Jump to content

Vanzari, Cumparari, Schimburi, Donatii, Inchirieri.


CVA G3
 Share

Postare recomandată

Deschid acest topic in speranta ca va fi util tuturor membrilor posesori golf 3 si vento.

Cei care au ceva piese care le prisosesc si vor sa le doneze.

Cei care au nevoie de mici piese... senzori, relee, etc sa aiba unde posta o cerere chiar si cu imprumut. (pt mine a contat enorm sa pot imprumuta, de la cei care s-au oferit, cate un releu sa pot testa ce nu merge bine pe masina).

Mentionez ca scopul acestui topic nu este de a scoate la vanzare produse/piese pentru profit, exista o sectiune in aria de vanzari dedicata acestui lucru, cat si o sectiune distincta pentru dezmembrari.

Acest topic se doreste a fi o mana de ajutor. Nu postati anunturi de genul vand piesa x cu y ron.

Daca ati identificat persoana care va poate ajuta continuati orice discutie despe formula de ajutor cat si formula de contact pe PM, E-mail, messenger etc.

Recomand citirea atenta a regulamentului anunturi cat si a celolalte regulamente ale forumului.

Rog un moderator sa ne ajute sa-l facem stiky si sa ne ajute sa-l pastram curat.

Modificat de CVA G3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si iata ca postez eu prima cerere... caut o grila din partea de jos a barii stanga pe partea cu filtrul, se poate si sparta. Cu multumiri.

post-14771-1216593756_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am nevoie de clapeta de care tragi sa deschizi torpedoul (fara airbag).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si iata ca postez eu prima cerere... caut o grila din partea de jos a barii stanga pe partea cu filtrul, se poate si sparta. Cu multumiri.

Acele grile imi lipseau si mie amandoua si acum vreo 2 zile le-am cumparat noi cu 32 lei bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o idee deosebit de buna si cu o utilitate majora deschiderea acestui thread.Faptul ca putem face un schimb de piese sau o donatie este o oportunitate pe care o au doar forumistii(ma rog...si prietenii lor).Ar fi un foarte bun stiky.

Sa trecem la subiect:

Donez huse scaune fata(pun si foto cand am timp)imitatie piele cu burete la interior.Galben cu negru.Folosite 2 luni.De fapt vin doar pe sezut si spatar...

Donez diferite manere(cea pe care tii mana can actionezi levierul...intelegeti voi)pentru schimbator.dar nu sunt pe filet.

Mai am o masca de capota cu inscriptionare vw.Dar inscriptionarea este un pic intr-o parte.Este din vinilin gros negru.

Si mai sunt niste chestii dar nu mai am timp...

Voi reveni,cu tot cu poze.

Are cineva senzor detonatie motor 2e ? Macar si de proba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare aces topic. Felicitari

Donez semnalizarile din bara (galbene) si maneta de la stergator. [pozele am sa le pun cand ajung home]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc sa cumpar:

1.proiector cu lupa (defapt doar masca aceea de plastic pentru ca proiectorul inca il mai am) si ochiul de pisica de langa el;

2.butoane trapa

3.manerul de la torpedoul (fara airbag)

4.semele de VW cromate sau ma rog ... stralucitoare :icon_thumright: (fata si spate)

5.nuca schimbatorului

daca cineva are ceva de aici si poate sa-mi spuna niste preturi rezonabile sau locuri unde as putea da comanda i-as ramane recunoscator :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am piesele urmatoare :

- 1 suspensie completa in perfecta stare de functionare (4 amortizoare sport weitec + 4 arcuri sport fk 60/40)

- 2 amortizoare fata ( nu stiu cat de bune sunt)

- 2 amortizoare spate - cam duse

- 2 faruri cu 2 camere - unu are geamul crapat

- 3 bandouri laterale de gti cu tot cu embleme (2 fata s/d si 1 spate)

- 2 oglinzi manuale - de pe partea dreapta :icon_thumright: (una este crapata)

- 1 grila fara semn - dar merge numai pe masina cu bad boy look.

- 1 maner schimbator original golf 3

- 1 catalizator de 2.0 16v - folosit

cam atat ar fi, dar o sa ma mai uit prin balcoane ca sigur am omis ceva :)

doresc urmatoarele piese :

- 1 oglinda manuala partea stanga

- 1 panou interior stanga spate - de pe vw glf 3 in 2 usi.

