Jump to content

Passat 1.9tdi


rifflections

Postare recomandată

Coming home = farurile raman aprinse o perioada presetata de timp dupa ce scoti cheia din contact.

Leaving Home = farurile se aprind cand deschizi masina o perioada presetata de timp.

Felicitari pt cip.Iar in legatura cu functiile facuet cadou eu mi le-am activat singur,si imi plac tare mult :D

Link către comentariu

salutare, nu trebuie cerut neaparat sa ascunda operatiunea de garantie. La o simpla scanare n-o sa se vada chip-ul, insa la o 'citire' mai complexa o sa se vada ca s-au facut anumite operatiuni pe masina.

Dar, senzatia este maxima!!!

Link către comentariu

Cat de greu a fost sa iti activeze functia LEAVING HOME?

Eu am activat COMING HOME, dar cine mi-a facut operatiunea, nu a gasit si LEAVING HOME. Ai ceva informatii despre cum as putea sa imi activez si eu a doua functie (LEAVING HOME)?

Link către comentariu

Sincer n-as stii sa-ti spun ca nu ma prea pricep. Ambele functii au fost activate de Mugur si totul a fost facut din cateva clickuri. Poti sa-l intrebi pe voinea pe PM si sunt sigur ca te va ajuta.

Link către comentariu
  • 6 months later...

Revin si eu cu update dupa o lunga perioada de 'inactivitate'.

Sunt foarte fericit ca am reusit sa-mi iau jantele dupa care ravnesc inca de cand am luat masina. Este vorba de modelul original Passat pe numele sau 'Macau'.

Cu acesta ocazie declar inceperea proiectului de 'modernizare' a passatului.

Modificari urmatoare

Insertii cromate pt grila fata

Geamuri fumurii spate + luneta

Tempomat

Montarea unor lumini de zi tip S6, in locul semnalizarilor si mutarea acestora in locul pozitiilor. (intai sa vedem daca se poate asa ceva :blah_:)

Un kit xenon cu culoarea cat mai apropiata de cele OEM (asta inca nu e foarte sigura)

Si in ultimul rand e posibil sa montez si kit-ul de crom de pe modelele mai 'inalte', insa asta depinde foarte mult de cum va arata masina cu noile jante.

Cam atat pentru acum deoarece din martie voi adauga inca un proiect pe lista si anume modernizarea fratiorului mai mic si la fel de negru.

Si nu in ultimul rand atasez si doua poze.

post-20874-1256393096_thumb.jpg

post-20874-1256393103_thumb.jpg

Modificat de rifflections
Link către comentariu

In sfarsit te-ai apucat si tu de niste modificari mai serioase :). Spor! ;)

De unde ai facut rost de jante si cu cat? Mersi.

Modificat de dark_master
Link către comentariu

Le-am gasit pe un forum concurent si au costat 450 de euro. Eu consider ca e un pret bun, avand in vedere ca nici nu au fost rulate decat cativa km.

Initial m-am interesat de ele la reprezentanta, dar pretul de 1200 roni pe bucata m-a cam lasat masca ;)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Foarte frumoase jantele.Vad tot timplul prin oras un B6 cu jante ca astea si arata demential.Cum e masina dupa cipuire? Ai motor BXE nu? :)

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri.

Da, motorul este BXE si este chipuit de vreo 15.000km.

Masina merge excelent. Acum sunt complet multumit de randamentul motorului.

Singurul lucru pe care l-as schimba, sa vedem ce zice si mos craciun :Driver:, sunt suspensiile, cam moi pt gustul meu :)

Link către comentariu

Si semnalele alea galbene... :icon_thumright: Am vazut ca sunt pe forum de vanzare pe led si arata foarte bine :)

P.S Viitorii mei socrii tot O2 au plecat sa isi ia si au ajuns acasa cu un BlackEdition acasa tot din intamplare deci inteleg de ce l-ai ales in defavoarea Skodei :icon_thumright:

Modificat de But_Fns
Link către comentariu
Le-am gasit pe un forum concurent

vwforum n-are concurenta...frate:D

Modificat de Slick
Link către comentariu

@But_Fns - semnalele alea pe led de care zici tu fac 250 de euro :). Ideea mea ar fi urmatoarea: Daca as putea sa inversez cumva semnalizarile cu pozitiile, as putea sa-mi iau niste semnale pe led si sa le fac DRL :D

@Slick: Ai perfecta dreptate!

