Jump to content

Solutie Lipit Plasticul De Pe Usa (dubluadeziv)


Archanghel
 Share

Postare recomandată

Solutie lipit plasticul de pe usa

Are cineva idee de unde iau un dublu adeziv calumea?

Care sa tina plasticul de pe usa?

Sa dezlipit, iar dubluadezivele pe care le am nu cred ca ar tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact la ce plastice te referi, dar daca grosimea dubluadezivului nu e importanta poti sa incerci fasiile alea de "burete" dubluadeziv. Eu am gasit niste folii la Praktiker (folii e mult spus, dar erau mai late) si am lipit un cuier pe perete cu o fasie de-aia. Tine kilograme intregi fara sa se desprinda. Asta era acum ceva timp, deci nu pot sa iti spun cum se numeau, dar la munca am ceva asemanator 3M. Asta ca macar sa ai un punct de plecare.

Sunt totusi sensibile la temperatura. Caldura prea mare sau inghetul le omoara destul de repede (oboseste materialul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact la ce plastice te referi, dar daca grosimea dubluadezivului nu e importanta poti sa incerci fasiile alea de "burete" dubluadeziv. Eu am gasit niste folii la Praktiker (folii e mult spus, dar erau mai late) si am lipit un cuier pe perete cu o fasie de-aia. Tine kilograme intregi fara sa se desprinda. Asta era acum ceva timp, deci nu pot sa iti spun cum se numeau, dar la munca am ceva asemanator 3M. Asta ca macar sa ai un punct de plecare.

Sunt totusi sensibile la temperatura. Caldura prea mare sau inghetul le omoara destul de repede (oboseste materialul).

Te referi la folia de plastic de sub fata usii?Daca e aia merge perfect cu penandez dupa o prealabila curatare cu alcool tehnic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma refer la plasticele de pe exteriorul usii.....

3M am primit si sfat de la altcineva de pe forum..., scump dar pare sa fie exact ceea ce caut.

Cumpar si va tin la curent.

Sa vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

ai ajuns la vreo concluzie? Este vorba de plasticurile de pe usa care sunt tinute de niste nituri de plastic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

recomand cu incredere banda dublu adeziva din targ(vitan),e ceva asemanator buretelui.eu am avut cu banda din aia lipit pe taxiu reclama mare pe plafon si a tinut 2 ani,a rezistat si la viteza d 140 km/h.cand am dato jos a trebit sa o tai cu o sarma legata de 2 chei.ultima rola cumparata a costat in jur de 12 sau 15 lei,numai tin minte exact.si mai am si protectia laterala(bandou) pe o usa lipita tot cu minunata banda...

Modificat de Mihai1205
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banda dublu adeziva ...cu incredere :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

post-115991-0-36590500-1394695555_thumb.

buna ziua.am de lipit plasticul din prelungirea capotei(a se vedea in poza).ce solutie de lipire plastic de tabla recomandati?inainte a fost lipita cu un fel de mastic fiindca m-am cam chinuit sa dau jos masticul de pe acel plastic.stima

Modificat de fox6200
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.gasesc pe la magazine gen dedeman asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai sa gasesti asa ceva in bricomarket-uri.Din cite imi aduc aminte tubul costa in jur de 80 ron,nu stiu cit costa primer-ul.Cred ca cea mai buna varianta ar fi la un atelier de lipit parbrize deoarece adezivii respectivi nu ataca vopseaua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns.am luat pana la urma MONTAGEKIT de la BISON.maine il aplic sa vad cum se comporta apoi.stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pana cum se comporta excelent nu imi pare rau de alegerea facuta.stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!