Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Am revenit cu niste poze cu piesele montate pentru deschidere automata a hayonului:

dsc05637f.jpg

dsc05635w.jpg

dsc05636zo.jpg

Am facut rost si de becuri de pozitie portocalii:

dsc05640x.jpg

Sunt curios cum o sa se vada noaptea :D

dsc05631hv.jpg

asa da...meserie

Link către comentariu

Nice... :lol:

Cum ai facut sa se vada toata partea de jos portocalie?Nu ai semnalul doar pe o parte ca la farurile normale?

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Nice... :lol:

Cum ai facut sa se vada toata partea de jos portocalie?Nu ai semnalul doar pe o parte ca la farurile normale?

la farurile cu xenon oem pozitia este in prelungirea semnalizarii , nu unde e faza lunga ca la cele clasice. A inlocuit becul de pozitie alb cu unul portocaliu si voila.

Link către comentariu

Multumesc!

cogdao, ti-a raspuns Radu :D . Eu am pozitia jos, langa semnalizare.

Link către comentariu

Cam asa se vede noaptea. Nu e chiar la fel de portocaliu ca si cel de semnalizare, dar e mult mai bine decat inainte :D

Nu se vede prea bine ca pozele sunt facute cu telefonul

post-23135-0-89513100-1319308158_thumb.j

post-23135-0-09953000-1319308162_thumb.j

Link către comentariu

Cam asa se vede noaptea. Nu e chiar la fel de portocaliu ca si cel de semnalizare, dar e mult mai bine decat inainte :D

Nu se vede prea bine ca pozele sunt facute cu telefonul

ar trebuii sa ma imbeti Luciane...:)

Link către comentariu

Te imbat eu daca mi le faci si mie :))

schimba farurile , trimite bautura si eu iti trimit becurile :)

Cam asa se vede noaptea. Nu e chiar la fel de portocaliu ca si cel de semnalizare, dar e mult mai bine decat inainte :D

Nu se vede prea bine ca pozele sunt facute cu telefonul

cu triplele ai facut ce ti-am zis?

Link către comentariu

N-ai mai avut niciun chef. Mi-am pierdut avantul. Este timp :D

Radu, de ce nu treci pe la intalniri? Ti-ai scos masina de la vopsit?

Cip12cip12, da e gata, in afara faptului ca emblema spate e in plus :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

N-ai mai avut niciun chef. Mi-am pierdut avantul. Este timp :D

Radu, de ce nu treci pe la intalniri? Ti-ai scos masina de la vopsit?

Cip12cip12, da e gata, in afara faptului ca emblema spate e in plus :D

ce vopsit ?!? astept bucurestiul sa dea ok-ul la deviz...am de schimbat janta, fuzeta, brat, fete de portiera, parbriz, prag si multe maruntisuri.

la intalniri nu am fost niciodata , dar voi aparea dupa ce imi fac masina.

Link către comentariu

Cum doar 300 de lei?le-ai cumparat pe AM sau pe OEM ciudat este ca si la mine e tot similar cu problemele intalnite de tine,insa la mine daca fac sa sara din telecomanda nu mai pot deschide deloc din emblema,si el ramane undeva intrebloclat,nici sa il deschid nu pot,doar sa il inchid!

Ce bine iti arata masina si akm ma streseaza farurile tale,ce bine arata.....:D

Link către comentariu

~300 fara adaos comercial :blah_: piese OEM. Si la mine e la fel, din emblema nu mai merge. Ti-am mai explicat si pe mes. E ceva ciudat la Golfurile noastre :))

Gasesti Hella Xenon Look , care sunt la fel care ale mele, doar ca AM :D

Link către comentariu

Azi am primit arcuri sport KW care reduc garda la sol cu 30mm :D , dar cred ca le montez abia in primavara, mai ales ca am de schimbat si amortizoarele fata. Cred ca o sa optez tot pentru Kayaba Excel-G care sunt parca o idee mai dure decat stock (cel putin asa e pe spate).

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Nice.... ;) Insa obligatoriu sa masori distanta masina-sol fata/spate inainte sa le montezi precum si distanta GUMA -aripa tot inainte sa le montezi,pt curiozitatea ta sa vezi daca chiar au coborat 30mm!Din prima nu vor cobora 30mm va cobora ceva si dupa se vor mai aseza putin pe masura ce mai rulezi masina!

A si pe arcurile care au drop cum sunt astea de 30mm vezi sa montezi ori amortizoare speciale sport ori amortizoare OEM!Eu cand am cumparat masina am facut teste la 73.000 de km erau pe la 85% din viata telescoapele OEM,dupa accea am montat arcuri de la H&R care aveau drop 3,5 cm si dupa am avut accident si a trebuit pe fata sa schimb amortizoare si nu am mai avut bani de telescoape oem si am pus sachs touring sport sau ceva de genul acesta!Si am mers in reteta asta aproximativ 20.000 de km,in primavara am pus reglabila si inainte de a o monta mi-am facut test la telescoape cele pe fata erau la 35% aprox dupa 20.000 si cele pe spate OEM erau la 45% dupa 96.000 de km(nush sigur daca neamtu a schimbat telescoapele vreodata dat fiind faptul ca la 73.000 erau la 85%)Insa cand am vazut rezultatul m-am crucit!

Oricum sunt sigur ca vei gasi o cale buna pentru a utiliza golful in conditii cat mai bune...:D

Ps:"cand voi avea bani pt elementele pt haion,o sa te stresez putin pe mess sa-mi spui cum ai tras firele necesare,pt buton"

Modificat de Yasmin
Link către comentariu

Sigur ca o sa masor. Sper sa fie bine

Astept sa ma stresezi :)) . Am si vreo 2 poze cu mufa de unde trebuie tras fir. Ne auzim pe mes!

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Se pare ca rabdarea nu e punctul meu forte :)) . Astazi la 8.00 eram la service la schimbat arcurile + amortizoare fata (196650km la bord).

Sunt foarte multumit de cum arata cu arcurile KW.

Din masuratori mi-au iesit urmatoarele valori ( masurate de la aripa la sol)

stock- fata 67cm

- spate 68cm

cu arcuri KW - fata 63.5cm

- spate 64.5cm

=> drop de 3.5cm

Ca idee, inainte imi intrau 4 degete intre roata si aripa, acum intra doar 2 degete. O sa revin si cu poze. Momentan nu le pot descarca de pe aparat.

Din pacate a trebuit sa trec si la jantele de iarna si nu am putut sa vad cum arata masina cu jantele de vara, dar oricum distanta de la aripa la sol nu se modifica cu jantele pe 16.

Ca si feeling, am observat ca nu se mai ridica si se lasa asa tare de bot la accelerari, respectiv franari. O sa vedem cum o sa se comporte in timp.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Multumesc Andrei! Sper si eu ca am facut alegerea buna. Abia maine ajung in Iasi sa vad cum se simte pe drum denivelat :)) .

Acasa e prea bun drumul :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Cam asta ar fi diferenta: sus cu arcuri KW, jos stock :D

post-23135-0-62626500-1319892287_thumb.j

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Multumesc. O sa vad cum o sa stea pe sosea, desi cu anvelope de 195/65/15 e ciudat ca in curbe parca se indoaie din talon :)) . Chiar daca vara am 205/55/16 care nu sunt foarte late, tot simt diferenta :))

Link către comentariu

Vine iarna cu zapada nu vara cu soare....oricum are un alt aspect cu noile arcuri, felicitari pt noul look sportiv...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!