Jump to content

Se Pot Pune Proiectoare Mai Mari(ca Putere)?


keyafy
 Share

Postare recomandată

m-ar interesa daca se pot monta alte proiectoare decat cele de fabrica.as vrea sa imi iau ceva de putere mai mare.si ink ceva.....am sticla de la un priector sparta.se gasesc undeva proiectoare noi,sau daca are cineva de vanzare sa-mi raspunde.il vreau doar pe ala din partea stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa pui proiectoare aftermarket , eu le-am pus in grilele de sub semnalizare (nu m-au tinut mai mult de 3 luni).

Noi gasesti la orice magazin de piese import. Uite ce am gasit pe elitecat.cz (cam scump , nu? :) )

post-11438-1216491379_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce oare nu se ia permisul pt folosirea proiectoarelor in alte conditii, decat ceata??? :ceuameni:

auzi acolo, dupa ce ca ne orbesc cu proiectoarele, zi si noapte, unii le mai vor si mai puternice :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar aia is nebuni cu preturile...............20 milioane pt un proiector.......mai bn imi tai o mana :icon_thumright:)) glm.......cred ca aia au cosmaruri noaptea cu proiectore......doamne feri de mai rau :))))))))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SHARANEL , omul a pus o simpla intrebare , nu poti sa ii dai cu tifla in cap pentru atata lucru.

Si eu sunt impotriva folosirii proiectoarelor "la discretie" dar am fost intr-o situatie in care instalatia de pe masina nu facea fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am o situatie in care as vrea unele de 2000 de w ca sa le stinga nesimtitii de merg cu ele in oras noaptea ca sunt orbi, exista proiectoare de toate felurile , ideea e sa masori sa vezi ce dimensiune vrei si gasesti , la fk pe site la cridem shop pe site si sunt multe unde gasesti asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit asa ceva la 100 euro, am auzit ca in targ la vitan e mai ieftin un pic...

Din pacate cel care le aducea nu mai da nici un semn de viata... Totusi ma duc pana in targ sa vad ce gasesc.

post-14771-1216576916_thumb.jpg

post-14771-1216576924_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

CVA G3 , unde gasim proiectoare ca ale tale ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost in targ Vitan, 200 ron dar nu mai au. Cum intri in targ pe partea dreapta la gherete.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte tari proiectoarele din poza , as vrea si eu un set :| ce becuri au ? h1 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proesctoarele alea deranjeaza pana si in poza, daramite sa le mai ai si in fata... sper sa "nu va vad in fata ochilor". eu de cand am masina cred ca mai lult de 50km nu am folosit nici faza lunga, ce sa mai zic de proiestoare.

Proiectoarele montate in spatele blocului vor face mai mult rau celorlalti participanti la trafic decat lumina pe sosea. nu m-au orbit niciodata proectiarele de la passat, audi, s.a (nu rahaturile Frantuzesti!!!!!) care sunt montate de fabrica si reglate a.i. sa lumineze asfaltul (pe sub ceata). ATENTIE: proiectoarele nu se folosesc pentru "a vedea" gropile din fata masinii cum sustin unii... :icon_thumright:

Nu vreau sa par acid si sa acuz persoanele aici de "fata", dar uneori mi=ar place sa am un proiector ca la Hollywood si sa ii bronzez pe aia fara creier dar cu proiectoare! :P

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CVA G3 ,daca mai gasesti proiectoare modelul cum ai tu,sa-mi zici si mie,arata bestial pe masina !

multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fanex cred ca nu merg pe vento din cate am vazut eu forma lor nu corespunde cu locul din bara .... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

asa cred si eu ca sunt alt model daca ar fi existat un model si pt vento ma gandesc ca cei de la in-pro ar fi facut si ei un set ( de la in-pro eu mi-am luat faruri si grupul semnalizare +proiectoare ceata si am catalogul lor si pdf si fizic (tiparit) su nu au nimic pe acolo de acest fel)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pentru golf 3, create special pentru G3, se potrivesc perfect in locas. Nu vad diferenta dintre vento si g3 la bara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trait sa o vad si pe asta! Ok nu condamn pe cei care nu au pe masina si vor sa-si puna, (si aici totusi recomand ceva OEM, chiar daca iese mai scump, macar alea sunt facute, testate cu ceva creier, si nu facute prin apele teritoriale ale Chinei si vandute prin Vitan).

Dar sa ai proiectoare si sa le vrei si mai puternice, mi se pare o aberatie. La cat de des le folosesti, daca le folosesti legal, chiar e inutil, si cele stock isi fac datoria cu brio. Eu unul m-am saturat de bizonii care merg cu proiectoarele aprinse in coloana si eventual in spatele tau cat mai lipiti. Pe drumuri cu denivelari sunt foarte deranjante. Ultimul drum care l-am facut prin tara mi-a fost de ajuns, mai ales cu aglomerarea asta de capsunari si macaronari (fara suparare ca am folosit termenul asta, dar cu predispozitie proportia celor cu numar de I si de E care foloseau proiectoare a fost de aproape 98%, din cei care aveau in dotari proiectoare pe masina).

Oare totusi de ce se mai numesc si faruri/stopuri de ceata? Pentru ca se folosesc doar atunci, oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest topic a fost deschis pt a se afla daca se pot pune proiectoare mai mari ca putere decat cele stock si nu pt ai condamna pe cei care le folosesc. Raspunsul s-a dat deja. Topic inchis!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!