Link către comentariu

Cum spui tu are Mazda aia de zici ca-i "gip" cx7 sau cum ii zice si nu imi place deloc cum se vede.Fiecare masina are sarmul ei :)

Link către comentariu

Da stiu, sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac.

DRL (cum am descris mai sus) vs. Xenon (culoarea alba nu albastrul ala urat) vs. http://www.tmtuning.com/HOME/medienarchiv/...33_pa-l-160.jpg

Un singur lucru e clar, daca vine mosul cu o prima ceva :icon_thumright:, masinuta primeste un set de Koni FSD + Arcuri Eibach de craciun. Decizia e clara, ramane doar problema banilor :).

Modificat de rifflections
Link către comentariu
  • 2 months later...

Update.

Masina a fost incaltata cu noile jante, la care a primit si un set de Dunlop Sp Sport Maxx 235/45/17.

Pe langa asta, a primit un set de semnalizari fata negre si insertiile cromate pentru grila fata.

Atasez 4 poze facute cu telefonul cu mentiunea ca la urmatoarea spalare sa pun unele mai bune :).

Sunt FOARTE multumit de cum arata masina cu noile jante si cu siguranta nu voi mai adauga pachetul de crom de pe Confortline si Highline.

Cat despre urmatoarele modificari, deschid mai jos o lista.

To Do List

Jante 17

Insertii cromate grila fata In.Pro

Semnale fata negre In.Pro

Xenon AM

Tempomat

Vopsire badouri, praguri, prelungire fata si spate in culoarea masinii.

Tips

'Urechi' cromate In.Pro :D

Eleron portbagaj

Ornamente interioare Brushed Aluminium

Volan GTI (fara comenzi)

Suspensie Koni FSD + Arcuri Eibach

Cam astea sunt, daca-mi mai aduc aminte o sa mai scriu. Oricum si cu astea mi-am dat de lucru inca ceva timp :salut:

post-20874-1267643199_thumb.jpg

post-20874-1267643203_thumb.jpg

post-20874-1267643207_thumb.jpg

post-20874-1267643210_thumb.jpg

Modificat de rifflections
Link către comentariu

Misto jantele. Zici ca nu merita sa mai pui ornamentele cromate de comfortline/highline? Ia arunca un ochi aici(asa motivational :offtopic:):

post-22051-1267645432_thumb.jpg

Bafta la modificari! Imi place cum arata.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Buna rifflections ,am vazut ca ti-ai luat jante Macau......le-ai luat cu tot cu cauciucuri? Eu am o oferta de niste jante din astea cu tot cu cauciucuri la 650 euro,e un pret bun? Hmm.....si bara aia de Highline,de unde ai luat-o si la ce pret?

Link către comentariu

Salutare,

Jantele le-am luat separat iar cauciucurile le-am luat de aici de pe forum (800 ron).

650 de euro e un pret bun iar daca anvelopele te mai duc vreo 2 veri e si mai bine.

Grila de highline sunt insertii cromate de la inpro si le-am luat de aici cu 200 ron.

Link către comentariu

Multumesc mult pentru raspunsuri.Am sa ma mai gandesc la jante.

P.S. : Black Edition'u tau e super faine,sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometri.

Link către comentariu

Niste poze cu masina curata? Cu noile jante bineinteles :).

Link către comentariu

Cat de bine arata!!! Mi se pare mie sau e mai lasata?

LE: insrtiile pentru grila fata cu cat le-ai luat? M-am uitat in catalogul dintr-un post de-al tau si nu le-am gasit. Pe site-ul logtuning sunt 300 si ceva de lei.

Modificat de dark_master
Link către comentariu

Ce mi-ar fi placut mie sa fie mai lasata. Asta e urmatorul update. Sper ca prin toamna sa pot pune niste suspensii pe ea.

Intr-adevar, va ca nu mai sunt grilele acolo. Eu am luat si grilele si semnalizarile de la promotii de la ei. Ce pot sa-ti zic e ca in.pro (firma producatoare) face niste chestii de calitate si merita banutii!

Ma bucur ca-ti place masina!.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!