Jump to content

Passat 1.9 Tdi


vw_roby

Postare recomandată

Salut, nu sunt nou pe acest forum, il urmaresc de cel putin un an dar nu m'am gandit niciodata sa'mi prezit si eu masina, asa ca deodata am zis de ce nu, doar nu imi este rusine cu ea.

Masina este un Passat , motor 1.9 TDI, 6 trepte , 131 hp. L'am cumparat anul trecut in mai, avea ( pe bord) 126 mii, acum are 146 mii, este din anul 2002, nu a fost lovita niciodata, si nici probleme majore nu prea a avut.

Dupa ce am cumparat'o am schimbat la ea, distributie cu consubabilele de rigoare, boxele toate, am pus MTX'uri fata spate, se aud superb, un pioneer 2900 MPB( se integreaza perfect in bord, zici ca e d'acolo si la culoare, si la iluminat si tot, tastele rosii display'ul albastru) , in locul lui beta, jante pe 16', si bineinteles folie( omologata). Daca ar mai fi ceva de schimbat, as schimba grila cu una fara emblema, mai mult, nu stiu ce, ....la "tiuning" si alte chestii mai cucuiete nu am curaj sa ma bag , pt ca daca vrei sa schimbi un passat.....sa'l faci sport....iti trebuie curaj si bani, f multi bani....in rest ...astept parerile voastre despre febletea mea:).

post-27515-1218651465_thumb.jpg

post-27515-1218651490_thumb.jpg

Link către comentariu

e frumuoasa rau febletea ta..sa o stapanesti sanatos! Xenon nu ii pui? si niste poze cu interiorul..numai bine!

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

frumoasa masina. sa o conduci cu placere si fara incidente. pentru poze citeste topicul acesta si o sa te lamuresti click

Link către comentariu

sper sa fi reusit... ( IMI CER SCUZE PT CALITATEA POZELOR, SUNT FACUT CU UN TELEFON)

1904081957ky9.th.jpg

1904082006ag3.th.jpg

dsc00397ch1.jpg

1904082004oj4.jpg

dsc00377nd8.jpg

dsc00387qk3.jpg

dsc00395dz3.jpg

am facut'o lata...:icon_cool:( imi cer scuze moderatorilor..:(

Link către comentariu

Frumos "pachebot". Cat mai multi km fara incidente !!!

Am si eu o intrebare la tine: cand spui boxe spate, tu te referi doar la perechea de ovale de pe polita din spatele banchetei ? Sau ai montate boxe si in usi, si pe polita ?

Link către comentariu

initial asa am vrut sa fie 6 in total, dar le'am pus pe astea si am renuntat la cele in usi...trebuia un amplif special pentru ele fire filtre si altele, mai multa bataie de cap...da ma refer la boxe fata usi si spate ovale.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

A trecut ceva timp de cand nu am mai scris pe acest topic.

M-am gandit ca ar fi timpul sa-l mai actualizez.

Intre timp masina a primit xenoane, care au fost si montate deja....si de curand am cumparat de la un coleg de pe forum o oglinda dreapta mare.

Astept sa o vopsesc si sa o montez.

Numai bine.

Link către comentariu

Frumoasa masina! Ce firma sunt jantele? Imi place cum vin pe masina. Asteptam poze cu modificarile aduse.

Link către comentariu

Frumoasa masina, jante super. Cat te-a costat si cum ti se pare?

Link către comentariu
Frumoasa masina, jante super. Cat te-a costat si cum ti se pare?

Salut. Jantele se numesc Monte Fiore, le-am luat impreuna cu anvelope Lassa, este un magazin vis-a-vis de Stadionul National acum 2 ani destul de ieftin, si m-am convins de calitatea lor: extraordinara, am avut multe evenimente cu ele, cauciucurile au aderenta buna, nu au facut galme sau alte probleme, iar jantele la fel m-au surprins in mod placut, am avut un eveniment nefericit pe drumurile noastre dragi, si spre surprinderea mea...decat sa indoi una f putin. in concluzie , multumit.

