Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Eu zic sa pui RNS 510 ca exista firmware pentru el care nu descarca bateria :D

Link către comentariu

Intrebare: Cati oameni incap intr'un Golf V? :))

Felicitari pt masina si fa ceva in legatura cu spoileru ala de GTI ca sa iasa putin in evidenta :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc. Te referi la cel de pe spate? Cred ca o sa foliez partea de jos, cand o sa am timp.

Link către comentariu

Da la cel pe spate ma refer...datorita culorii nu prea iese in evidenta dar daca o sa foliezi partea de jos cu siguranta o sa arate mult mai bine

Apropo...esti la mecanica cumva?

Link către comentariu

Da, sunt la Mecanica :P

Sper sa iasa mai bine in evidenta, desi culoarea e destul de inchisa:d

Link către comentariu

Inseamna ca suntem colegi :D

Daca nu iese in evidenta cu colant negru il faci roz si gata :))

Link către comentariu

Cateva poze mai noi cu masina. Sper sa fie ultimele cu jantele de iarna :D

dsc04755.jpg

dsc04756.jpg

dsc04749ho.jpg

dsc04754.jpg

I-am montat parbriz Pilkington cu parasolar. Sunt curios cat rezista :D

Link către comentariu

Numaru este prins cu Arici? :vaidecapulmeu: ma gandeam sa pun si eu la fel dar... nustiu acuma :D ma gandesc sa nu am probleme cu "POLITIA RUTIERA" Din cate am auzit se cam ia talonu.

Modificat de TrIcK
Link către comentariu

Sa se ia talonul pentru ce ? :lol:

Multumesc Marian!

Link către comentariu

salutare...imi place mult cum arata cu grila badgeless. poti sa-mi dai mai multe info despre ea? e cumva cea din plastic si a costat intre 30-50 eur? am avut si eu una asemanatoare dar care nu mi-a placut dpdv calitativ si nici nu se imbinea prea bine cu bara.

Link către comentariu

Din pacate da... nu pot sa zic ca sunt 100% multumit de aspectul ei.

A fost 29 Euro, este de la FK .

E adevarat ca nu se imbina prea bine pe laterale, mai ales in partea de sus.

Dar asta e....pana o sa gasesc alta mai buna din punct de vedere calitativ o las pe asta.

Nu sunt multi cei care observa :lol:..... in afara de mine :(

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Mda...si a mea era tot FK parca. Cam lasa de dorit dpdv calitativ. De fapt ce te poti astepta de la o grila de 30 euro??

Nu te-ai gandit la varianta de a vopsi grila originala in negru? oare n-ar fi o varianta mai buna, chiar daca nu e badgeless?

Link către comentariu

Nu inteleg la ce te referi.

Golful meu a fost unul normal si i-am facut pus e bara de gt sport.

La grila cu emblema nu pot reveni pentru ca a fost modificata si capota ca sa nu mai am acel gol.

Link către comentariu

Bara de GtSport era tot neagra dar cu emblema...am inteles

Intrebam daca se poate vopsi in negru deoarece a mea e argintie/cromata...si as vrea o grila neagra dar originala

Link către comentariu

Daca este pregatita bine se poate vopsi fara probleme si grila ta :icon_thumright: .

Link către comentariu

Lucian, am avut un prieten care e plecat in stante. Avea un golf 4 si la fel si-a modificat toata bara din fata si nu mai avea cum sa puna numarul de inmatriculare si l-a pus la parbriz. Si l-a tras un domn politist pe dreapta si i-a luat talonu. Si sa interesat si el pe atuncea ca nu ai voie daca nu este din fabrica sa modifici pozitia numarului de inmatriculare bine asta e legea cel putin. Acu ca se si respecta sau nu , habar nu am. Eu masina mometan o am intr-un proiect de modificare si care vreau sa-l incep cand apar mai multe raze de soare si inca nu am trecut de problema cu unde va veni placuta de inmatriculare... vreau sa scot bandourile si suportu de numar si sa integrez bara "smooth". Si acuma nustiu sa imi pun si eu numaru de inmatriculare la grila de jos habar nu am. Deasta te-am intrebat.

Link către comentariu

Cu numarul in parbriz e alta treaba. Acolo nu ai voie sa il tii. Dar cum il am eu e perfect legal. Bafta la modificari!

Link către comentariu

Ok :>... auzi tu la cotiera ti-ai comandat cotiera cu tot cu furtunasele alea ? sau le aveai deja trase.. eu in weekendu asta ma bag sa desfac sa vad daca le am... ca sa stiu ce comand

Link către comentariu

Pai am comandat conducta separat(partea care vinde de sub bord pana prin dreptul suportului de pahare. Cealalta partea care merge pana la gurile de aerisire o aveam de la cotiera. Sub bord sunt gaurile de aer acoperite cu niste capace. Scoti alea si bagi conducta.

Link către comentariu

Aham deci trebuie sa comand si conductele... ma gandeam sa fac eu o improvizatie dar credca renunt si comand conductele alea.

Link către comentariu

pai de ce nu ziceti mai ca va trebuie conducta aia ... la mine zace acolo ambalata in garaj si e in plus ... daca va referiti la conducta de sub cotiera ... eu nu am dublu climatronic si n`am ce face cu ea ...

Modificat de davides
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In sfarsit am facut si eu trecerea la jantele de vara :icon_thumright: .

Azi sper sa ii montez un RCD500 mp3, care sper sa ramana definitiv pe masina :lol: :lol:

Iar dupa Pasti o sa ii schimb distributia.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!