Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Pana m-am prins care e treaba a fost mai dificil. Eu am demontat plasticele de sub bord de la sofer(de la ceasuri in jos) + tevile alea de aerisire la picioare. Incalzitorul este acoperit cu un capac prin in 4 suruburi de 6. Cred ca merge scos si fara sa demontezi toate plasticele, dar am preferat sa am vizualizare buna la ceea ce fac.

A ta, daca e din 2006 posibil sa ai modelul vechi sau modelul nou. Se poate vedea codul cu o simpla scanare cu VCDS.

Link către comentariu

davides, am schimbat protectiile care acopera tija amortizorului si il protejeaza de mizerii.

Johnny Bravo, inseamna ca iti trebuie ce am montat si eu. Trebuie luat de pe masina pana in 2006.

Speram sa fac si eu o afacere cu ala cu F in coada :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

214700km- schimb lichid frana + test franare + test amortizoare (care sunt in stare excelenta dupa ~20.000km cu arcuri sport :D )

Lichidul avea cam 1,5 ani, dar avea punct de fierbiere scazut fata de normal si am hotarat sa il schimb. Parca altfel tine frana acum.

Link către comentariu
  • 1 month later...

ti-ai pus senile pe fata ? :))

pozele tale imi aduc aminte de o zona din iacobeni in care era sa raman pe burta cu un crysler de craciun ... frumos

Link către comentariu

Astea sunt facute pe Rarau.

Am pus lanturile pentru ca am prins o portiune cu gheatza si acolo am ramas :)) . Cu lanturile am urcat fara probleme.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Dupa vreo 3 ani in care doar am purtat roata de rezerva degeaba, s-a produs inevitabilul :)) .

Partea buna a fost ca nu era gaurit cauciucul. Nu se etansase bine cu janta. Momentan vad ca isi mentine presiunea. Arata bine masina cu janta pe 18" :))

20130131121142.jpg

Azi ar trebui sa primesc stergatoare noi de la colegul Alex A. Sunt curios cat de bune sunt. Astea ce le am pe masina au fost Bosch si dupa vreo 4 ani cred, sunt gata. Nu sterg bine exact in fata ochilor :))

Link către comentariu

da,e super cu janta pe 18''.mai ai nevoie de 3 sa fie bestiala.ce nu-mi place mie la masina ta, este ca numarul nu este la locul lui.dar este doar gustul meu deci nu lua in considerare remarca.

Link către comentariu

Numarul acolo ramane. Nu imi place cum arata pus pe grila. Cand ma mut in America, il dau jos :))

Link către comentariu

Multumesc Cip. Pacat ca ma cam supara masina si ma gandesc tot mai serios sa o vand :))

Link către comentariu

Mai ai puțin și faci 100k cu ea. O cifră frumoasă. Chiar dacă te necăjește acum, ți-a adus și bucurii. Aș vrea să pot spune și eu asta peste atâtea zeci de mii de km.

Link către comentariu

c6t9: E adevarat, nu am de ce sa ma plang. Am fost si sunt foarte multumit de Golf, desi am bagat multi bani in el :D
M-am suparat ca am un zgomot cand virez dreapta de care nu scap. Ieri am schimbat cap de planetara (ca asa m-au asigurat unii, ca ala e)...tot degeaba :)). Cred ca am fost la vreo 5 service-uri si fara succes.

Pot sa zic ca se observa cei 100k pe drumurile patriei. Cand am luat-o la 130k era ca noua..niciun zgomot suspect, nicio pocnitura. 

cogdao: Daca as vinde-o, tot Golf mi-as lua sau poate Passat.

Circoloco: Nu pot sa zic ca ma plictisit de ea, dar parca dupa 5 ani ar merge altceva :))


Oricum, degeaba vorbesc, ca inca nu am curaj sa o scot la vanzare. Poate din cauza ca ma sperie faptul ca iau cel mult jumatate din banii pe care i-am dat cand am cumparat-o :))

Urmeaza sa ii schimb urgent niste bucse pe spate ca sunt crapate si un suport la motor(cel de la cutie). In rest, cei de la service mi-au zis ca masina e perfecta :icon_thumright: , chiar daca huruie cand virez dreapta mai in forta si ca am o pocnitura la accelerari mai puternice (cica flansa la amortizor e buna. 

Poate sunt e prea exigent si vreau ca masina sa mearga ca atunci cand era noua  :screwy:

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!