Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Ai reusit sa ajungi cu fustele intregi pana la cabana ca am fost cu un prieten cu un G5 la inceputu verii si si-a crapat fusta spate :D

Link către comentariu

iti dau un pont :D schimba becurile de pozitie cu unele portocalii...sa ai o continuitate semnalizarilor us-style

post-88462-0-51539300-1316766267_thumb.j

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu

Radu, am cautat becuri dar nu am gasit. Ai idee unde pot gasi?

Nick_n, am urcat fara probleme. Am mai urcat intr-o noapte pana la cabana cu 5 oameni in masina si nu am atins deloc!. Oricum acum drumul e "ca in palma" pana la intersectia cu Chiril(ma refer la cel cu urcare prin Pojorata), iar de acolo mai este foarte putin pana la cabana.

Link către comentariu

195.450km- schimbat ulei + filtre, verificat antigel

Mi-am pregatit si rotile de iarna ca indata e 1 nov :ceuameni: si o sa fie nebunie la vulcanizari.

Ieri am dat comanda de amortizoare hayon Fabia + piesele de la Leon si Scirocco = deschidere hayon din telecomanda :D

Link către comentariu

Undeva sub 300 lei. Eu dau 222 lei ca le iau fara adaos comercial :D..

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

super. deci ai vazut si tu topicul cu pricina?

astept sa vad cum iese la tine si apoi iti cer sfatul.

sa faci poze in fiecare etapa a executiei.

Link către comentariu

Am vrut de mult timp sa fac treaba asta. Azi au venit amortizoarele. Restul pieselor vor veni in 7 zile. Era si un filmulet cum se face schimbul, foarte usor de altfel.

Problema la mine este ca acum o sa mearga doar din telecomanda. De la emblema nu mai merge :(

Din aceasta cauza, probabil o sa bag un buton in masina si o sa fac hayonul clean :D .

cip12cip12, o sa te ajut cu ce o sa pot :D

Link către comentariu

Ai codurile pieselor? Daca da...fa-le publice sau da-mi macar un link sa vad si eu! Ms

Modificat de sebip
Link către comentariu

Sebi, ai PM. Codurile se gasesc in topicul "Deschidere hayon din telecomanda" .

Pentru cei mai lenesi :D

2 x 6Y0 827 550 C (Skoda Fabia gas springs)

2 x 1K8 827 761 C (Scirocco bumpers)

2 x 1J6 827 439 A (Seat Leon ball pins)

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Spor la treaba,aseptam un filmulet ;)

Daca poti sa faci si un DIY,ar fi si mai bine ca ma bate si pe mine gandul...:)

Link către comentariu

Da, la Golful meu o sa se deschida din telecomanda, ca e mai cu vaca :))

Nu stiu de ce nu imi merge si normal, desi am incercat mai multe codari. La Golfurile mai noi merge si din telecomanda si din emblema.

Acum sunt in cautare unui buton care sa il pun in masina si sa il deschid de acolo. Sa nu mai fiu nevoit sa scot cheia din contact ca sa il deschid.

Link către comentariu

Salut Lucian. Felicitari pentru look-ul adoptat:) E ce trebuie. Legat de "problema" ta cu hayonul, la mine merge si din telecomanda si din emblema, 2008 intradevar. Intrebarea de baraj ar fi daca sunt de ajuns bummperele de scirocco pentru a arunca haionul la o inaltime respectabila cat sa poti baga mana sub el? Bafta cu noul proiect.

Link către comentariu

Da, la Golful meu o sa se deschida din telecomanda, ca e mai cu vaca :))

Nu stiu de ce nu imi merge si normal, desi am incercat mai multe codari. La Golfurile mai noi merge si din telecomanda si din emblema.

Acum sunt in cautare unui buton care sa il pun in masina si sa il deschid de acolo. Sa nu mai fiu nevoit sa scot cheia din contact ca sa il deschid.

Poate nu sunt arcurile destul de tari incat sa-l "arunce" in sus.Pe de alta parte,daca le pui prea tari e posibil sa deformeze haionul.Documenteaza-te bine,e un lucru destul de pretentios ;)

Link către comentariu

Pai inca nu mi-au ajuns Scirocco Bumpers. Eu ma refer ca de acum, dupa ce am facut codarea, pot deschide hayonul DOAR din telecomanda. Nu imi mai merge de la emblema. Tind sa cred ca doar la Golfurile pana in 2005 se intampla asta, si nu stiu de ce.

Link către comentariu

Ciudat. Nici la mine, nici la colegul Yasmin nu merge din emblema dupa codare. Am localizat acum cateva minute mufa pe unde vine curent pentru portbagaj. Ma duc sa cumpar cabluri si sa trag buton in interior :D . Abia astept sa vina si restul de piese!

Salut Lucian. Felicitari pentru look-ul adoptat:) E ce trebuie. Legat de "problema" ta cu hayonul, la mine merge si din telecomanda si din emblema, 2008 intradevar. Intrebarea de baraj ar fi daca sunt de ajuns bummperele de scirocco pentru a arunca haionul la o inaltime respectabila cat sa poti baga mana sub el? Bafta cu noul proiect.

Multumesc! Tind sa cred ca ar fi de ajuns, ca alea au arculete. Eu momentan mi-am montat doar amortizoarele si mi-l ridica cat sa il pot ajuta cu mana. Defapt o sa iti ajunga alea, ca am incercat acum 3-4 saptamani cu un arculet montat pe opritorul ala si mi-l arunca destul, doar ca nu calca bine arcul la inchidere. Bafta!

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Am rezolvat-o si cu butonul. L-am montat in scrumiera, in locul gaurii pentru stins tigara (noroc ca sunt nefumator :)) ) . Sigura problema e sa nu apas pe el la viteza mare :)) . Totusi parca nu as scoate emblema spate. Nu stiti pe cineva care are o emblema de vanzare, dar din aia iesita in relief? :D

Cam asa arata:

post-23135-0-76902000-1317389545_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am revenit cu niste poze cu piesele montate pentru deschidere automata a hayonului:

dsc05637f.jpg

dsc05635w.jpg

dsc05636zo.jpg

Am facut rost si de becuri de pozitie portocalii:

dsc05640x.jpg

Sunt curios cum o sa se vada noaptea :D

dsc05631hv.jpg

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!