Jump to content

Passat 1.9tdi


rifflections

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina ta . Sa ai grija .., culoarea este foarte pretentioasa . Eu la Golf am vopsit deja capota , bara fata si aripa stanga de la zgarieturi + ca am schimbat si proiectoru stanga fata ( a sarit o piatra cred de la griblura ) .. Ehh drumurile patriei .

In rest s-o stapanesti sanatos si fara incidente

Numai bine

Link către comentariu

@rifflections, me refeream la consum cand am spus masina romaneasca :Driver: nu la esp si climatronic.

si ai dreptate, fiecare cu parerea lui... imi cer scuze si sa ma ierti daca te-am jignit cu ceva. nu asta intentionez. si iti spun ca eu am luat masina din germania, si miroase a nou pt ca neamtul a stiut sa o intretina. crede-ma ca atunci cand am luat=o nu am crezut ca poate sa fie asa de intretinuta. la toti ne era greu sa credem. dar cum luxu, optiunie si mofturile costa... am platit. am avut si masina fara optiuni si manuala si cheala... apoi mi-am luat una full... acum una si mai full. mereu iti vei dori sa treci de la bun la mai bun.

ai mare grija la culoare. eu toate masinile le-am avut negre. este o culoare pe care se vede si cel mai mic fir de praf si cea mai mica zgarietura. este probabil cea mai pretentioasa culoare. am avut Passat B5.5 si am vrut sa iau B6. dar am renuntat pt Audi, merita investitia. este cu totul si cu totul alta masina.

tot ce iti doresc este sa ai grija de masina... este frumoasa.

Modificat de kostas
Link către comentariu

@kostas Stai linistit ca n-ai jignit. Eu ti-am zis de dotari pentru ca tu asa ai zis "daca nu vrei optiuni de ce nu iei una romaneasca ? are acelasi consum mic si nu ai optiuni." Eu sunt foarte multumit de optiunile absolut suficiente ale masinii si, fata de Skoditza Octavia anterioara, Passat-ul este cu totul si cu totul alta masina.

Iti doresc si tie multa bafta cu masina si stai linistit ca nu ne jignim pe forum, doar discutam!

Modificat de rifflections
Link către comentariu

si cum am zis pe topic-ul dedicat iubitorilor/posesorilor de Passat BE ...am vazut pe la dealer ca au schimbat motorul la aceasta oferta si anume din 1.9 TDI 105cp au trecut pe 2.0 TDI 140 cp :lol:

P.S.: oricum ambele motoare is unele consacrate, cel putin eu cand am vrut sa-mi iau masina primu' lucru am zis asha "Bah eu vreau neaparat 1.9 TDI !!!!" :D :P

Link către comentariu

Aseara din pacate am constatat ca un BOU / IDIOT / MITIC DE BUCURESTI mi-a lovit bara spate si a plecat senin de acolo. Din fericire paguba nu e mare, dar, din pacate, bara este din plastic si vopseaua s-a luat usor si 'colac peste pupaza' s-a si crapat.

1. Stie cineva o sectie de politie prin sectorul 1?

2. Sa merg la PBV pentru vopsire si inlocuire bara?

Multumesc

Link către comentariu

Imi pare rau pt evenimentul neplacut pe care l-ai avut..si mie mi-au crapat/zgariat bara gibonii din bucuresti..eu cand am avut tamponarea ..am sunat la 112 si am cerut numarul de la setorul 1 si iti explica ei ce si undce trebuie sa te duci..

Link către comentariu
1. Stie cineva o sectie de politie prin sectorul 1?

2. Sa merg la PBV pentru vopsire si inlocuire bara?

1. Biroul accidente usoare sector 1 - Calea Grivitei nr. 355 - 357 langa Centrul de Daune Omniasig.

2. Nu ti-o vopseste in service fara dovada de la politie.

Link către comentariu

@rassvan Cine a zis ca merg la service fara sa merg la politie? Evident ca n-o sa ma duc s-o repar pe bani mei. Politie -> Casco -> PBV1

Link către comentariu

nasol e ca trebuie sa pierzi timp acum cand puteai sa-l aloci pt altceva :) bafta cu reparatia si sa auzim de bine :)

Link către comentariu
  • 3 months later...

Update...

