Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

@Master_Blaster: E mai coborata decat un GTi stock :emthup: .

Wow cum s-a lipit zapada pe spate, dezavantajele unui hatchback :)).

Daca ma prinde primavara si inca mai am seattle-urile si arata bine cu suspensie coborata 35mm i might change my mind, dar trebuie sa arate f f bine :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Oricum nu vedeam nimic pe luneta ca avea bagaje full :)) M-as fi dat jos sa curat stopurile dar era prea mare viscolul :D .

Le vopsesti ca ale mele :blah_: ca sa arate mai bine.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

:)) bine ca macar era zapada pe spate si nu in fata, cum e in cazul urmator. M-am gandit acum ceva vreme la vopsitul jantelor, dar e greu de copiat exact, sa iasa glossy black ca pe seattle shadow.

I wish that was my car :D desi arata de nerecunoscut aproape.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De cand am luat jantele m-am tot uitat pe vwvortex la golf-uri 5 si 6 albe ca sa vad niste jante care imi plac am impresia ca masina mea e cocotata si eu am 64,5 in fata si 65cm in spate cu supensia stock. O sa-mi iau arcuri Eibach Sportline ca sa stea mai bine pe jantele de 18. Si o sa-mi iau si scut metalic pt motor ca protectie suplimentara.

Si am vazut pozele, arata de 1000 de ori mai bine decat la inceput aia era garda la sol de logan.

Numai sa treaca iarna asta sau macar sa se mai usuce.

@The_Ego nu prea are rost sa modifici jantele originale mai bine cauti unele la schimb, ca mai e cel putin o luna pana le pui.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am patit-o si eu cu gheata la portiera. Pana acum am jumatate de masina de revopsit :))

Azi am montat schimbator si maneta frana de mana imbracate in piele. Cred ca o sa schimb cusaturile ca nu ma incanta astea rosii de Goal. Doua poze facute la repezeala

post-23135-0-67605600-1329504831_thumb.j

post-23135-0-92762800-1329504835_thumb.j

Link către comentariu

Ce ai acolo in suportul de pahare? :huh:

Cred ca se simt mult mai fain decat plasticele alea groaznice. :emthup:

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Da, e alt feeling :D

E o conserva de California...mar si scortisoara :D

Sebi, doar stii ca o data ce incepi, nu mai termini :))

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Intrebare scurta. :D

Cu -3 cm nu ai probleme la borduri? Ma refer la urcat bordurile sau pur si simplu la parcat - cand lasi rotile fata lipite de bordura si botul masinii peste trotuar, ca sa zic asa. :))

Cred ca la vara o sa fiu foarte tentat sa o cobor. :icon_bounce:

Link către comentariu

Sunt chiar -35 :)) si da, ating. Am grija sa nu ma apropii prea tare de borduri. De urcat pe borduri, nu ma urc :D

Oricum, nu e destul de joasa pentru mine, dar drumurile de pe aici nu imi permit, mai ales ca folosesc masina in fiecare zi.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

In poze masina e la concurenta cu peisajul, ambele privelisti superbe. Arata foarte US, cu semnalizari, fara numar si low :D.

Sa se topeasca zapada, sa vad si eu Seattle-urile in actiune cu o suspensie pe masura!

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multumesc. Si eu abia astept sa pun Seattle-urile.

Mi-am cumparat si cauciucuri (Continental ContiSport 3), asa ca sunt in asteptarea primaverii.

Eu sper sa le pun la inceputul lui aprilie.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Master_Blaster

In w-e pui Settle-urile, ca primavara a venit deja. Sunt curios cum se vad arcurile kw.

Link către comentariu

Da, abia astept sa plec vineri acasa :)) .

Arcurile se vad si fara jante, ca doar sunt puse pe masina :P . O sa se vada bine cu jantele de vara, cu ET-ul am ceva emotii.

Probabil pe viitor o sa iau niste distantieri.

Link către comentariu

35mm e coborata. O sa vad dupa ce pun rotile cat de bagate in interior sunt.

Link către comentariu

Poti sa iti dai seama cam cum vin dupa jantele la un drop asemanator (Eibach Sportline) de pe masina lui Master_blaster

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!