- 1 consola volan/contact (chestia de plastic dintre volan si bord)

brgds,

edi

Modificat de rac3mast3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc sa cumpar:

1.proiector cu lupa (defapt doar masca aceea de plastic pentru ca proiectorul inca il mai am) si ochiul de pisica de langa el;

2.butoane trapa

3.manerul de la torpedoul (fara airbag)

4.semele de VW cromate sau ma rog ... stralucitoare :D (fata si spate)

5.nuca schimbatorului

daca cineva are ceva de aici si poate sa-mi spuna niste preturi rezonabile sau locuri unde as putea da comanda i-as ramane recunoscator :D

--------------------------------------------------------

Nuca pentru schimbator iti trimit eu,dar nu originala(pe filet).Am pe con.Ce culoare vrei?

Platesti doar taxele postale.

salut,

am piesele urmatoare :

- 1 suspensie completa in perfecta stare de functionare (4 amortizoare sport weitec + 4 arcuri sport fk 60/40)

- 2 amortizoare fata ( nu stiu cat de bune sunt)

- 2 amortizoare spate - cam duse

- 2 faruri cu 2 camere - unu are geamul crapat

- 3 bandouri laterale de gti cu tot cu embleme (2 fata s/d si 1 spate)

- 2 oglinzi manuale - de pe partea dreapta :lol: (una este crapata)

- 1 grila fara semn - dar merge numai pe masina cu bad boy look.

- 1 maner schimbator original golf 3

- 1 catalizator de 2.0 16v - folosit

cam atat ar fi, dar o sa ma mai uit prin balcoane ca sigur am omis ceva :))

doresc urmatoarele piese :

- 1 oglinda manuala partea stanga

- 1 panou interior stanga spate - de pe vw glf 3 in 2 usi.

- 1 consola volan/contact (chestia de plastic dintre volan si bord)

brgds,

edi

-----------------------------------------------------------------------

Vreau eu bandourile de GTI...Te rog.

Modificat de andreas 38
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e poza cu ce am eu...

Mai am lampa torpedo.

post-17440-1216634161_thumb.jpg

Modificat de andreas 38
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut initiativa deschiderii acestui topic si ma conformez intinzand mana dupa :lol: :

1) maner cu tot cu butuc sau macar butuc fata stanga.

2) acel maner de plastic de care deschizi usa din interior , eventual cu acel soclu de plastic (spate stanga, in caz ca nu sunt identice).

3) un tamburus din acela ce se fileteaza si blocheaza usa din interior.

4) mecanismul de iluminare a scrumierei pentru locurile spate(cea de langa maneta frana).

5) capacelul care vine in stanga bordului si are simbolul abs si airbag, eu am unu fara simboluri si nu vad martorii respectivi.

6) acel mecanism de plastic care orienteaza aerul la sistemul de ventilatie al habitaclului, nu stiu cum ii spune, din consola centrala, este vorba de cel din dreapta , cel mai mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si asa arata masca.In poza era murdara,e neagra.

post-17440-1216635659_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caut si eu urmatoarele :

1. siguranta termica geamuri electrice (12v 30A)

2. capac buton aer (negru)

Astept preturi, cumpar urgent! (cel putin siguranta aia)

post-14665-1216639045_thumb.jpg

post-14665-1216639050_thumb.jpg

post-14665-1216639054_thumb.jpg

Modificat de Wizard84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai oameni buni,IN TOPICUL ASTA NU SE VINDE SI NU SE CUMPARA NIMIC.

NUMAI DONATII !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut initiativa deschiderii acestui topic si ma conformez intinzand mana dupa :D :

1) maner cu tot cu butuc sau macar butuc fata stanga.

2) acel maner de plastic de care deschizi usa din interior , eventual cu acel soclu de plastic (spate stanga, in caz ca nu sunt identice).

3) un tamburus din acela ce se fileteaza si blocheaza usa din interior.

4) mecanismul de iluminare a scrumierei pentru locurile spate(cea de langa maneta frana).

5) capacelul care vine in stanga bordului si are simbolul abs si airbag, eu am unu fara simboluri si nu vad martorii respectivi.

6) acel mecanism de plastic care orienteaza aerul la sistemul de ventilatie al habitaclului, nu stiu cum ii spune, din consola centrala, este vorba de cel din dreapta , cel mai mic.

pozitia 5 am eu dar nu e in cea mai buna forma- e putin crapata si lipita.

- andreas 38 am notat cererea ta.

brgds,

edi

Modificat de rac3mast3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rac3master un pret pentru suspensie sport si pentru grila pentru bad lock. bandourile sunt cu linie rosie ? id yahoo : pycmeu

donez ceasuri negre cu acuri albe 220 !

dezmembrez G3 mai am interior bord si spatele masinii !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rac3master un pret pentru suspensie sport si pentru grila pentru bad lock. bandourile sunt cu linie rosie ? id yahoo : pycmeu

donez ceasuri negre cu acuri albe 220 !

dezmembrez G3 mai am interior bord si spatele masinii !

daca e de benzinar si are turometru ma inscriu eu si ce culoare a re interiorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rac3master un pret pentru suspensie sport si pentru grila pentru bad lock. bandourile sunt cu linie rosie ? id yahoo : pycmeu

donez ceasuri negre cu acuri albe 220 !

dezmembrez G3 mai am interior bord si spatele masinii !

