Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Cam asa arata masina spalata:

20120402122355.jpg

20120402122342.jpg

20120402122328.jpg

Parca imi place si cu et-ul mare :D :)) .

Imi place foarte mult cum sta in curbe cu anvelopele de 225. Directia e mai precisa, nu ca la 195/65 :)) . A scazut un pic confortul, dar nu deranjant. Oricum circul cu grija de cand am arcurile si masina a devenit mai ridigida.

Link către comentariu

Arata super masina! Barvo!

Singurul lucru care nu imi place este locul numarului fata. Mi se pare ca arata ciudat cu numarul pus acolo, parca nu e la locul lui. Parerea mea subiectiva. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Stpurile nu vrei sa le vopsesti ? cred ca ar arata mai bine inchise, de tip gti.

In rest, jos palaria :icon_thumleft:

Link către comentariu
Master_Blaster

Masina e f frumoasa, pacat ca nu mai ai grila cu VW, asa arata stirb... Parere personala.

Jantele dau bine mai ales ca e lasata, dar parca pt suspensie joasa un set pe 18 e obligatoriu.

Link către comentariu

Nuuuuu, arata atat de bine cu jantele astea! Eventual acelasi set dar pe 18 daca exista ceva! :)

Link către comentariu

Multumesc tuturor.

Andrei JSE: numarul o sa fie pozitionat mai jos dupa ce montez fusta de r-line. Am spart suportul asta iarna si nu am mai pus altul

IonutBLV: este plin de praf, dar era destul de murdara masina, asa ca a primit o baie :P

Iceman007: stopurile au acum ceva lac pe ele, dar nu e destul de inchis. Poate le dau cu un lac mai inchis cand o duc la revopsit, desi as vrea stopurile OEM smoked

Master_Blaster: abia am facut un efort pentru jante pe 17 si voi vreti de 18? :)) . E dificil si cu astea de 17 prin Iasi. Sunt proaste aproape toate drumurile, iar dupa iarna ce a trecut au aparut o multime de cratere... Chiar azi m-am gandit ca ar merge bine o grila OEM. Problema e capota, care are sudata tabla in locul ramas gol.

Momentan imi doresc sa o vad revopsita si pus la punct si dupa aia mai vedem ce bani o sa mai fie pentru Golf :D

Link către comentariu

Frumos!!! Am si eu o problema cu pozitionarea numarului, dar probabil e treaba de obisnuinta. De ce nu rezolvi stopurile ceva mai simplu cu o folie discreta?

Link către comentariu
Master_Blaster

Pai numarul ala chiar sta naspa mai ales ca e indoit si prins cu soricei. Daca mergeai pe rat look era ok, dar asa...

Lipeste-l cu dubluadeziv acolo unde e locul lui si o sa arate super.

Link către comentariu

Foarte tare! :icon_thumleft:

Dar ce nu-mi place e numarul prins acolo cu soricei.

Link către comentariu

Multumesc tuturor :D

Acidutzul: Folie am avut si au ramas taieturile de la cutter. Sa mai gandesc daca pun folie sau dau cu lac....la pret e aceiasi treaba.

Master_Blaster: De lipit pe grila nu o sa il lipesesc :D .Numarul e indoit de cand l-am dezlipit de pe bara veche. O sa le schimb pe ambele, ca nu mai sunt in stare buna :D

De acum o sa pun poza fara numar fata, ca sa mai fie probleme :blah_:

Link către comentariu

Senzatie arata masina ;)

Apropos de stopuri, ai incercat sa dai doua maini cu spray si dupa aia sa pui folie? Cu cerculetele curatate, bineinteles. Eu asta am de gand sa fac, cred ca o sa arate mult mai bine.

Link către comentariu

Multumesc!

N-are rost sa pun si folie si sa dau si lac.

Cu lac cred ca tine mai bine. Folia se matuieste in timp

Link către comentariu

Mie-mi place numarul acolo, putin mai jos ar fi perfect!

Si imi plac si stopurile deschise la culoare, ies mai bine in evidenta, sau cele LED ar merge mai bine chiar.

In schimb as scoate folia(sau as revopsi) sigla spate, cred ca ar da mai bine cromata...!

Link către comentariu

si daca tot schimbi placutele i-a pe fata una model american sau una gen de motocicleta.

o sa arate belea :icon_thumleft: prinsa de grila proiectorului.

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

Astazi am admirat si eu jantele pe viu, arata perfect :) si nu mi se par bagate inauntru , despre vopsit...as zice ca arata destul de bine , mai ales ca era abia spalata , dar parerea mea e ca nu merita, nu e ceva grav, zgarieturi apar mereu din pacate.

Link către comentariu

Multumesc :D

Rave: Stopurile cu led sunt cam scumpe :D Ma mai gandesc ce fac cu astea. Eu tot sper la niste stopuri de R32 normale

Cip : Nu vreau sa imi las certificatul pentru numar, ca si asa folia fata e destul de inchisa. O sa fie tot numere normale.

W A T A S I: Multumesc. Probabil nu te-ai uitat bine, dar pe partea dreapta am o cheie data portiere si aripa spate de unu care nu a avut loc de mine. Restul din alte motive :D Cand ai vazut-o azi, ca nu a fost parcata la drum? Sau stai aproape de mine?

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Si o nuca in perete arata mai bine :)) Ma bucur ca pot pune numarul la fel de jos cum il aveam inainte.

post-23135-0-25237600-1334827653_thumb.j

Ma pregatesc pentru revopsit muuuulte elemente saptamana viitoare :D

Oare sa fac buza mica de jos negru mat + difuzorul la spoiler spate tot negru mat ?

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Master_Blaster

Man, la masina ca la multe altele "The devil is in the details". Ca sa arate bine trebuie sa fie perfecte o groaza de detlii marunte. Ca sa arate naspa e suficient ceva sa nu pice bine si gata.

La o masina inchisa nu conteaza f mult ce culoare o sa aibe buza, numai sa se potriveasca cu alte piese de pe masina ca sa nu para din alt film. Dupa parerea mea ar merge si in culoarea masinii si negru mat.

OT: Baga si tu o sapa sau un pavaj in curte ca sa nu bagi masina in noroi cand ploua...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!