Jump to content

My Shadow-Blue MkV


lucian_90tud

Postare recomandată

vw golf V 2004 trendline 1.9 tdi-pd 105cp - 12.000 euro

culoare pearl-blue

dotari:

-bi-xenon cu auto-reglare faruri in functie de greutate + spalatoare faruri

-navigatie mica

-10 incinte acustice (8 boxe + 2 tweetere)

-10 airbag-uri

-4 geamuri electrice

-geamuri cu tenta verde

-incalzire scaune

-oglinzi electrice incalzite

-dublu-climatronic

-cutie 6+1

-esp, abs

-proiectoare

-covorase cauciuc originale golf

-torpedou refrigerat

-ISOFIX

-bacheta rabatabila fractional

-car-kit

-oglinzi laterale cu anti-orbire

-pachet pentru fumatori

-volan in 4 spite reglabil pe inaltime si profunzime

-scaun sofer reglabil pe inaltime

-jante tabla 15" cauciucuri fulda kristal 195/65

-janta rezerva uz temporar 18"

-full-electric

masina a fost achizitonata in martie la 130.200 km cu kit distributie schimbat, placute frana schimbate, filtre schimbate

momentan am 135700 km si pot sa zic ca sunt destul de multumit de ea desi imi lipsesc unele lucruri cum ar fi cotiera si jante aliaj pe care sper ca pana la urma sa le achizitionez

post-23135-1217369613_thumb.jpg

post-23135-1217369711_thumb.jpg

post-23135-1217370567_thumb.jpg

Modificat de ritza
Link către comentariu
  • Administrator

Foarte frumoasa si "dotata" ! :blink:

Ciudat ca pe lista nu e si cotiera insa se poate rezolva si aftermarket

PS: in poza 3, ce e? un vag tunat sau un mic tunat ? :lol:

Link către comentariu

in poza 3 luase foc dacia colegului :blink:. glm, eram la un gratar cu prietenii :lol:

Modificat de ritza
Link către comentariu

inca niste poze mai vechi cu masina:D

post-23135-1217379973_thumb.jpg

post-23135-1217379990_thumb.jpg

post-23135-1217380002_thumb.jpg

post-23135-1217380057_thumb.jpg

Modificat de ritza
Link către comentariu

inca niste poze cu golf-ul meu :icon_cry:....astept pareri . m-am gandit sa ii pun folie neagra mat pe capota (centru sau total) deoarece am si niste ciobituri de la pietre. voi ce credeti?

post-23135-1217968819_thumb.jpg

post-23135-1217968825_thumb.jpg

post-23135-1217968831_thumb.jpg

Link către comentariu

Treaba cu folia pe capota, chiar tine de gustul fiecaruia, m-am gandit si eu intr-un timp sa pun dar parca e mai frumoasa asa stock :icon_thumright: (desi inca ma mai gandesc ce sa fac). Cauta sa vezi inainte ceva masini care au folie pusa sau fa o simulare in photoshop cu masina proprie sa iti faci o idee cam cum ar arata cu folia.

Bafta!

Link către comentariu

Bey , mi-ai furat titlul topicului :)

On: Frumoasa maisna ! Sa o folosesti 1 miliond e km fara incidente ;)

Link către comentariu

e frumuoasa masina,o strica navigatia aia..tre sa dispara in favoarea unui rcd500...nu crezi? sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

@RedFighter : scz, abia acum am observat ca si la tine e asaa.

Pai am vazut la mine in oras un touran tot albastru ca si golful meu cu folie pe capota(neagra mat) pusa pe centru , intre faruri.

Navigatia aia mica sper sa fie schimbata cu un player 2DIN. am gasit pe la 550 euro ceva cu tv, navi, bluetooth, card, touch screen, display de 6.2". Vad eu ce fac, in functie de banii pe care o sa ii am.

Link către comentariu

ma refeream la fapul ca,cu 550E cumperi de pe forum navigatie originala de golf 5 (~600 E ) si arata impecabil,sper sa nu te deranjeze parerea mea dar mi se pare ca arata oribil daca schimbi mp3player-ul masinii cu unul after-market..

Link către comentariu

ma refeream la playerul ACESTA si am mai gasit ceva pe la 650 tot pt golf V

Modificat de ritza
Link către comentariu

asta e foarte misto,credeam ca te referi la porcariile alea care se gliseaza ecranul dinauntru si arata ca dracu,scuze again!

