Jump to content

Norma Euro G60


79gti
 Share

Postare recomandată

vreau sa stiu si eu ce norma euro are motorul g60,presupun ca ar fi non euro sau euro 1 dar trebuie sa stiu sigur,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa stiu si eu ce norma euro are motorul g60,presupun ca ar fi non euro sau euro 1 dar trebuie sa stiu sigur,ms

In Romania, daca bine stiu este Non-Euro. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Romania, daca bine stiu este Non-Euro. :)

asta ar insemna mai mult inscrierea decat masina,daca era euro 1 era cam 600e merita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta ar insemna mai mult inscrierea decat masina,daca era euro 1 era cam 600e merita

Pai da, daca se consid. Non-Euro ii 1800 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, daca se consid. Non-Euro ii 1800 :D

1890 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa stiu si eu ce norma euro are motorul g60,presupun ca ar fi non euro sau euro 1 dar trebuie sa stiu sigur,ms

Pai tinand cont ca toate G60 veneau cu catalizator ar fi normal sa fie cel putin euro 1,si ar mai fi ceva, de ex. in america trec cu succes testul de SMOG,care e destul de aspru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe "mobile.de" is o gramada la care scrie Euro2 (nu D2). Dar la noi in Romania se consid. non-euro. Nu stiu de ce :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe "mobile.de" is o gramada la care scrie Euro2 (nu D2). Dar la noi in Romania se consid. non-euro. Nu stiu de ce :blink:

Defapt era si normal la noi sa nu fie ca la restu lumii :angry: ca daca ar fi toate trecute la normele de poluare care corespund cu restul europei,nu dupa ureche, nu ar mai avea vanzare baietii la masinile noi,in ilustra noastra tara :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Defapt era si normal la noi sa nu fie ca la restu lumii :lol: ca daca ar fi toate trecute la normele de poluare care corespund cu restul europei,nu dupa ureche, nu ar mai avea vanzare baietii la masinile noi,in ilustra noastra tara :lol:

Cumparati si voi CITROEN si Renault. Scurt si la subiect. Tara asta este de tot kkt-u in ceea ce privete "legi" si taxe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paradoxul e ca toata lumea e nemultumita si nimeni nu face nimic sa fie mai bine in kk ro,nimeni nu se revolta,au iesit ca prostii asta iarna 2 mil de romani sa se calce in picioare sa vada un ***** de brad facut de niste grandomani,in loc sa se stranga sa mearga la guvern sa vada toata europa asta ce conducatori de kkt avem,am mai multe drepturi afara decat in tara,ma costa mai putin sa inscriu o masina in franta si spania(ca strain) decat in propria tara unde avem salarii de 10 ori mai mici.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tara cu cei mai multi retarzi per mp ... nu se va schimba niciodata nimik. din comoditate si prostie. mai bine tac si inghit decat sa comenteze in gura mare moka si cu shansa de a rezolva ceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Cumparati si voi CITROEN si Renault. Scurt si la subiect. Tara asta este de tot kkt-u in ceea ce privete "legi" si taxe.

Dar care e treaba cu Citroen sau Renault? Sunt incadrate mai bine la noi la poluare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar care e treaba cu Citroen sau Renault? Sunt incadrate mai bine la noi la poluare?

ce treaba sa fie.... daca cei dela conducere au de castigat depe urma anumitor marci sau clasificari de masini (noi/second)....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar care e treaba cu Citroen sau Renault? Sunt incadrate mai bine la noi la poluare?

nu ne bagam in politica.dar sa te "lamuresc". Tariceanu este director de vanzari la Citroen.Deci el dupa fiecare masina ... are un UBGET frumos. de asta nici nu mai merg la alegeri ... sa dau eu votul meu pt asa "oameni" .

deci , G60 este non-euro la noi.In Ungaria se cataloghizeaza ca si Euro2. Dar noi suntem mai destepti ca si nemtii.

HF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

G60 are catalizator .....dar probabil ca n`are sonda. Atunci ar merita modificat, ca sa dea bine la dom` injiner de la ReARe....

:) stie cineva daca ar merge o treaba din asta ....sa pui sistem euro pe o masina non euro ? ....cu scopul de a obtine pe hartie norma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Norma euro se ia dupa seria sasiu.. nu conteaza ce sisteme pui tu pe masina.. ca nu intereseaza pe nimeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) stie cineva daca ar merge o treaba din asta ....sa pui sistem euro pe o masina non euro ? ....cu scopul de a obtine pe hartie norma...

In Germania merge, iti pui un catalizator mai performant si te incadreaza la norma pentru care e certificatc atalizatorul si cat iese la masuratori.

La noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la noi nimic,noi suntem in romania,suntem mai tari ca toti si nu conteaza daca afara este euro 2,la noi il trece non euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am citit pe foumuri lumea spune ca degeaba upgradeazi motorul ....cu catalizator echivalent euro 2 ...fie chiar si la firme autorizate sa faca asa ceva de dincolo, motorul este trecut tot dupa seria lui si nu dupa emisiile de gaze....asa ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am citit pe foumuri lumea spune ca degeaba upgradeazi motorul ....cu catalizator echivalent euro 2 ...fie chiar si la firme autorizate sa faca asa ceva de dincolo, motorul este trecut tot dupa seria lui si nu dupa emisiile de gaze....asa ca...

Numai la noi se poate asa ceva , true?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adevaru e ca numai la noi se poate..DA, dar interesant mai e ca daca ai suficienti bani cu care sa "indulcesti situatii" masinile tale pot deveni si euro 5 peste noapete (chiar daca is din '80)....deci de putut se poate mai bine ca in oricare alta tara din lumea asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adevaru e ca numai la noi se poate..DA, dar interesant mai e ca daca ai suficienti bani cu care sa "indulcesti situatii" masinile tale pot deveni si euro 5 peste noapete (chiar daca is din '80)....deci de putut se poate mai bine ca in oricare alta tara din lumea asta.

schima "ibiza 1.2 " pune 6 tzilinder :( de intimidare :icon_thumright:

deci , ne bazam pe tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu mi`as aduce un G60....dar la cat costa taxa...imi cam rupe f

Modificat de GTI_85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faci bine si aduci una buna (g60) de dincolo pentru..swap sau recarosare daca e cazul ...pe masina din semnatura..si nu mai ai treaba cu nimeni ...si norme de poluare motorul poti sa il schimbi fara probleme mai ales ca ai avut 1800 si nu e diferenta de putere care sa afecteze .....nici macar acei asazisi 40% nu-i depasesti.

dar trebuie sa renunti la ideea cu ruptu fasului...ca aci nu ii valabila...si mai ales trebuie de inteles ca fara investitii ceva bun nu iese...io am cam simtit la proiectul meu ....pe care tre sa il reiau de la 30% incolo ...ca sa iasa ce vreau.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!