Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Ms pentru aprecieri.

Bandourile vreau sa le vopsesc....si ma gandeam sa fac usile clean, ca la Jetta.

Acoperitoarele se prind relativ usor. Cel din bara are niste locasuri in care se prinde, iar cel de pe capota l-am lipit cu poxipol. Se observa putin de aproape. Poate reusesc sa imi fac capota dreapta si bara la fel, ca sa scap de alea.

Urmatoarea modificare va avea loc miercuri: tracerea la jantele de vara :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina a primit azi leduri la: pozitie, numar, plafoniera, torpedou si portbagaj multumita lui B_76_JAF. O sa revin cu poze. Am facut cateva, dar nu sunt multumit de cum au iesit. In schimb sunt multumit de leduri ;)

Link către comentariu

Cum se vad ledurile din far :cheers: Ai reusit sa faci sa functioneze rcd-u?

Modificat de Zabin
Link către comentariu

Asteptam poze cu ledurile... mi-am pus si eu dar dupa 2 saptamani s-au ars... .

Link către comentariu

Salutari. Cum am zis , am revenit cu niste poze (nu prea reusite):

dsc03831.jpg

dsc03882iv.jpg

dsc03880hv.jpg

dsc03870zt.jpg

dsc03885a.jpg

@Zabin: inca nu am reusit sa gasesc mufele...nici nu m-am stresat prea tare. Am gasit ceva la metrafo, dar mufa pentru antena nu o au pe stoc :icon_cool:

Link către comentariu

Foarte frumoasa si curata! Grila fata e ok, te-am vazut de mai multe ori in trafic si arata f bine. Cu ledurile din interior sau de la numarul de inmatriculare nu ai avut probleme? Mie mi se ardeau f des cele de la numar de pe spate,si le-am lasat pe cele..galbejite stock:)) Ce model de leduri ti-ai pus? Eu la plafoniera am smd`uri si au tinut cel mai mult,si inca tin..

Link către comentariu

Multumesc :).

Cu ledurile inca nu am avut probleme. Eu tot cu smd (cred, nu ma pricep) am. Oricum nu le am de mult timp, nu au avut timp sa se arda. Imi mai fac figuri la contacte la plaf. spate unde momentan am lasat doar unul pe mijloc.

Link către comentariu
  • 1 month later...

@lucian_90tud --- asa imi plac stopurile !!!! ;) le-ai vopsit interior sau ?

Link către comentariu

Frumoase si pleoapele si grila si jantele si ledurile..ce sa mai zic..e frumoasa foc,sa o conduci fericit!

Link către comentariu
lucian_90tud

Stopurile sunt foliate si decupate :P

Multumesc pentru aprecieri baieti.

Saptamana trecuta am modificat putin stopurile si cu ajutorul unui coleg de pe forum. Acum am 2 lampi de marsarier si 2 de ceata (o sa incerc sa revin cu poze) .

Momentan masina asteapta sa intre in service la o revopsire totala, unde voi mai modifica capota si bara astfel incat sa dispara capacelele ce acopera golurile de la fosta emblema, voi vopsi bandourile si manerele....si cam atat...cred.

Din pacate inca mai am probleme cu climatronicul si vine vara :) , si acum vad ca imi face probleme si Xenonul (mai exact autoleveling-ul).

Ah si trebuie inlocuite niste leduri care s-au ars :).

Cam atat... :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Multe probleme dom'le pe criza asta! :) .Lasa ca le rezolvi cu rabdare pe toate.Asteptam pozele dupa vopsire!!!

Link către comentariu
lucian_90tud

Multe, multe....sper sa le rezolv pe toate cum trebuie :)

Link către comentariu

Luciane, ti-am vazut masina undeva pe Sararie, foarte fain arata. :))

Link către comentariu
lucian_90tud

Cred ca ai vazut-o in viteza sau de la departare, si nu ti-au sarit in ochi anumite "modificari" :)) .

Oricum ms pentru aprecieri :)

Link către comentariu

Mai baiat,tu nu stii ca nu e voie sa parchezi masina pe trotuar in Copou?Cei care se plimba de mana pe unde mai 'trece'? :) Frumoasa foc,desi am vazut-o tarziu... :vwrullz:

Link către comentariu

Multumesc. Si eu te-am vazut. Nu stiam cine merge cu proiectoarele aprinse :vwrullz:

Nu e niciun semn acolo + ca mai e cel putin 1m de trotuar :)

Link către comentariu

frumos arata masinuta

stopurile imi plac cum au iesit.as vrea si eu decupate ,dar mi-e ca nu o sa reusesc

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Revin cu 2 poze care acum am reusit sa le descarc de pe aparat, cu stopurile modificate.

Doua lampi de marsarier:

dsc04062vc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Doua lampi de ceata (se vad cam slab ziua...este pus doar cate un led rosu plusc ca oricum ceata o folosesc foarte foarte rar )

dsc04063t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ms TIBI pentru aprecieri :icon_cool:

Link către comentariu

Ms Ionut. Sunt foliate deja sau nu se vede? :icon_cool:

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Se vede, se vede.... frumoase MkV-urile astea dark-look :icon_cool:

Link către comentariu

Da, da, Acidutzul... frumoase tare MKV-urile Shadow-Blue :rolleyes: :D

Link către comentariu

In sfarsit am ajuns si eu pe acasa (la Campulung). Azi am avut ocazia sa testez statia (President Harry 3 + ML145) achizitionata in urma cu ceva timp si pot sa zic ca ma declar multumit de achizitie. M-a ajutat in special la identificarea radarelor :icon_thumright: .

Abia pe 7 Iulie o sa bag masina la revopsit, din cauza unor probleme pe la Casco.

Urmeaza zilele astea revizia (ulei + filtre) plus schimbarea discurilor si placutelor.

Se pare ca am uitat sa precizez ca in martie la 165k km am schimbat kitul de ambreiaj si volantul ;) .

In rest, bani de motorina sa fie. :)

Gata, nu va mai plictisesc ..... :)

PS: Am schimbat ledurile de la nr de imatriculare ca s-au ars. Am pus un model cu 3 leduri care au si un fel de radiatoare pentru a scapa mai usor caldura emanata. Sper sa tina mai mult. :D

Link către comentariu
lucian_90tud

Update:

km la bord: ~172550

- schimbat discuri si placute fata/spate TRW

- revizia: ulei Castrol + filtre Mann

De acum astept cu nerabdare revopsirea :D ....inca 4 zile si o duc la "spital" :icon_bounce:

post-23135-1278157802_thumb.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!