Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

lucian_90tud

Azi am bagat masina in service pentru revopsire. Pana pe 16-17 sunt pieton ^_^ . Sper sa iasa treaba buna.

Link către comentariu
lucian_90tud

Integral, ca asa se poarta vara asta ^_^

O fac pe Casco.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Succes si sper sa iti reziste cat mai mult asa impecabila cum va iesi ^_^. La mine a rezistat 2,5 luni pana m-am intors in Bucuresti si a avut contact cu cheia unui ghiolban. Sa te astepti si la cresterea fransizei la polita casco sau introducerea ei daca nu ai deja. In cazul meu asa a fost dupa vopsirea aproape totala (fara plafon si portbagaj)

Link către comentariu
lucian_90tud

Multumesc Circoloco. ^_^

Oricum ma astept la cresterea politei casco. Sper sa reziste mult mai mult de atat :D .

Link către comentariu

O sa arate super dupa vopsitorie, am uitat sa te intreb. Daca tot e in service si acum o pregateste de vopsit, nu ai vrea sa iti si bandourile, manerele si fustele in culoarea caroseriei? La nuanta ta de albastru ar arata genial. In rest, bafta in continuare cu masinuta mane, si astepam poze cu ea vopsita. ^_^

Modificat de micnea
Link către comentariu
lucian_90tud

Bandourile si manerele le fac in culoarea caroseriei. Fustele nu. In primul rand nu imi plac si in al doilea rand sper sa gasesc altele (de Individual :cheers: ). Am avut un gand sa le vopsesc, dar m-am razgandit. O sa imi acopar si golurile ramase de la emblema :Driver:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cateva poze cu masina :D . Sper sa va placa :icon_thumright:

dsc04097q.jpg

dsc04098s.jpg

dsc04109n.jpg

dsc04111.jpg

dsc04113w.jpg

dsc04118f.jpg

dsc04119.jpg

dsc04120ak.jpg

dsc04128.jpg

Link către comentariu

Multumesc. Pozele sunt facute la Husi, VS.

Locatia, dupa spusele prietenei mele , este o vila de-a lui Ceausescu (in afara de primele 2 poze care sunt facute la o pensiune) .

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Ti-am zis si pe mess, acum ca e revopsita arata ca noua, si cu manerele si bandourile vopsite arata mult mai bine. Felicitari inca odata pentru unul din cele mai frumoase Golfuri V de pe la noi (clean and OEM)! :)

Link către comentariu

Ms, ms. Eh, mai am de lucrat la el ca sa arate frumos :lol:.

Ca planuri de viitor indepartat ar fi bara fata de GtSport tot cu grila fara emblema si bara spate de gti cel mai probabil, jante pe 17" si multe altele. Dar pana atunci mai este.

Criza lu` peste :blink:

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Azi neavand ce face , m-am ocupat putin de masina.

- Am scos suportul de numar fata si am lipit numarul cu banda dublu adeziva. Bineinteles, dupa ce am dat jos cu acetona banda neagra din jurul numarului.

- Am dat jos stalpii de la portiere, dintre geamuri, si i-am foiat negru lucios. Folierea a fost cam de noob, dar oricum au fost foliati ca sa vad daca imi plac, si daca ma hotorasc o sa ii vopsesc negru lucios.

Si acum niste poze :nono: :

post-23135-1280503009_thumb.jpg

post-23135-1280503018_thumb.jpg

post-23135-1280503029_thumb.jpg

post-23135-1280503036_thumb.jpg

Link către comentariu

Imi place cum arata fara suport de numar...i-ar sta bine tare cu niste jante pe 17''....eventual ceva OEM! :icon_thumright:

Link către comentariu

Ms Alex. Stiu ca i-ar sta bine, dar mai e si problema banilor :icon_thumright:

Link către comentariu

Felicitari..imi place cum arata acum.. ;)

Dar unde au disparut capacelele de la jante? ;) Daca nu le mai ai..ai putea sa incerci sa pui unele OEM. :))

Link către comentariu

Ms, ms.

Am pierdut un capacel si le-am scos pe toate.

Nu mi-ar placea capacelele de vw, decat daca ar fi jante OEM. Momentan stau fara capacele.

Link către comentariu

Va mai plictisesc cu 3 fotografii :wub:

dsc04159r.jpg

dsc04160.jpg

dsc04161g.jpg

Link către comentariu

Azi mi-am mai modificat putin stopurile :scratch: . Mi-am facut sa se aprinda tot cercul cand pun frana.

Si mi-am tras bricheta in portbagaj (nu aveam :D ) , doar ca inca nu am conectat-o la curent :hainoroc: .

Link către comentariu

Si nu iti arata eroare de bec ars in bord dupa modificarea stopurilor? Am facut si eu modificarea asta toamna trecuta si imi statea martorul de bec ars permanent in bord.

Link către comentariu

Masina fiind din 2004, nu mi-a dat eroare de bec ars. Nici lui angel_eye nu i-a dat, masina lui fiind din 05. Probabil ca la Golfurile de dupa 06-07 da eroare :lol: .

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!