-------------------------------------------------------------------------------------

Eu as vrea haionul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

- 1 suspensie completa in perfecta stare de functionare (4 amortizoare sport weitec + 4 arcuri sport fk 60/40)

- 2 amortizoare fata ( nu stiu cat de bune sunt)

- 2 amortizoare spate - cam duse

- 2 faruri cu 2 camere - unu are geamul crapat - un capac spate pleaca la petre mk3

- 3 bandouri laterale de gti cu tot cu embleme (2 fata s/d si 1 spate) - pleaca la andreas 38

- 2 oglinzi manuale - de pe partea dreapta ) (una este crapata)

- 1 grila fara semn - dar merge numai pe masina cu bad boy look.

- 1 maner schimbator original golf 3

- 1 catalizator de 2.0 16v - folosit

in continuare doresc urmatoarele piese :

- 1 oglinda manuala partea stanga

- 1 panou interior stanga spate - de pe vw glf 3 in 2 usi.

- 1 consola volan/contact (chestia de plastic dintre volan si bord)

brgds,

edi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Opaaa, Nici nu ma asteptam sa aiba asa succes topicul. Totusi sa nu fim mai catolici decat papa. In titlu am inserat si vanzari cumparari tocmai pt ca unele piese nu se dau chiar pe degeaba. Anuntati ce piese aveti disponibile si tratati problema privat (preturi, daca le vindeti... etc.) Mentionati clar cererile "caut, am nevoie, samd" ca sa stie lumea sa nu apara vreo confuzie. Dezmembrarile au o sectiune separata in forum. Sa incercam sa pastram un ajutor decent asa ca repet: Nu vindeti pentru profit. Pentru asta exista Targul Vitan, okazii, samd. Aveti ceva disponibil ajutati un coleg (chiar si daca ii vindeti piesa respectiva) veti sti ca ati ajutat un "pasionat" de masina lui, altfel nu ar fi pe forum.

@Wizard84 Butonul negru il am eu. Am o consola de aer defecta poate mai vrea cineva ceva. Daca vii la o intalnire duminica i-mi spui si il aduc. Baga si tu un id de mess la contact.

Se pune la donatii / inchirieri si testarea VAG COM fara laptop? Am cumparat cablurile. Vin cu ele la inatalniri.

Modificat de CVA G3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Opaaa, Nici nu ma asteptam sa aiba asa succes topicul. Totusi sa nu fim mai catolici decat papa. In titlu am inserat si vanzari cumparari tocmai pt ca unele piese nu se dau chiar pe degeaba. Anuntati ce piese aveti disponibile si tratati problema privat (preturi, daca le vindeti... etc.) Mentionati clar cererile "caut, am nevoie, samd" ca sa stie lumea sa nu apara vreo confuzie. Dezmembrarile au o sectiune separata in forum. Sa incercam sa pastram un ajutor decent asa ca repet: Nu vindeti pentru profit. Pentru asta exista Targul Vitan, okazii, samd. Aveti ceva disponibil ajutati un coleg (chiar si daca ii vindeti piesa respectiva) veti sti ca ati ajutat un "pasionat" de masina lui, altfel nu ar fi pe forum.

eu de cand il asteptam...ba chiar cred ca am sugerat la un moment dat...dar probabil ca eram putini posesori de golf 3...imi pare rau ca nu am ce oferi in afara de paianjenul de la butoanele de aer si niste discuri fata normale folosite pe care nu le-as recomanda ca piese de schimb...cu franele nu e de jucat, improvizat etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt bineveniti pe acest topic urmatorii : frn,sorin golf 3, paul iasi,paul ral.... :blink: :( :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da colegii, nu va temeti. Pe sorin l-am cunoscut, super baiat (m-a ajutat cu vreo 2 relee sa le testez, chiar a vrut sa mi le lase o saptamana sa vad ce nu merge, chair daca dezmembreaza stiu ca a donat diverse celor care au avut nevoie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

am o mare rugaminte....mi-am spart oglinda din dreapta....in principiu m-ar interesa doar "geamul"...oglinda e electrica si incalzita, daca asta are vreo importanta....daca are cineva de vanzare ar fi perfect

multumesc mult, toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un cauciuc de 195/50 r15 de iarna care ii in stare buna.Daca cineva ii interesat il are ca eu nu ma folosesc de el.Mai am 4 cauciucuri de 185/65 r14 de vara care le dau la schimb pentru unele de iarna.Sunt in stare buna toate 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!