Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Multumesc :icon_thumright: . Am vazut ca iti place din ce ai scris pe topic la 4abc :Driver:

Link către comentariu

Arata super masina cu foliile pe stopuri.Da-mi si mie un PM cu cateva detalii(unde le-ai facut si cat te-au costat). :(

Link către comentariu

Si eu sunt interesat de stopuri. Da-ne pm la toti sau scrie aici detalii.

Foarte frumoasa masina...simpla si cu gust.

Bafta

Link către comentariu

salut

foliatul pe stopuri a iesit super..unde as putea sa fac si eu o treaba asemanatoare,in bucuresti?

spor la modificari,o fusta de gti schimba totul..asculta-ma pe mine :)

Link către comentariu

Multumesc baieti pentru aprecieri. Aveti toti PM cu detalii despre stopuri :)

O sa vina si fusta de GTI candva :P

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Lucian...cand ti-au taiat cercurile din folie cu caterul ti-au zgariat cumva stopurile. Si inca ceva...sunt mai multe nuante de folie pt stopuri, tu o ai pe cea mai deschisa?

Sarbatori fericite!

Link către comentariu

Alea de pe exterior le-am schimbat o data deoarece am spalat masina dupa ce am pus folia si s-a stricat putin. Din ce am observat nu erau zgariate.

Din cate stiam eu exista doar o nunanta de folie de stopuri. Nu stiu daca e coincidenta sau nu, dar folia de pe stopurile din interior a fost pusa in Suceava, iar cea de pe exterior in Iasi si nu este nicio diferenta de nuanta.

Sarbatori fericite si tie si tuturor membrilor vwforum :(

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

am avut si eu folie pe triple...pana mi`a luat garda certificatu ca nu erau autorizate...asa ca ai grija prin iasi (daca vrei povestea completa ti`o zis la intalnire sambata),bafta

Link către comentariu

Triplele sunt foliate din octombrie. De atunci o singura data am fost oprit cand am luat un radar. A fost prima data cand mi-au cerut autorizatia la foliile de pe geamuri, dar de stopuri nu a zis nimic

In Iasi inca (si sper) nu am fost oprit de politie pentru nimic.

In alta ordine de idei, daca tot am intrat pe topic sa mai zic cate ceva de masina. Luni i-am schimbat fulia de la alternator ca scartia groaznic si urmeaza sa schimb si o clapeta de recirculare de la clima care se tot blocheaza.

Ah si in decembrie masina a fost f foarte putin sifonata in zona dreapta fata, deoarece un membru vwforum nu s-a asigurat la iesirea din parcare :icon_thumright:

I-am schimbat plafoniera, cea veche avand un scurt-circuit si nu functiona bine, si mai urmeaza sa ii schimb schimbatorul, deoarece cel vechi este cam sifonat. Deocamdata nu am timp ca a inceput "stresiunea" 8-| .

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In sfarsit am reusit sa rezolv problemele cu climatronicul. Am schimbat motorsul de la clapeta de recirculare (sau cum se cheama) si acum pot sta si eu linistit ca nu o sa ma topesc in masina la +40 grade (la vara :P ). De acum o sa incerc sa ma ocup de micul accident ce l-a suferit masina in decembrie si sa revopsesc bara fata+ indreptat coltul de la aripa. Ca si incheiere va anunt ca masina a implinit 165.000 km :ceuameni:. In rest...motorina sa fie :frigbaitata:

Link către comentariu

Cateva poze noi cu masina proaspat spalata (de ieri :coffee_lol: ) :

dsc03367.jpg

dsc03359k.jpg

dsc03360c.jpg

dsc03364.jpg

dsc03366.jpg

Link către comentariu

Mai pune niste poze din spate daca mai ai. Cand se face vremea frumoasa ma duc sa-mi foliez stopurile si vreu sa le arat cum trebuie sa iasa. :)

Frumoase poze, frumoasa masina.

Link către comentariu

Multumesc baieti pentru aprecieri :king:

cata5maj: o sa o vezi, daca nu uiti de mine :).

Andrei JSE: o sa fac maine niste poze mai detaliate.

Link către comentariu

arata super bine masinuta

se vede ca e ingrijita

cam cat te-a costat folierea?

cand te-a oprit politia si ti-a cerut autorizatia ptr folii,n-a zis nimic de geamurile fata?

ma bate gandu sa-mi pun si eu dar nu vreau sa cotizez lunar la militieni :)

Link către comentariu

Am din februarie folii pe spate si astea fata de 35% din august. O singura data am fost oprit (ca m-a prins radarul :) ) si mi-au cerut autorizatia pt folii. Nu au zis nimic, dar cand m-au tras pe dreapta am coborat imediat geamul din fata si pe cealalta parte nu s-au uitat :king:).

Daca te referi la pretul de la foliere geamuri, intial a fost 600, iar in august am mai dat 50 lei parca pentru 35%, ca folia pe partea stanga a fost schimbata gratis doarece nu era montata corect.

Stopurile au fost ~70 lei

Incerc sa o ingrijesc si eu cat pot. Saptamana viitoare ma duc sa imi fac un detailing interior si la primavara-vara sper sa ii fac o revopsire totala.

Link către comentariu

Revin cu niste update-uri:

- efectuat ITP-ul

- detailing interior

dsc03377rm.jpg

dsc03372q.jpg

dsc03379p.jpg

dsc03376h.jpg

dsc03371u.jpg

dsc03378db.jpg

- schimbator semi-nou :icon_thumright: (nuca de la 4abc, capacel de la reprezentanta si manson de la colegul hussi de pe forum :icon_thumright: )

dsc03375c.jpg

- plafoniera (tot de la 4abc :icon_thumright: ) (a mea avea un scurt-circuit)

Link către comentariu

arata foarte bine interiorul..dar ce e cu gaura aia de langa torpedou?

Trebuia sa cureti si pedalele alea oleaca ^_^

Felicitari pt Upgrade-uri :D

Link către comentariu

Gaura e de la handfree. Inca nu mi-a venit vreo idee cu ce as putea acoperi acea gaura...am pus un fel de burete, dar tot se observa.

Au fost curate pedalele...dar la ce vreme a fost ;))

Ms pentru aprecieri ^_^

Inca un "upgrade" :D: California Scents Cherry de la colegu` IONUTBLV :D

Link către comentariu

Mamaaa ce curatenie!Asa sa o tii mereu!Ai putea cauta o emblema cu vw pentru gaura de la handsfree... :frigbaitata:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!