Jump to content

Norma Euro G60


79gti
 Share

Postare recomandată

Inteleg ca ai fashu` mai gros.... :) da` eu cu un buget fix (nu am venit...inca sunt student) nu pot sa fac minuni. Chiar daca mi`as dori ce e mai bun pentru bestia mea, sunt oarecum legat. La cat mi`as permite acum, as alege intre a lua un G3 GTI (dar care niciodata nu va avea performanta unui GTI mk2...doar ca arata mai recent) sau a lua mk2`ul pe care il am deja si sa mai investesc ...vreo mie si ceva maxim ....ca doar atata as putea.

Si la capitolul asta nu sunt foarte informat, deocamdata. Momentan stiu ca nu se mai pot face recarosari (oare?)....ca se poate schimba doar morotul (considerat ca piesa de schimb) dar nu am voie sa pun mai poluant decat cel existent. Asta inseamna ca un motor de G60 nu poate fi pus pe "carcasa" mea. Nu cred ca e mai rentabil sa aduc un G60 de pe care sa iau tot si sa pun pe gti`ul meu.....inclusiv motor.....decat sa-mi aduc unul ingrijit....care sa fie in stare tehnica si generala foarte buna, chiar daca dau un ban. Nu stiu cum e mai bine....ramane sa aprofundez....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totu e legat de buget:D din pacate si acolo ceva mk2 ingrijit sa stii ca e bine "pretuit" iar cand am zis swap...ma gandeam la toata masina direct...numai luai motorul tau puneai pe cea din jermanica ....faceai actele de recarosare rar...si dupa aia puneai g60-u sus ..fara sa te "lauzi" la nimeni.

Oricum din ce vad eu tu te bazai ca dai mk2iu si pe banii aia aduceai una si cu mic efort o faceai romanca..dar din pacate si legea noua...asa e facuta ca cele cu e2 ....sunt doar o mana de masini ale caror serii sunt chiar catalogate ca fiind euro doi si sa fie in anii 93' 94.....ani la care taxa e acceptabila si nu duce la un cost general ridicat al masinii. E "bine' gandita legea stai linistit.

Oricum sfatul meu cand te apuci de asa ceva renunta la fash si ia-ti ceva din foaie de cort da'ia ruseasca:P

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca vor incadra Corrado la Euro2 sau macar Euro1... Cred ca Non Euro. Normal G60 are G-KAT dar e nesemnificativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

atunci mie cum de le-au catalogat Euro 2 la RAR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!