Jump to content

Inchidere Haion, Pe Inchiderea Centralizata +buton Interior


Archanghel
 Share

Postare recomandată

Inchidere haion, pe inchiderea centralizata +buton interior.

De la ce se pupa cel mai bine, cine si ce probleme a avut.

Cine a modificat, astfel incat sa se ridice pana sus, la deschidere?

Pls, sfaturi,.... sau poate monteaza deja cineva, si atunci, pret....

Sau.......................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am aceeasi dilema, cine are montat sa explice putin... niste poze poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum adica sa se ridice pana sus ? vrei sa sara singur in sus cand apesi pe buton?? e de efect dar nu mi se pare foarte practic. in fine .. sistemul de deblocare este simplu, cumperi un electromagnet din targ (spacial pentru capota si porbagaj) costa in jur de 50 lei .. iar instalarea se face foarte usor, iti da si schem la el. as putea sa fac niste poze dar e mai greu ca trebuie sa scot plasticul ala de protectie de la hayon si abia l-am pus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca poti sa-l faci sa se ridice pana sus cand apesi pe buton, pt k este greu si nu este nici un motoras asa de puternic sa-l rideice de tot. eu am la masina deschidere pe buton si din tel si din interior dar nu-l ridica deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideea e destul de simpla !! daca ai 2 usi si si mai simplu!! (sincer nu vad rostul si nu mi-ar placea sa se ridice haionul)

dupa ce se inchide haionul si se scoate maruntaiele nu mai ai yala de afara se monteaza un motoras de inchidere centralizata (iti ramine daca ai 2 usi) care se cupleaza la tija ce deschide portbagajul si e comandat (este comanda pt dechidere portbagaj,un electrician...)care fie pui buton in bord (buton care revine!!),sau din telecomanda(am de amindoua) si e ok!!

am sistemul asta de 2 ani aproape si nu prea mi-a facut pb!! ultima data nu deschidea la primul buton dar sa remediat ca am gasit un fir de la haion care nu alimenta cum trebuie !!

pb nu am avut si este comod !!

adaug ceva poze care poate ajuta !!

bafta la construit

sau daca totusi ar fi sa se ridice haionul pina sus ma gindesc la ceva telescop mai puternic care sa impinga (poate ceva de genul cum sa vindut pt capota vezi kevin ray!!)

post-15218-1216892458_thumb.jpg

post-15218-1216892660_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus dechiderea pe hayon la comanda de stergator spate (avandu-l eliminat) se poate pune si pe sprituitor ...depinde ce folosesti, ..eu avandule libere am putut opta pt oricare, ca sa pastrez integritatea si linia de butoane ale bordului care nu are nici unul declansator. Cu ridicatul hayonului nu o vad bine intrucat se pot intampla si accidente fiind la buton de exemplu il declasezi si ai ceva desupra la distanta mica poti lovi hauonul sau sa spargi geamul. (mai ales in garaje unde atarna multe din tavan:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa deschizi portbagajul din interior+telecomanda+cum mai vrei tu e simplu iti iei un electromagnet (eu am luat de la un cielo"moka") dar ca sa se ridice trebuie sa gaseti un arc sa il poti monta pe amortizorul de la haion si atunci ai sanse sa se ridice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ai grija sa nu lovesti pe cineva cu haionul !!! (daca sare singur pana sus).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija sa nu lovesti pe cineva cu haionul !!! (daca sare singur pana sus).

Daca taceai filosof ramaneai.

Apropo, si pentru off-topic se iau warnuri.

A.... si inca ceva, nu crezi ca ai gresit aria..... MAI ALES LA DAT SFATURI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija sa nu lovesti pe cineva cu haionul !!! (daca sare singur pana sus).

bate campii in alta parte .

Ontopic : Maine sau poimaine va fac eu poza la mine cum e facuta.Si merge deja de 2 ani. Sa nu intram in discutii fara sens.

HF!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Nu am mai avut cum sa continui ideea, din cauza alarmei, dar acuma, montat alarma, ok, as vrea sa revin la acea idee.

Idee la care nimeni de aici, nu sa indurat sa ne arate si noua poze, sau sa ne arate ceva concret.

Cine mai are poze, de la montarea dispozitivului, sau cum este montat.

As vrea sa mentionez, ca eu incerc sa-l fac sa se deschida, pana sus.... din buton interior, sau din telecomanda.

PPM ne-a dat un link, dar e mare diferenta la caroserie de la MK2 la MK5, si am incercat sa urmaresc acel post, si nu vad cum s-ar putea monta la noi asa ceva.

Alte idei?

Modificat de Archanghel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!