Jump to content

Probleme Pilot Automat


horia2005
 Share

Postare recomandată

On 4/11/2023 at 6:54 PM, F l o r i n said:

Transmission Code - MAY

 

ti-am atasat si un extras cu toate optiunile masinii, cf seriei VIN

 

 

touran 2011.pdf 127.01 kB · 3 downloads

 

probleme afisaj bc

Azi am vazut ca pe afisajul din bord apar doar treptele de la 1 la 4 si acele sageti cu indicatia de schimbare a treptei.

dar la  treapta 5 sau 6 apare doar 1 secunda pe afisaj apoi dispare , din cauza asta nu merge nici pilotul automat pe treptele 5 si 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie schimbata ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
Constantincatalin

Salut ! Mi am achizitionat un touran de curand iar la achizitionare cel care mi a vandut masina a schimbat acc ul cu unul nou bosh deoarece cel vechi era uzat foarte uzat ( juca in prinderi ) . El a zis ca l a calibrat el din tester si ca trebui doar sa o scot pe sosea ca sa se finalizeze si o sa functioneze normal . Inca nu am nr la masina ca sa probez . Pe bord scrie acum acc unaveilabal ceva de genu . Are dreptate omu asa sa fie sau trebui sa merg undeva pentru calibrare ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca trebuie sa ii faci calibrare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut.am si eu o problema cu pilot automat la skoda superb 1, an2005. Cand il activez el isi face treaba ramane la viteza care o setez dar nu apare nici un martor ca fiind activat pilotul.

Menționez ca am schimbat senzorul de la amperaj ca nu îmi.mergea pilotul și totodată am schimbat și maneta pentru ca nu mai revenea la loc după ce semnalizam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este la modelul tau, nu ai martor in ceasuri, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!