Jump to content

Passat 1.9tdi


rifflections

Postare recomandată

Se pare ca au disparut pozele de pe imageshack. Nici o problema. Le-am pus din nou :))

passat9.th.jpg

passat8.th.jpg

passat7.th.jpg

passat6.th.jpg

passat5a.th.jpg

passat4.th.jpg

passat3j.th.jpg

passat2u.th.jpg

passat1b.th.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Inca un mic update. Tocmai ce am achizitionat arcurile Eibach. Acum strang bani pt Bilstein B8 si sper prin Iunie sa le montez.

Asa o sa ma alatur oamenilor care merg la Track Days la Hungaroring in August.

Incet incet masina ajunge unde imi doresc de mult timp :D

photo3ia.th.jpg

To Do List

Jante 17

Insertii cromate grila fata In.Pro

Semnale fata negre In.Pro

Amortizoare Bilstein B8 + Arcuri Eibach

Tempomat

Vopsire badouri, praguri, prelungire fata si spate in culoarea masinii.

Tips

'Urechi' cromate In.Pro :)

Eleron portbagaj

Ornamente interioare Brushed Aluminium

Volan GTI (fara comenzi)

Modificat de rifflections
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

misto Masina , s-o stapanesti sanatos.

Faza aia cu Nichelu pe la Geamuri si Usi ... mai Bine o lasi asa. cand mi-am luat Masina Faceam Fitze , am vrut Nichel :Driver: pana acu vreo Doua Luni cand am vazut un B6 ca al Tau. NEGRU tot , Inclusiv In Bot si cu Folie peste tot si xenoane sus si Jos. Deci arata Criminal :)

In Concluzie , pune xenon In Far si proiector , Folie ... o Ti mereu Curata si o sa ai o Masina Dragutza Rau.

Link către comentariu

Salut,

Multumesc de aprecieri. Cat despre sugestiile tale... clar n-o sa mai pun crom pe ea iar despre xenon, poate in faruri, dar in proiectoare sigur nu.

Link către comentariu
dar in proiectoare sigur nu.

de ce sigur nu? obisnuiesti sa umbli si cu proiectoarele aprinse (desi nu e ceata)?

un xenon de 3000K (galben adica) face minuni pe ceata...spre deosebire de halogene..

masina arata impecabil, succes in continuare

Link către comentariu

@didi79 Salut. Felicitari, insa asta e topicul masinii mele. Pentru discutii despre Passat B6 trebuie sa intri aici. Si, nu in ultimul rand, inainte de a posta, citeste regulamentul. Bafta

@Iulian (DeLuxeRo) Umblu cu proiectoarele doar noaptea, iar momentan nu simt nevoia de xenon pe proiectoare. Plus ca am vazut si la alte masini si mi se pare kitsch :cool:

Momentan am o alta prioritate si anume un upgrade... Nu stiu daca va zice ceva numele Chicago :D

Modificat de rifflections
Link către comentariu

Evident ca nu, sunt foarte tari. Dar o sa le trec ca fiind de iarna, iar pe cele pe 16" cu care a venit masina o sa le dau impreuna cu anvelopele de iarna cu care sunt incaltate acum. :)

Link către comentariu
  • 2 months later...

Un mic update... Masina are de 1 luna jante pe 18" Chicago, incaltate de Michelin PS2...

Din pacate ( sau din fericire, nu ma pot decide :) ) masina va mai sta la mine doar pana in noiembrie-decembrie, in speranta ca pana atunci ma hotarasc care va fi urmatoarea!

P.s. Scuze pt calitatea pozelor si sper sa revin in weekend cu niste poze mai profi

post-20874-1279537105_thumb.jpg

post-20874-1279537122_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte bine arata jantele! La ce masina ai vrea sa treci?

Link către comentariu

Multumesc. Cat despre viitoarea masina, inca nu stiu exact, iau un calcul cam tot ce se incadreaza in buget. Ma gandesc foarte serios la un GTI, dar inca nimic nu e stabilit.

