Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Am totusi impresia ca 225 ii pret pe bucata si 490 ii pret pe set....deci in final camm tot pe acolo!

Modificat de sebip
Link către comentariu

Pai da. Eu eu ma refeream la set :D si de aia am zis ca tot acolo ajung

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi, la 187k am schimbat distributia. Am pus kit Contitech si pompa de apa Valeo.

Initial am vrut pompa Hepu, dar nu s-a potrivit. Era prea mare si nu se potrivea :|. De ce, nu stiu, deoarece a venit dupa seria la sasiu.

Asa ca am optat pentru urmatoarea varianta din criza de timp (am ocupat un elevator o zi intreaga :lol: ). Sper sa fie ok.

Link către comentariu

Stii ce mi-ar mai place sa vad la masina ta? Oglinda interioara heliomata cu senzor de ploaie, sau macar una normala neagra. Sau poate o folie ca si parasolar. Parca prea sare in evidenta oglinda.

Link către comentariu
lucian_90tud

M-am gandit si eu la o oglinda neagra, dar nu m-am interesat cat ar costa. Am deja parsolar de la parbriz. Nu ma incanta cel din folie.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
lucian_90tud
Publicat (modificat)

Cateva poze dupa un tratament exterior:

sany0632.jpg

sany0634.jpg

sany0636.jpg

Urmeaza sa ii schimb al treilea stop pe frana (e putin ciobit si o parte din leduri s-a ars), sa foliez/vopsesc cu lac stopurile la fel cum au fost inainte. Si as vrea sa ii pun niste arcuri mai joase. Parca nu as pune o suspensie sport ca si asa ma cam doare spatele. Nu vreau sa il fac praf cu totul :lol:

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

looking good :D :cool:

very good

Modificat de angel eye
Link către comentariu

Arata foarte bine. :icon_thumright:

Daca vrei sa coboare si sa fie aproape la fel de comfortabila ca stock, cumpara doar arcuri sport.

Bafta!

Link către comentariu
lucian_90tud

Multumesc baieti :D

M-as orienta spre Eibach Pro-Kit. Am gasit la Racing-Nick la 702 lei.

Link către comentariu
lucian_90tud

Multumesc:D Arata ca un Golf din 2004 :biggrin:

Pentru mine nu e chiar WOW :lol:

Link către comentariu

Pai cum sa arate ca unul din 2004, eu zic ca e spre inceputul lui 2005 :rolleyes:

Arata oricum bine si daca vrei sa mai investesti inseamna ca-ti place.

Succes in continuare.

Link către comentariu

shiny:D arata foarte bine. daca te tine buzunaru' ia-ti eibach si o sa fie perfecta:D

Link către comentariu

Cum o sa se comporte amortizoarele care banui ca is vechi, cu noile arcuri sport?

Link către comentariu
lucian_90tud

Multumesc Tilu & tur :icon_thumright:

Sebi, la ultimul test de armortizoare aveam ~60% fata si 78% spate sau ceva de genu. Amortizoarele spate au fost schimbate acum cam un an si ceva. Cred ca nu o sa fie probleme.

Singura problema e ca nu m-am hotarat daca sa dau acei bani :lol:

Link către comentariu
lucian_90tud

post-23135-0-99224100-1306177826_thumb.j

O poza dupa ce am spalat-o. Sper sa nu ploua maine :lol:

Azi au ajuns niste maruntisuri: al 3-lea stop de frana, capacelul care acopera duza de la spalator luneta si o lampa de portbagaj ca sa fac si eu ceva de genu:

post-23135-0-30663900-1306177922_thumb.j

Link către comentariu

vreu si eu un sfat. tu ti-ai pus bara de jetta.

ce ai schimbat:

bara + bandouri,

grile proiectoare + proiectoare,

grila centrala,

trager

si atat? sau mai trebuie ceva?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am schimbat al treilea stop de frana, ca cel vechi era varzahuh.gif si mi-am montat oglinda interioara neagra ca sa se vada frumos de afara (defapt nu se prea mai vede laugh.gif )

Sapt viitoare cred ca pun iar folie pe stopuri r32-look blah.gif

Link către comentariu

o gramada de investitii..si iar investitii :) a iesit frumos golfu, bara fata ii da un aspect placut, diferit si deosebit. te invidiez si pt xenoane, ce e pus din fabrica e sfant, nu se compara cu aftermarket. sunt convins ca peste cateva luni vor mai aparea alte zeci de poze cu alte zeci de modificari, dar sa mentii aceiasi linie, sa fie un tuning cu gust !

spor !

Link către comentariu

Multumesc! Daca ar fi destui bani s-ar face multe. Am mai multe in cap, dar nu stiu cu ce sa inceplaugh.gif . Momentan ma limitez la stopuri sa le fac asa cum imi plac, dupa care mai vedem.

Ah, si urmeaza sa schimb rama din jurul playerului ca s-a exfoliatblink.gif si nu da bine blah_.gif

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Rama ii de culoare neagra? Daca afli un pret da-mi si mie de stire...:D!

LE: am vazut care ii sursa ramei! Mersi!

Modificat de sebip
Link către comentariu

Da, am luat-o de la un coleg de pe forum care dezmembreaza un golf. La reprezentanta e 150 lei.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am dat comanda de pragurile de GTI, pentru a completa kitul exterior icon_thumright.gif

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!