Masina a ajuns la 10.000km. Am completat o singura data cu ulei la 7000km, dar in rest nici o problema cu Black Editionul (Arnold pe al sau nume :P). Maine pleaca in primul sau drum in afara, Sibiu-Viena-Sibiu.

In rest toate bune si frumoase cu o precizare ca anul 2009 speram sa ne aduca noi incaltari din aliaj si inca 30 de caluti :)

Cat despre anul ce vine va doresc numai bine si fie ca anul nou sa va aduca tot ce va doriti dragi forumisti!

" La multi ani! "

DSC_0173_mod.jpg

DSC_0174_mod.jpg

DSC_0175_mod.jpg

DSC_0176_mod.jpg

DSC_0177_mod.jpg

DSC_0178_mod.jpg

DSC_0179_mod.jpg

DSC_0180_mod.jpg

DSC_0181_mod.jpg

DSC_0184_mod.jpg

DSC_0187_mod.jpg

DSC_0190_mod.jpg

DSC_0192_mod.jpg

Link către comentariu

Frumos. arata bine cand este curata. Propria experienta. Xenon si senzori de parcare cu cateva sute de euro se rezolva. in rest tu sa fii multumit. La multi ani.

Link către comentariu

Frumoasa masina!!!Sa te bucuri de ea si sa ai parte numai de drumuri bune!!!!!LA MULTI ANI!

Link către comentariu

tot ar trebui sa schimbi becurile de pe pozitii cu unele mai albe, ca sa fie mai fain contrastul, galbenul respectiv cam strica faima pozelor :lol:

la cat mai putine incidente in noul an :P

Link către comentariu

Multumesc de urari. Tocmai ce m-am intors din Viena, masina a mers perfect si am ajuns la 11.400km.

@Petros: Nu sunt un mare fan al xenon-ului. Atata timp cat farul e pe lupa pt mine lumina e suficienta. Senzori de parcare as vrea

@Riddler: Mie imi place masina exact cum e, inclusiv galbenul ala :scratch:

Link către comentariu
  • 2 months later...

Update: Masina a ajuns la 14.500 km, revizia a fost facuta si imediat dupa chip tuning la dl. Mugur (TCM Turbo).

Ce sa va mai zic, masina parca s-a schimbat total. SUPERB, MAGNIFIC, Passatelul trage in orice treapta de viteza si inca foarte bine. Recomand cu mare caldura si mai ales la unul din cei doi, Voinea sau Mugur.

Pot sa spun ca acum m-am indragostit total de masina asta. :D

Link către comentariu

Sunt invidios!! :wub: Mai am si eu vreo 4000km pana la revizie si dupa aia un chip la TCM(sper sa fac cumva sa ajung la Bucurest la Voinea). Si zici ca te-ai reindragostit de ea? :(

Link către comentariu

Mai copii, voi nu aveti GARANTII la masini?

Ce veti spune la service in cazul unei defectiuni?

Stiti ca daca modificarea nu a fost "ascunsa" se va vedea la orice scanare?!

Link către comentariu

@dark_master Da, da, iti recomand cu mare caldura.

@CT 10 VWP Ba da, avem garantie, dar eu asa am decis ca trebuie sa-i fac un chip pt ca masina parea foarte chinuita cu calutii standard. Sunt de acord cu ce zici tu, dar a fost decizia mea si n-o regret.

Link către comentariu

Cat te-au costat "caluti" ?! ;) (daca nu-i scecret ;))

Oricum s-o stapanesti sanatos in continuare si nu uita sa "hranesti" corespunzator caluti :)

Link către comentariu
...masina parea foarte chinuita cu calutii standard.

Mi-mi spui...?! Si au am avut intentia sa ii fac cip, dar am renuntat din cauza garantiei.

Link către comentariu

@Riddler Calutii m-au costat 900 de roni. Pretul pentru membrii VWFORUM.

P.s. Si am primit si bonus activarea functiei Coming Home/Leaving Home

Link către comentariu

rifflections 900 ron cu tot cu modificarea sa nu se vada la garantie? sau nu iti mai pasa :D ?

Link către comentariu

WOW ce pret ;)

Subscriu la intrebarea lui dark_master, daca nu se vede la o simpla scanare faptul ca e cip, atunci e beton :D

Functia Comming/Leaving Home = farurile aprinse tot timpul ?! ;)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!