Link către comentariu

superbe jantele chicago, si bafta daca te vei hotara la gti in mod sigur nu vei regreta

Link către comentariu
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Sa mai stergem si noi praful de pe topic. Masina e inca la mine, merge bine, consuma putin.

Un ultimul perioada am fost nevoit sa schimb kit-ul de ambreiaj + volant si se pare ca in curand ma lasa si turbina, motiv pentru care cred ca voi trece la o turbina mai mare :D

Si ca upgrade-uri mai serioase, am reusit sa achizitionez un interior de Highline Piele + Alcantara pe mijloc (in afara de cotiera si fetele de usi) si niste jante de Golf V R32.

Initial eram f incantat de jante insa in ultimul timp ma gandesc serios sa le vand asa ca le-am scos la vanzare :)

Cam atat, cam mai am noutati, revin!

post-20874-0-09885100-1331401847_thumb.j

post-20874-0-95011000-1331401854_thumb.j

post-20874-0-06629800-1331401862_thumb.j

post-20874-0-19973200-1331401868_thumb.j

post-20874-0-00344900-1331401874_thumb.j

Link către comentariu

Multumesc.

Da, mi-a zis bundy ca apari si tu pe la el atunci.

De turbina nu stiu ca nu m-am interesat inca. Imi poti da ceva detalii pe PM sa-mi zici unde ai facut tu schimbul de turbina, cat te-a costat...etc?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumos noul interior!De jante nici nu mai vorbesc :)

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Masina e superba ! Interiorul, jante .... tot. Imi place la max interiorul asta, la B6.... cel standard, e lipsit de orice eleganta. cat a fost interiorul ?

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri.

Interiorul a fost o afacere foarte buna din punctul meu de vedere (300e + interiorul meu vechi la schimb).

In plus, odata cu montarea si cablarea noilor scaune am castigat incalzirea in scaune, reglajul electric al spatarului soferului si reglaje lombare pe ambele scaune, lucruri pe care nu le aveam cu vechiul interior. Plus ca scaunele sunt foarte confortabile.

Si ca un nou update, o suspensie completa Bilstein B14 care urmeaza sa fie montata pe masina cam in 2,3 saptamani.

Link către comentariu

Interiorul o schimba mult in bine! Si pe mine m-a tentat sa il schimb, dar din pacate nu am reusit sa gasesc unul in stare impecabila. Toti vanzatorii zic ca e ca nou si cand iti trimit poze, de fapt e destul de uzat. Din pacate, vad ca nici tu nu ai scapat de uzura la scaunul soferului.

Legat de jante, eu zic ca cel mai bine ar fi fost sa ramai la Chicago. Jantele aratau extrem de bine pe masina.

Link către comentariu

In stare impecabila e destul de greu de gasit si chiar daca dai de unul sigur e pretul mare. Intr-adevar, la scaunul soferului e o urma de uzura si probabil in iarna o sa schimb husa spatarului care costa aprox ~100 euro pe ebay... In rest interiorul este chiar impecabil.

Cat despre jante pot sa spun ca deja sunt istorie :D Le-am vandut si pe astea si inca nu sunt deloc hotarat pe ce sa merg.

Intr-adevar jantele Chicago arata cel mai bine insa au o problema mare de tot... lacul care acopera suprafata polishata a jantei sare foarte repede de pe janta si din pacate f greu se poate repara (cel putin la noi in romania).

Link către comentariu

Arata foarte bine noul interior si jantele,cred ca o sa dea demential cu suspensie.Te-ai gandit sa-i pui niste tipsuri?Parca e uratica din spate cu tipsurile OEM..

Link către comentariu

M-am gandit insa momentan nu stiu ce sa fac... sa pun niste tipsuri sau s-o fac ca si cea de R36 adica cu cate o teava pe fiecare parte... Ma voi ocupa si de problema asta in scurt timp. Prioritatea nr.1 acum e sa ajung si eu anul asta pe circuit macar 1 data.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!