Jump to content

Golf Iv 19 Tdi 90cp


RazvyRULZ

Postare recomandată

Foarte faina masina, culoarea e superba iar jantele merg de minune cu masina :icon_thumright: BBS nu?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Inca o cheltuiala cu intretinerea, chiar in acest moment se schimba kitul complet de distributie (curea, role, intinzator si pompa de apa):

img4096m.th.jpg p2110110822.th.jpg p2110110852.th.jpg

Si masina (asta cam de 3 saptamani) lasata la 7 dimineata la bloc (nebombardata) iar la ora 14:00 - surpriza(dovada ca traim pe taramuri cacacioase :P):

p3009111508.th.jpg p30091115081.th.jpg p30091115082.th.jpg p2009111303.th.jpg

Link către comentariu
  • 4 months later...

Noutati (au si incalzire, am procurat si butoanele, urmeaza sa fac instalatia, insa doar dupa ce se incalzeste afara, si voi folosi incalzirea doar in urmatorul "sezon"):

img4622cv.jpg img4623oo.jpg img4624s.jpg img4625k.jpg img4626u.jpg img4628o.jpg

Link către comentariu

Ms mult :), Ti-am raspuns pe privat in legatura cu pretul lor.

Da, o cusatura albastra le-ar face sa fie "de acolo" insa asta poate doar pe la anul... Deocamdata sa vina caldura sa fac instalatia pentru incalzirea in scaune.

Link către comentariu

Razvi...stiu eu un meserias...da' trebuie sa te prezinti cu 99% din lucrare facuta,altfel nu se poate continua :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Super masina si jantele sunt tari rau de tot. Am vazut ca le vinzi, pacat. Daca as fi avut bani nici nu stateam pe ganduri pentru jantele astea.

Da am si eu o curiozitate. Ai de atata timp masina si ai bagat ceva timp si bani in ea, da o cotiea nu te-ai gansit sa ii pui ca e tare buna la drum lung si nu numai.

Si o alta chestie ar fi volanul. Unul in 3 spite cu piele sau macar asta imbract in piele

Link către comentariu

Ms mult leko, jantele se vand fiindca doresc sa fiu in regula cand vine vorba de politie, ARR, etc... eu am in talon doar 15 si 16" iar jantele sunt pe 17".

Intradevar am masina de mult timp, si inca nici nu ma gandesc sa o schimb, m-am gandit la cotiera, dar toate la timpul lor, adica... atunci cand prind "castana" sa zic asa:)

In legatura cu volanul, mi-ai luat vorba din gura, fix azi l-am schimbat cu unul in 3 spite si piele(ignorati becul de airbag, urmeaza sa il sting maine, a ramas aprins de cand am schimbat scaunele):

post-17173-0-78967600-1331066952_thumb.j

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu

Ms, ceasurile sunt urate, eu le-am facut mai demult asa, am fost la o firma de publicitate, si mi-au taiat folie de aluminiu la dimensiunile astea, insa nu imi place ce am facut, poate dupa ce se incalzeste fac ceva si cu ele :)

Link către comentariu

Asa e alta viata :D

Eu primul lucru care l-am facut cand am luat masina m-am apucat sa imi caut cotiera si mi-am luat una AM dar model copie dupa original la buget mai redus si sunt super multumit de ea.

Nu cred ca e ca una originala da nu ma plang de ea.

Bafta in continuare la modificari! :icon_thumleft:

Link către comentariu

M-am gandit sa iau si eu o cotiera replica, insa erau multi nemultumiti, cum ca scartatie, nu se potrivesc la fix, voi vedea, daca prind una SH in stare buna o iau, daca nu, probabil voi lua una noua AM.

Ms mult de apreciere :)

Link către comentariu

se vede ciudat pielea pe volanul tau,mai ales la baza...are ca 2 dungi peste imbinari?

cotiera gasesti la dezmembrari...poate ai noroc sa nu iti ceara si un rinichi pe ea;am vz ca tin f mult la pretul lor.

Link către comentariu

Intradevar se vad ca niste pliuri, am vazut ca nu la toate este asa. Nu e deranjant deloc vizual. Cotiera stiu ca aflu in dezmembrari dar nu refuz sa le dau 250-300 ron pe una.

Link către comentariu

Cotiera am avut si eu pe fostul Golf Mk IV , dar nu stiu daca era originala sau AM .. Problema la a mea era ca statea stramba spre dreapta ( poza ) , dar in rest nu scartaia sau alte probleme :D .

Vad ca ai investit din nou o gramada de bani in masina si imi place rezultatul de pana acum , sunt curios ce vrei sa ii mai faci ?

Bafta si "te urmaresc din umbra" :)) .

post-41699-0-99642400-1331157807_thumb.j

Link către comentariu

Multumesc Rulez, nu stiu de ce statea stramba cotiera aia :-??. Ce am sa ii mai fac? probabil o cotiera voi cauta si eu, la momentul potrivit :D

M-am jucat si cu folie la interior, prima data in viata mea, nu a iesit foarte bine, dupa ce vine caldura, refac lucrarea, insa atunci voi folosi si un feon sa pot ascunde capetele mai bine :) (scuzati claritatea pozelor):

p1103121453.jpg p1103121454.jpg p11031214541.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

f bine arata.

pt aspect e ok fara stergator luneta dar pe vreme naspa,la drum lung e chin mare (cel putin pt mine-imi place sa am geamurile curate).

Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!