Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Masina a implinit azi 152.000. Cu acesta ocazie a primit un detector de radar Beltronics Vector 940 :Driver: ca mai am mancarimi la piciorul drept si nu vreau sa imi salte politia permisul asa usor.

Link către comentariu

Ma bucur ca mi-ai ascultat sfatul cu detectorul ;) :wub: !

In alta ordine de idei imi place cum arata masina ta...i-ar sta bine tare cu niste triple de R32 :D

Link către comentariu
lucian_90tud

Te-am ascultat, ce aveam sa fac:P. Si mie imi place masina, in afara de vopsea care imi da cosmaruri.

In legatura cu triplele, nu stiu cand o sa am bani sa imi iau de r32, dar ma gandeam sa le foliez pe cele existente.

Bine ca am terminat cu bacu`, urmeaza sa vad rezultatele.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

As vrea sa imi fac si eu capota si oglinzile imbracate in carbon cum are colegul 31RZV. Voi ce parere aveti? Am facut o simulare sa vad ca cum ar arata:

post-23135-1247914122_thumb.jpg

Link către comentariu

Eu am o problema cu folia pe capota. Foarte rar mi se pare ca se potriveste, si asta doar pe masini tunate agresiv. Eu m-as limita doar la foliat oglinzile :ceuameni:

Bafta.

Link către comentariu

Si eu inca sunt in dubii si s-ar putea sa nu mai pun deloc si sa imi vopsesc capota....

Oricum masina ar trebui vopsita total....nu stiu daca se poate da doar lacul jos si lacui din nou.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vai, si cat am cautat prin martie-aprilie fotografii cu MAK Veleno ca sa vad cum se potrivesc. Pana la urma am luat, tot de 16". Presupun ca esti la fel de multumit de achizitie, congratz! Atentie totusi la gropi ! Eu, pana ieri, cand am pus niste B Turanza ER300 pe ele credeam ca le-am tinut neatinse. Cand colo, am avut nevoie la echilibrare de plumbi de 30 pe una din rotile de pe spate. Au totusi 9 kg la gol. As mai recomanda niste capete de prezon cromate, sau macar argintii. Se potrivesc de minune.

Drum bun !

Link către comentariu

e prea inchisa culoarea masinii si nu are rost sa ii pui folie. mai bine schimba fusta spate si pune-i o evacuare. o sa fii mai multumit dpdv estetic.

numai bine

Link către comentariu

@FLorin D : De jante sunt multumit, desi de noi 2 dintre ele au cerut in jur de vreo 60 de grame de plumb. Am vreo 6000 km cu jantele si sunt ok. Am fost la reechilibrat la vreo 1500 km dupa ce am luat jantele. De atunci nu am mai fost. Mie imi plac cum arata cu capacele de VW si + ca nici nu ma complic financiar sa iau alte prezoane.

@gbrgeorge: Am si renuntat la ideea cu folia. M-ar incanta ideea cu schimbatul fustei, dar nici nu stiu ce sa pun si nici nu m-am prea interesat.

Link către comentariu

majoritatea de pe forum am optat ptr fusta de gti. te costa si relativ putin (280 ron ultima oara cand am verificat) si tipsurile se sudeaza foarte usor. acum, daca ai capital poti sa iei un kit complet ptr toata masina :lol: dar asta ramane la alegerea ta.

Link către comentariu

Mi-ar placea mult si o fusta Individual, dar nu stiu cam cat costa una din aia.

Link către comentariu

si eu ti-am admirat masina..si chiar ma intrebam daca nu esti forumist

pune si tu un sticker acolo :blah_: sa te cunoasca lumea

Link către comentariu

Sigur ai admirat masina mea? Eu am sticker VWFORUM pe luneta :blah_:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Masina a primit saptamana asta folii 35% pe fata, jumatatile de stopuri de pe hayon innegrite cu folie (urmeaza si partile laterale :P ) si o cerurire profesionala si moka :biggrin:

Link către comentariu

Aveti aici niste poze. Pacat ca masina este cam murdara ca a plouat zilele trecute.

ps: ignorati pisicile :icon_thumright:

post-23135-1251708788_thumb.jpg

post-23135-1251708795_thumb.jpg

post-23135-1251708807_thumb.jpg

post-23135-1251708822_thumb.jpg

post-23135-1251708849_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina a primit in dimineata asta amortizoare spate noi pe gaz Kayaba deoarece unul a "decedat" si cu ocazia asta am reusit sa ii inlocuiesc si volanul cu unul mai nou ca celalalt era extrem de uzat :RO flag:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Din motive de plictiseala am incercat sa inegresc emblemele cu folie autocolanta. Cam asta ar fi rezultatul:

dsc03171g.jpg w640.png

dsc03173a.jpg w640.png

Sunt destul de multumit de acum au iesit, desi cred ca se putea si un pic mai bine :)

Modificat de ritza
Link către comentariu

frumoasa masina...imi place cum arata cu stemele negre dar cu triplele e tiganeala..se pot face inapoi cum erau nu?

ce et ai la jante?

Link către comentariu

@Z Y Z : pe stopuri e folie care se poate da jos. Jantele au et42.

Stopurile sper sa le fac cat de curand negre total ca nici mie nu prea imi plac. Faza a fost ca tipul la care le-am montat abia invata sa monteze si nu a reusit sa monteze si pe exterior deoarece facea cute folia. Si eu m-am cam plictisit de folie. Problema e ca si folia de pe emblema spate are niste bule de aer care nu imi plac, dar nu am mai reusit sa o refac. Pana la urma tot vopseaua cred ca e sfanta.

Link către comentariu

la steme mai bine lasi cu folie...ca poate ai sa te plictisesti si ai sa le vrei inapoi cum erau..

incearca sa le pui cu un feon..sau ceva...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!