Legat de oglinda, este diferenta foarte mare, atat ca aspect : simetrie.....cat si ca vizibilitate....chiar merita investitia.

Pentru cine are idee: consuma cam mult si nu stiu de la ce ar putea fi...reviziile i le'am facut la timp, ulei castrol PD, si nu stiu ce ar putea avea.

Ca idee, in oras sub 10,5 nu scade, cat de linistit as merge, iar afara mers regulamentar sa zicem, sub 7 nu a scazut, desi cand am cumparat'o...afara ajungeam si pe la 5% iar in oras 7,5-8%

Multumesc anticipat :rolleyes:

Link către comentariu
  • 2 months later...

Foarte frumoasa masina , e cea mai potrivita culoare la passaturi dupa parerea mea :(

Arata exceptional , si cu acei 131 de caluti si fuge :icon_santa:

Ador jantele sunt dementiale !!!!

Sa o stapanesti cu grija si multi km fara probleme !!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Deci...Rbi'u asteapta cu nerabdare sa treaca zapaceala asta cu oscilatia minus 5 grade, plus 10 grade, sa treaca zapada, si urmeaza:

- incercare defacere far, la cuptor, si vopsire interior negru mat, nu vreau sa renunt la cele originale.

- vopsire plafon negru, am niste bube la colturile de deasupra parbrizului, si oricum trebuie vopsit asa ca il fac negru lucios.

- fac o incercare de modificare a amortizoarelor, la cineva . trebuie schimbate oricum si incerc asa daca merge merge...daca nu, nu. Nu este f costisitor

- Schimbat tampoane motor, toate, nush cate or fi....

- schimbat tampoane cutie si toba

- trebuie sa fac ceva cu toba intermediara, face un zgomot infernal...vreau sa o tai si sa pun teava, am sa ma interesez daca se poate si nu afecteaza ceva.

- si schimbat senzor G62.

-Grila fara stema si eleron slim.

- vopsire jante, in privinta modelului ma mai gandesc

Inca nu am rez nimic cu consumul, banuiesc ca ar fi ceva si cu ambreajul... volantul..nu stiu...am sa ma lamuresc la service. Pana una alta, cam atat, cand am sa fac ce mi'am propus, va anunt.

Numai bine.

Modificat de vw_roby
Link către comentariu
  • 5 years later...

Nu am mai postat de foarte multe timp aici. 

 

Inca am masina, in stare intacta, fara nici o problema.

 

Doar ca, odata cu varsta, are nevoie de o intinerire:

 

-  vopsire bandouri

-  vopsire fuste

-  achizitionare jante, vopsire argintii si montare

-  urmeaza montarea unui interior de piele, este achizitionat, urmeaza doar montat.

-  instalarea unor proiectoare LED, ca DRL. 

post-27515-0-58210600-1427460265_thumb.j

post-27515-0-96121600-1427461011_thumb.j

post-27515-0-30169000-1427461040_thumb.j

Link către comentariu

Salut, din dezmembrari l-am luat, era putin uzat si l-am refacut. Astazi l-am montat. Arata super bine. 

post-27515-0-66249700-1427738306_thumb.j

post-27515-0-79484100-1427738330_thumb.j

post-27515-0-03894000-1427738336_thumb.j

Link către comentariu

Ma puteti ajuta cu ceva? As vrea sa ii schimb culoarea, si nu stiu ce culoare sa o fac: oscilez intre alb lucios, alb mat cu plafon negru lucios sau albastru mai strident, lucios sau mat. 

 

Va atasez cateva poze, doar ca idee.

post-27515-0-98408400-1427739389_thumb.j

post-27515-0-41947500-1427739424_thumb.j

post-27515-0-82551100-1427739491_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Momentan masina arata asa. 

 

Mai avem de lucru. 

post-27515-0-56004100-1430232051_thumb.j

post-27515-0-67389700-1430232090_thumb.j

Modificat de vw_roby
Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!