tempomat, toate informatiile le-am luat de aici de pe forum, daca te pot ajuta cu ceva informatii in privinta manetei, sunt bucuros sa o fac.

Link către comentariu

Deocamdata o sa ma documentez si apoi o sa ma apuc d manca, daca o sa am dificultati o sa apelez la tine, oricum o sa postez ceea ce o sa fac...

Link către comentariu
  • 1 month later...

:)) Coincidenta-tocmai am castigat acel proces :))

post-17173-0-12692600-1351684903_thumb.j

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

la mine mult... 1an jumate, dar avand in vedere ca tre sa iau 7200 ron, a meritat asteptarea :)

Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!