Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Cu placere Serban!

E "parcarea" de la Campulung :D

Parcarea din Iasi e unde si cum prind, depinde de ora :))

Link către comentariu

Doamne cat de bine poate sa arate masina ta!culoare si farurile imi rasucesc cutitu!

Link către comentariu

Am si eu la fel culoarea si farurile si o sa am si inca ceva ca Lucian. Update saptamana asta :D

Sa te vad atunci Yasmin. Iti pui si tu xenon? :P

Link către comentariu

Azi (208138km) am ajuns la Campulung si am facut schimbul de ulei Castrol Edge Turbo Diesel FST + toate filtrele Mann + furtunul de la intrare in turbo...

Total ~700 lei :dry:

Link către comentariu

Ms. Da, bucatica aia de furtun a costat o gramada :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Cati km? :blink: tractoraselea astea tin ceva nu gluma.... sa mai zica cineva ca masinile noi nu sunt facute sa tina mult :icon_geek:

Link către comentariu

Si eu ma laud cu 190.100 km. Fara probleme, coafura rezista. Din 2007.

Scz de offtopic.

Link către comentariu

Nu pot sa ma plang de km, dar mi-ar placea una cu mai putini :))

Eu tot sunt de parere ca astea noi sunt consumabile, fata de ce se producea inainte de 2004-2005.

Link către comentariu

Cu becuri R10W, cate 2 pe fiecare lampa. E la fel ca la colegul Radu_Alecs :D

Link către comentariu

:)) urma sa fac si eu asta, luasem

triplele, dar daca vand masina nu mai are rost...tot la lampa de la nr te-ai legat?

Link către comentariu

Nu. La lampa de ceata m-am legat pentru ca nu mai aveam lampa de cand mi-am facut marsarier pe ambele partile si am setat cu Vag-Comul: Fog light as Parking light :D

Link către comentariu

Din pacate am renuntat la cercurile de pe hayon. Becurile produc prea multa caldura si topesc stopul :(

Sent from my GT-I9003

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Cateva poze cu masina in diferite regiuni ale tarii :P

dsc02073oq.jpg

dsc02066zt.jpg

dsc01990u.jpg

dsc01988w.jpg

dsc01750hh.jpg

dsc01433a.jpg

dsc01405bnp.jpg

dsc01379sa.jpg

dsc01257f.jpg

Am observat intr-o seara ca mi-a murit semnalizarea de pe oglinda dreapta si nici oglinda din dreapta nu se mai incalzeste. Semnalizare am gasit originala, oglinda trebuie sa caut.

Oglinda de pe dreapta e aftermarket si nu cred ca are mai mult de 2 ani. Cred ca o sa iau tot originala.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Km in bord: 212806 :D

Am pregatit rotile de iarna, ca sa nu mai stau la coada cand vine zapada :D.

Mi-am montat 2 cauciucuri noi Continental ContiWinterContact TS810 pe fata, iar pe spate raman cu cele vechi Michelin Alpin A3 care, chiar daca au 4 ierni, mai au inca 6 mm profil. Doua au trebuit schimbate deoarce unul era cu petic in peretele lateral si unul era descentrat.

Masina a mai primit un sertar sub scaunul de la sofer (de la colegul popilam) si un scut motor metalic pe care il montez maine (de la colegul scut-motor). Cel de plastic e rupt tot :))

Problema cu semnalizarea si incalzirea in oglinda am rezolvat-o. Era sarita putin mufa din portiera :blink:

20120925134744.jpg

20120925143951.jpg

20120925142250.jpg

20120925143426.jpg

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Scutul ala are gauri pt schimbul de ulei? Al meu e simplu si trebuie dat jos ca sa schimb uleiul.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!