Link către comentariu

stai linistit , nu e nicio problema ;)

am zis sus ca vreau 2din. nici mie nu imi plac alea care gliseaza (adica imi plac, dar sa fie pe masina care are suport 1din, nu din asta mare cu adaptari si alte chestii).

sper sa reusesc sa vand navi-mic asta cu tot cu suport si sa imi cumpar una din aia, sau macar ceva asemanatoare, dar sa fie tot mare :D si multe altele :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

dragut golful asta V , merge oriunde vrei, poti transporta biciclete cu el , il poti umple de bagaje, poti chiar sa dormi in el (mai bine ca acasa :icon_thumright: ) si mai urca si in vf muntelui.

ps: eu nu apar in nicio fotografie :icon_cry:

post-23135-1220177025_thumb.jpg

post-23135-1220177032_thumb.jpg

post-23135-1220177039_thumb.jpg

post-23135-1220177045_thumb.jpg

Modificat de ritza
Link către comentariu

e prima data cand cineva chiar isi foloseste masina, nu doar o "impopotoneaza". respect pt asta ...

modelul din poze cine este?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

vreun amic, care cand el dormea, propietaru' "dormitorului pe 4 roti" ii facea o poza s-o expuna pe net :P ( glumesc :D )

Faina masina, e practic golf-ul, de-aia a avut success si s-a contruit Jetta dupa el :angry: .... sa-l stapanesti sanatos si cati mai mult km fara probleme

...btw vezi ca ce-ai gasit tu pe net ca sa schimbi navigatia aia e acum la oferta, dar poti sa vb un coleg de-aici de pe forum ( aka TIR ) si iti aduce el tot OEM :P ( hai ca ii fac si lui reclama )

...ma rog your call :P ( eu unu astept sa-mi iau si senzorii de parcare sa arate frumos dupa :P )

Anyway have fun si :somnmare: safe

Link către comentariu

@ceetah: ma dau si cu placa iarna;)

@c6t9: modelul este un coleg

Ms pt comentarii baieti. Mai astept comentarii la golf-ul meu

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Foarte tare. Pacat ca nu stam mai aproape, ca vad ca ne plac cam aceleasi lucruri: golfuri 5 shadowblue, bicicletele si cataratul pe munti :D . Asa cara si al meu... vara 2 bicle si iarna 2 placi :D.

Sa-l stapanesti sanatos!

Link către comentariu
  • 1 month later...

am trecut la anvelopele de iarna (pe fata)- michelin alpin a3. pe spate am ramas cu fulda kristal. aveti idee daca iarna se poarta si capacele?, ca am auzit de la cineva ca cica nu ar fi bine ca crapa mai usor.

am reusit sa imi schimb consola centrala (ca o avem cu folie de carbon din cauza ca mi-a curs ambi-pur si s-a exfoliat vopseaua) si am mai adaugat un bec la plafoniera spate.

incerc sa imi vand bicicleta ca sa imi iau un kit de suspensii koni str.t si niste jante.

cam atat ....

Modificat de ritza
Link către comentariu

mi-am schimbat stergatoarele :nono: :D :cheers:

fata Bosch Aero Twin (93lei) si spate Visioflex (37 lei) .

pana acum am avut cele originale cred dar erau cam praf si lasau urme pe parbriz, iar cel spate mergea in trepte si m-am hotarat sa le schimb

sper sa fi facut o alegere buna :)

Modificat de ritza
Link către comentariu

ms! ms! frumoasa si masina ta.. in legatura cu folia de pe bord si eu m-am cam plictisit de ea.. vreau sa imi cumpar consola aluminium look, dar pana atunci ramanem cu folia. Unde ai gasit stergatoarele asa de ieftine, pe la statiile peco nu am gasit mai ieftine de 140ron pe BOSCH multi km inainte!

Link către comentariu

Faruri de 5***** ^_^. Marfa modul de pozitionare al biklelor, pacat insa ca nu incape o a treia persoana. Magellanul meu e cu atat mai complicat de introdus, cand nu ai hayon sau deschidere ampla.

Spui despre stergatoarele din spate ca mergeau in trepte. Crezi ca "obosise" arcuirea lor sau e vorba decat de cauciuc ? Acum se comporta bine AeroTwinul si Visioflexul ?

Modificat de FLorin D
Link către comentariu

oricum m-am lasat de mtb.....nu o sa mai vada golfu meu biciclete...cel putin momentan.

stergatoarele noi se comporta foarte bine. nu am idee ce era cu cele vechi, probabil si cauciucul si arcurirea. oricum erau vechi;))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!