Jump to content

Alarma din fabrica - am sau nu / probleme


AliZ
 Share

Postare recomandată

pot gasi swich separat pentru usa sofer sau trebuie sa cumpar broasca cu tot cu swich ? stie cineva ?

Foloseste functia "Search" si o sa ai surpriza sa vezi cate posturi sunt pe aceasta tema; chiar si imagini ai sa gasesti

Simplu ca buna ziua :)

uite te ajut un pic: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=23032

Modificat de rss_juliano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    25

  • Al Bundy

    24

  • draganuta

    15

  • Inginerul

    12

off n`am reusit nici cum sa rezolv problema....am dus`o si la un asa zis meserias si nu a shtiut ce are....in ziua in care mi s`a stricat mi`am pus si un alt player...da nu cred ca are vre`o legatura....sau e vre`un cablu pe acolo si sa fii miscat de el care are legatura cu inchiderea din telecomanda?sau sa fii facut vre`un scurt pe acolo si de`acolo sa fie?da nu cred...!nu stiu de la ce poate fii si e nasol fara telecomanda :P!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este vorba de telecomanda de la o cheie tip briceag ? telecomanda originala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este vorba de telecomanda de la o cheie tip briceag ? telecomanda originala

da cheie tip briceag!in ziua aia am schimbat si playeru din masina si am miscat pe la el da nu stiu daca are vre`o legatura!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca s- o resincronizezi !

Modificat de gokey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Are cineva idee din ce cauza nu mi se aprind avariile cand incui masina din cheia briceag ?

Atunci cand o descui se aprind de doua ori si din cate stiu cand o incui trebuie sa se aprinda odata

La mine nu se aprinde cand o incui

De la ce poate fi ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o optiune (adaptare) care poate fi setata cu VAG-COM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Are cineva idee din ce cauza nu mi se aprind avariile cand incui masina din cheia briceag ?

Atunci cand o descui se aprind de doua ori si din cate stiu cand o incui trebuie sa se aprinda odata

La mine nu se aprinde cand o incui

De la ce poate fi ???

Scoate cheia din contact,inchide usi.geamuri,apoi scoate minusul de la baterie pentru 1 minut.Reconecteaza minusul si ar trebui sa fct. normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

docalucian

Nu mai da quote la mesajul anterior . E interzis de regulament . Foloseste butonul de "fast reply" sau pe cel de "add reply" .

Multumesc ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apasa o data tasta de inchidere sau deschidere a telecomenzii pentru 1-2 sec.masina ramane incuiatadar unitatea de comanda recunoaste un cod

deschide sau inchide o data masina mecanic cu cheia

cheia va firecunoscuta, avand codmecanic valabil

aceste aste procedeul de sincronizare a unei chei care a functionat pe masina dar din anumite motive nu mai functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apasa o data tasta de inchidere sau deschidere a telecomenzii pentru 1-2 sec.masina ramane incuiatadar unitatea de comanda recunoaste un cod

deschide sau inchide o data masina mecanic cu cheia

cheia va firecunoscuta, avand codmecanic valabil

aceste aste procedeul de sincronizare a unei chei care a functionat pe masina dar din anumite motive nu mai functioneaza

multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc foarte mult

O sa incerc cum a spus Lucian si daca nu merge nu am decat sa incerc cu Vag Com-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat astazi si n`a mers ! nu stiu ce naiba are:(((! mai are careva vre`o sugestie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 - pune contact cu cheia care nu functioneaza si tine apasat aprox. 10 sec . unul dintre butoane sau

2 - cu o cheia pune contact iar cu cea care nu functioneaza faci urmatoarea operatiune la usa soferului : rasucesti spre inchis si ti apasat butonul de inchis aprox. 10 sec . apoi rasucesti spre deschis si ti apasat butonul de deschis aprox. 10 sec. apoi inchizi si deschizi cu cheia mecanic , iei contactul si ar trebui sa mearga

Modificat de gokey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat cum a spus docalucian si nici un rezultat

O sa schimb swich-ul de la usa sofer si pe urma voi vedea

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Masina mea avea inchidere centralizata, dar fara telecomanda. Mi-am cumparat de pe ebay o cheie tip briceag cu telecomanda. bineinteles cheia era bruta, pe care am frezat-o cu 10 lei, iar montajul telecomenzii l-am facut la un service cu 40 lei.Cipul din cheia veche s-a mutat de mine in cheia noua, si merge perfect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Masina mea avea inchidere centralizata, dar fara telecomanda. Mi-am cumparat de pe ebay o cheie tip briceag cu telecomanda. bineinteles cheia era bruta, pe care am frezat-o cu 10 lei, iar montajul telecomenzii l-am facut la un service cu 40 lei.Cipul din cheia veche s-a mutat de mine in cheia noua, si merge perfect!

Stai ca nu inteleg.....deci daca masina mea are inchidere dar de la cheie si nu prin telecomanda,si fac miscarea asta propusa de tine,o sa am si eu deschidere prin remote? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cheie tip briceag originala nu poti sa adaptezi pe o masina care nu a fost dotata din fabrica cu asa model de cheie

doar daca schimbi modulul , ai nevoie de un modul care sa recepteze semnalul transmis de telecomanda

modulul il cumperi de la un dealer

colegul @ ATY69 probabil a cumparat un sistem aftermarket care se leaga la inchiderea centralizata si la care telecomanda este model tip briceag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o intrebare, o postez aici, nu stiu daca e chiar in regula dar vad ca aici se vorbeste despre alarme,

Am un golf 4 cu alarma din fabricatie, nu are senzor de prezenta in interior, am citit ca unele modele au in dotare asa ceva, la fel si un buton pe stalpul din stanga, etc,

Intrebarea este: A montat cineva senzori de prezenta in interior?

Are cineva o schema elecrica, a modulului de alarma, etc?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu am cheie briceag nu ma nici alarma din fabrica?cum pot sa testez sa vad daca am sau nu? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut la colegul ATY69 ca a reusit sa-si faca inchidere pe cheie briceag si vreu si eu!ma poate ajuta cineva sa-mi procur cheia si s-o adaptez astfel incat sa-mi mearga pt masina mea!va multumesc!astept cu nerabdare raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasi geamul deschis, inchizi masina, apoi deschizi capota, trebuie sa "cante"

la mine blinkane un led pe usa soferului, cand e armata alarma,

daca citesti mai bine acest topic o sa vezi cam despre ce e vorba,

iar despre cheie briceag, foloseste search, am vazut ca sunt unii baieti care se ocupa cu treburi din astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cheie tip briceag originala nu poti sa adaptezi pe o masina care nu a fost dotata din fabrica cu asa model de cheie

doar daca schimbi modulul , ai nevoie de un modul care sa recepteze semnalul transmis de telecomanda

modulul il cumperi de la un dealer

colegul @ ATY69 probabil a cumparat un sistem aftermarket care se leaga la inchiderea centralizata si la care telecomanda este model tip briceag

Exact, asa este, poate nu m-am exprimat destul de corect, deci am cumparat un sistem care se leaga la inchiderea centralizata si la care telecomanda este model tip briceag, cu cheie bruta , care am frezat-o la un atelier de copiat chei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!