Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

Ma indoiesc.....:)) inseamna ca la voi e mai scump ca si noi.........:)) eu atat am primit oferta.....si facuta profi demontat smirgluita sa iasa porii din ea,spritzchit,vopsea,cuptor si montat!

Link către comentariu

Eu stiam ca e vreo 250-300 lei de vopsit fusta spate. Poate cu tot cu bara superioara :)). Sincer sa fiu nici nu am intrebat.

Oricum momentan banii s-au dus in alte directii. O las pe la anu` :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

imi poti spune te rog unde sunt cele 10 airbag-uri :

volan, pasager, laterale din scaune stanga+dreapta cortina stanga, cortina dreapta, spate stanga+dreapta. =>8

ai cumva si la genunchi fata stanga+dreapta ?! ca nu mai gasesc.

Link către comentariu

Pe vremea cand nu stiam , am zis ca sunt 10, luand in considerare inscrisurile AIRBAG, dar sunt 6 airbaguri: volan, pasager, 2 scaune, 2 cortine.

Nici tu nu stii bine care sunt. Golf 5 nu cred are pentru genunchi, si daca ar avea ar fi doar pe stanga. Asa are Golf 6

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Eu stiam ca e vreo 250-300 lei de vopsit fusta spate. Poate cu tot cu bara superioara :)). Sincer sa fiu nici nu am intrebat.

Oricum momentan banii s-au dus in alte directii. O las pe la anu` :D

Poi eu cu 50 euro vopsesc elementul de caroserie......adica toata bara spate...lasa drac cum sa fie 300 de lei un vopsit de fusta de masina mai pui 100 de lei si iti faci ori bara fata clean ori bad boy-cu tot cu vopsit.....bizar!

Ps.:"cand te plictisesti scoate prostia aia cromata de la grila de jos.......:P" si o intrebare de ce nu ai facut bad boy?daca tot ai astupat gaura lasata de semn in capota?din moment ce ai pleoape?!

Link către comentariu

Daca citeai mai sus , banda cromata a fost neagra, dar a sarit vopseaua. O rezolv eu candva. Sincer sa fiu nu imi place bad-boy look-ul. Prefer pleoapele.

Interesante preturile la voi la TM :))

Link către comentariu

E prinsa cu clipsuri de grila de jos si o sa arate ca naiba fara partea aia. Se rezolva icon_thumright.gif. Acum e prea frig pentru lucrat la masina post-18-1154460106.gif .

Link către comentariu

Stiu ce spui.........:P insa la noi nu e ca la voi.........:P la noi cu 3-4 paharele de tuica/coniac de casa imediat te-ai incalzit......:P!

Link către comentariu

EEEEEE Aia e altceva....:P cu condusul!ai spus ca e prea frig pentru lucrat la masina.....:P eu ti-am oferit solutia pentru a te incalzi!

Link către comentariu

Nu am renuntat la proiectoare. I-am pus proiectoare specifice de gti/gt/jetta.

Fusta de vopsit e mai mult de 30 euro :))

La ora tarzie in noapte, si la poza facuta de sus...nu am sesizat proiectoarele :D

Modificat de sebip
Link către comentariu

Inca nu. Defapt nici nu stiu cand. Dupa cum am spus, banii s-au dus in alte directii :))

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

In primul rand iti spun ca arata super masina :icon_thumright:

Luciane zii te rog bara fata e originala sau de producator si se potrivesc pe ea grilele de la GT si JETA? ca ma bate si pe mine gandu la niste grile noi :D.

Link către comentariu

Din cate stiu eu el are bara fata de gti oem......si pe acesta se potrivesc doar grilele de gt...din cate am intales la cea de jetta este alta treaba....!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Avand in vedere ca am trecut in noul an o sa fac o lista cu ce sper sa schimb/modific la masina:

- schimbat climatronic (butoane exfoliate)+ butoane geamuri + bloc lumini

- volan de gti

- vopsit fusta spate

- poate un set de jante pe 17"

+ altele :D

pojomic: Am discutat despre bara :D

Yas: Grile de Jetta de la proiectoare sunt altfel si bara de Jetta e altfel in zona grilelor de la proiectoare.

Pana una alta, trebuie sa schimb parbrizul ca a crapat. Atat m-am rugat sa crape ca sa il schimb (era din 2004) incat in drum spre casa, dupa Intalnirea de iarna a moldovenilor, si-a luat o piatra de la un camion ce venea din contrasens :ceuameni:

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Felicitari pentru masina...se vede ca totul este facut cu cap.....:P......si sa iti duci toate planurile la capat....:P

Link către comentariu

Update! In sfarsit am schimbat si eu volanul. Ma saturasem de ala in 4 spite :D .

Multumesc DanuAl si calint :beerchug: .

post-23135-0-25557400-1294997848_thumb.j

Link către comentariu

Schimba total interiorul...felicitari. Apropo, trebuie cumparate manusi...:D!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!