Jump to content

Scaune - demontare


sniper67
 Share

Postare recomandată

multumesc frumos,  varnishul termocontractibil. il gasesc prin cora sau trebuie sa caut intr-un magazin de profil ?
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rusen

    10

  • F l o r i n

    7

  • Al Bundy

    4

  • AR86MON

    3

marius1982.11

La magazinele de piese electronice sub forma de tub, tai cati trebuie, tragi peste innadeala si dai cu foenul/bricheta. Pe Maica Domnului, sau ceva de genu tin minte :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc marius , diseara ma pun pe cautat , oricum imi trebuie abia vineri seara .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La magazinele de piese electronice sub forma de tub, tai cati trebuie, tragi peste innadeala si dai cu foenul/bricheta. Pe Maica Domnului, sau ceva de genu tin minte :D

 

corect.... au si acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bun este cel cu adeziv in el, se lipeste de fire la temperatura mare si etanseaza sa nu intre apa si fixeaza si mecanic legatura,.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai acolo merg azi pe la 12 , multumesc baieti mi-ati fost de mare ajutor , ca intotdeauna , va salut o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata , am fost si am luat un tub din ala negru cam 50 cm si o banda izolatoare maro , negru nu mai aveau , in total 7,5 ron , le-am luat sa fiu pregatit in cazul in care nu se pupa mufele le rezolv , Florin , Cristi , Marius , tin sa va multumesc inca odata pentru sfaturile utile pe care mi le-ati oferit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, gata am montat scaunele noi am schimbat si mufele,nicio eroare,in cazul in care se desprind sau nu sunt prinse bine nu iau foc nu?serios intreb nu radeti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te anunta martorul airbag daca nu ai legat bine

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

intrebare,am refacut legaturile la mufe ,intrucat aveam o eroare , eroarea imi apare in continuare ,se stinge de la sine sau trebuie stearsa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie stearsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, scaunele de pe masina in partea din fata s`au cam uzat si as vrea sa iau unele bune, am gasit la 150 de lei dar sunt de Anglia.

- aveti idee se poate demonta ansablu de burete cu tapiterie de scheletul de sustinere a scaunului (anglia) ca sa se poata monta pe cel a oamenilor normali cu volan pe partea stanga?Pt ca doar la sofer este reglajul pe inaltime.

- daca tot schimb scaunele am zis ca poate gasesc unele cu incalzire si inafara de scaune si butoane mai este nevoie de altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. da, se pot monta/demonta/schimba... tot ce vrei tu

2. confectionezi cablajul pentru incalzire si o sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok Florin, ms inca odata ;) mai bag o bere pe lista ta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
Alexander29

Salut,
Am pus pe golf niste scaune de piele de audi A3 8L, care s-au potrivit la fix numai ca vanzatorul nu avea mufa de conectare a lor. Nu stiu cum sa prind firele si am eroare de airbag. Ma poate ajuta cineva cu o schema ceva?
As fi interesat si de achizitionarea mufelor pentru scaune daca are cineva, sa fie o adaptare oem

IMG-20160520-WA0006.jpg

IMG-20160520-WA0005.jpg

IMG-20160520-WA0003.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Ce mufe nu ai?cele de la scaune?poti pune niste poze mai clare cu culorile firelor?eventual si cu mufa din podea sa vedem ce model ai si ce culori ai pe fire...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexander29

Daa. Mufa alba + cea galbena sunt cele care ies din podea, mufa alba nu stiu ce rol are, cea galbena are 3 fire (maro, albastru alb) iar cele care ies de sub scaun sunt tot 3, doua maro si unul albastru. Altele nu mai vad, trebuie sa ma uit atent.
Presupun ca toate cele 3 sunt de la airbag, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare, 

am gasit firele astea atarnand sub scaun, stiu ca sunt de la aribag.. 

cum trebuie legate..? ma poate ajuta cineva?

 

20160606_084416_resized.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Pai nu sunt deja legate?ce vrei sa mai legi?

Cositoreste-le si pune tub termo daca vrei sa faci niste legaturi mai profi...

Neaparat sa le legi cum erau...la culori ma refer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca le cositoresti, sa folosesti un letcon pe gaz... nu de altceva, dar sa nu ai ghinion si sa declansezi airbag-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt legate, dar nu stiu daca sunt corect legate..

de aici apare dilema..

 

multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu apare eroare de airbag - sau a aparut dar ai putut sa o stergi - atunci sunt ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eroare de Airbag, dar din cauza crash senzoruluiu de sub scaun care a luat apa. si electricianul a taiat mufele, s-a jucat cu firele la ghici, dar eroarea tot nu a disparut, 

acuma as vrea sa le leg inapoi.. asa cum trebuie (dar din pacte nu am butata lipsa - cele doua mufe) sa vad care fir cu care se imperecheaza, iar apoi vrea sa schimb crash senzorul.

deci m-ar interesa imperecherea firelor

Alb  cu  Negru

Albastru    cu    Albastru

Rosu   cu Rosu.. 

 

sau cum trebuie legate.. 

 

mersi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

no, ai zis ca sunt legate deja .... pai daca sunt legate, cand scanezi, ce erori ai stocate pe Airbag (excluzand eroarea de senzor impact) ?

.....- sau a aparut dar ai putut sa o stergi - atunci sunt ok.......

deci, daca nu ai erori pe airbag scaune.... sau se sterg si nu revin.... atunci este ok.

Nu poti face aceasta verificare cu VCDS-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!